Noctua produkcija visą laiką išsiskyrė savo neįprasta ruda spalva. Nors ji nedera beveik prie nieko, tačiau rudi aušintuvai tapo geros kokybės ženklu. Vieniems tai gali patikti, kitiems  nepatikti, tačiau tai veikia – Noctua yra patys populiariausi aukštos klasės aušintuvai pasaulyje.

 

Susižavėjusiems Noctua produktų aušinimo savybėmis, bet pabijojusiems neįprastos rudos spalvos, Noctua pristatė naujus Chromax priedus, kurie leis neatpažįstamai pakeisti produktų išvaizdą.

Norint pilnai atsinaujinti aušintuvą teks pirkti rinkinį sudarytą iš trijų dalių: radiatoriaus dangtelių, ventiliatorių bei jiems skirtų kabelių. Be abejo galima kai kurių dalių ir nepirkti. Rezultatas gali atrodyti štai taip:

Kabeliai

Pažintį su naujais Noctua produktais pradėkime nuo paprasčiausių ir mažiausiai dėmesio reikalaujančių aksesuarų. Tai – įvairūs kabeliai.

Pirmieji laidukai skirti pakeisti, ar prailginti ventiliatoriaus maitinimo kabelius. Jų 30 centimetrų ilgio turėtų pakakti abiem šiais atvejais. Įsigiję šių laidų komplektą, gausite net keturis tokius kabelius, tad tikėtina, kad to užteks visiems sistemos ventiliatoriams.

Na o kiti laidukai – tai Y tipo (nors jų forma labiau primena V raidę) šakotuvai, skirti pakeisti standartinius ventiliatorių išsišakojimus. Kiekviename komplekte yra trys laidai, o to daugiau negu pakanka. 

Deja kabeliai yra įmauti į paprastą Sleeve’ą. Jis galėtų būti nailonu apsiūtas kabelis. Aišku tai ir pakeltų galutinę produktų kainą, tačiau mes juk kalbame apie Noctua – produktus, kurių kaina nesvarbi – svarbus galutinis rezultatas. Beje šiek tiek nepatiko žalios spalvos laidų atspalvis. Jis galėtų būti šiek tiek šiltesnis.

Ventiliatoriai

Iki šiol norint turėti juodus Noctua ventiliatorius buvo vienintelis variantas pirkti brangius IndustrialPPC ventiliatorius. Ir negana to, dar reikėtų prkti papildomas Chromax gumeles, nes standartines rudos atrodo tikrai ne kaip. Išleidus naujus Modding’o rinkinius šią problemą reikėjo kaip nors išspręsti.

Šios situacijos rezultatas – pristatyti nauji NF-S12 PWM, NF-F12 PWM, NF-A14 PWM ir NF-A15 PWM ventiliatoriai. NF-F12 PWM ir NF-A15 PWM yra skirti pakeisti standartinius ventiliatorius, montuojamus į NH-U12S ir NH-D15 aušintuvus. Na, o likę modeliai yra pritaikyti dirbti kaip sisteminiai korpusų ventiliatoriai.

Man patiko, kad iš karto yra pridedamos visų šešių spalvų gumelės, skirtos personalizuoti dizainą prie bet kokios sistemos interjero. Džiugu, kad skirtingai nei IndustrialPPC ventiliatoriuose, jų nereikia pirkti atskirai.

Vis dėl to gaila mokėti už ventiliatorių du kartus. Ekonomiškai nėra prasminga išmesti brangius ir gerai veikiančius gamyklinius Noctua ventiliatorius ir pakeisti juos į lygiai tokius pačius ventiliatorius, tik turinčius kitokią spalvą.

Radiatorių dangteliai

Svarbiausias dalykas keičiant Noctua aušintuvų dizainą yra radiatoriaus dangteliai. Dviejų skirtingų tipų dangteliai skirti dangteliai skirti Noctua NH-U12S ir Noctua NH-D15 ventiliatoriams.

Uždėti metaliniai dangteliai netrukdys aušinimo efektyvumui. Teoriškai aušinimo našumas net ir padidėja, nes papildomas metalas simboliškai padidina šiluminę talpą. Praktiškai aušinimas išliks visiškai tokiu pačiu.

Abiems aušintuvams galimi trijų tipų dangteliai. Vieni yra juodi, kiti balti, na o tretieji yra juodi su keičiamos spalvos detalėmis. Pasirinkti spalvą galima pakeitus viduje esantį lapelį. Noctua akcentuoja, kad Modding’o mėgėjams toliau modifikuoti dangtelius bus labai paprasta.

Rezultatai

Prieš tai mano NH-D15S aušintuvas atrodė taip:

Po to jis pasikeitė neatpažįstamai:

Didelis netikėtumas buvo paprastumas užmontuoti dangtelius ant radiatoriaus. Tam nereikia visiškai jokių pastangų – užtenka tiesiog uždėti ir magnetukų pagalba jie tvirtai laikysis. Nuėmimas taip pat toks pat paprastas ir greitas.

Išvados

Pakeisti rudą Noctua produktų išvaizda yra tikrai įmanoma ir labai nesunku tai padaryti. Tam užteks kelių minučių ir nereikės ieškoti net atsuktuvo. O rezultatas lengvai suderinamas su įvairaus dizaino sistemomis.

Taip pat tai radiatoriaus dangteliai nesunkiai pasiduos tolimesniam modifikavimui. Tai labai naudinga pradedantiems PC sistemų modder’iams, norintiems efektingo rezultato.

Blogiausia yra tai, kad tam reikės gan nemažų investicijų. Brangius įprastus Noctua ventiliatorius reikės tiesiog išmesti, o už naujus, tokių pat aušinimo savybių modelius mokėti papildomai yra skaudus finansinis smūgis

Pavyzdžiui modifikuoti NH-D15 aušintuvą kainuos 31+ 2×27 + 10 = 95 eurus. Kaina didesnė negu viso aušintuvo. NH-D15S modifikacijos kaina bus 27 eurais mažesnė, nes reikės tik vieno ventiliatoriaus. Modifikuoti NH-U12S kainuos 21 + 23 + 10 = 54 eurai. Kai visas NH-U12S kainuoja 60 eurų, tokia kaina yra labai skaudi.

Tiesa, tenka pripažinti, kad išskirtinis dizainas visada kainuoja daug. Pavyzdžiui, Custom aušinimo skysčiu sistemos kainuoja du – tris kartus daugiau nei paprastos uždaros sistemos. Aišku jos turi savų papildomų privalumų, tačiau esminis aspektas yra išvaizda. Vakarų pasaulyje tokie dalykai gali prigyti, tačiau racionalieji lietuviai retai kada išdrįs mokėti dvigubai vien už išvaizdą.

Geriausias būdas apkarpyti didelę kainą būtų tokių ventiliatorių komplektavimas kartu su aušintuvais. Tokiu atveju nusipirkti radiatoriaus dangtelį ir laidus jau nebūtų problema.