Tobulėjant technologijomis daug dėmesio skiriama produktų dydžiui ir jų kainai. Dėl šios priežasties sparčiai išpopuliarėjo mažieji Android OS turintys kompiuteriai. Jeigu iškilo klausimas kodėl? Ši apžvalga kaip tik Tau.

Specifikacijos

 

Įrenginys tikrai lengvas, tik 36g, o jo matmenys 10×3.8x1cm, todėl bus patogu jį nešiotis kišenėje ir turėti ne tik savo mėgstamą muziką, nuotraukas ar filmus, bet ir galėti juos parodyti. O viska rodysit per įmontuota HDMI kištuką, įjungę įrenginį į elektros lizdą per tam skirtą atskirą Mini-USB jungtį.

 

Įrenginyje rasite Android 4.1 operacinę sistemą. Kaip tokio dydžio kompiuteryje, rasite neprastą vidų: jame įmontuotas 1.6 Ghz dažniu veikiantis dviejų branduolių Cortex-A9 procesorius ir Mali-400 vaizdo plokštė. Rasite 1 Gigabaitą DDR3 operatyviosios atminties ir 4 GB vidinės atminties, kurią galėsite padidinti su Micro SD kortele arba per USB, Mini-USB kištuką galėsite prijungti išorinį standųjį diską.  Internetui naudosite Wi-fi signalą, kuriam geriau pagauti įmontuota antena.

Tai dar ne viskas 

Kartu su kompiuteriu, apžvelgsime ir dvi, tų pačių gamintojų, nešiojamas wi-fi klaviatūras.

Pirmoji iš jų iPazzPort KP-810-16A, labai panašų į Apple produktus dizainą turinti klaviatūrą, su Air Mouse technologija: kilnodamas ir sukinėdamas į šonus ją naudoji kaip kompiuterio pelę.

Kita, bet ne prastesnė iPazzPort KP-810-05V, blizganti klaviatūra su įmontuotu garsiakalbiu ir jutikliniu pultu.

Išorė

Pats kompiuteris atrodo gražiai, balta su žalia spalva labai dera, nėra bereikalingų užrašų, viskas kaip turi būt. Žalia antena, kiekvienos jungties pavadinimai. Viskas paprasta ir lengva, kaip ir pats kompiuteris. Nors gaminys ir iš Honkongo, bet sudėtas kokybiškai, nėra jokio traškėsio.

 

Kaip ir minėjau anksčiau, jo matmenys 10×3.8x1cm, ūkiškai tariant, tai beveik dviejų degtukų dėžučių ilgio ir vienos degtukų dėžutės pločio įrenginys. Tobulas dydis, nešioti kišenėje. O nešiotis jį galima visur, HDMI jungtis turi uždengtuką, todėl jos nesulaužysite ir neišpurvinsite.

 


Klaviatūros

O dabar klaviatūros… Jos nėra labai tvirtai surinktos, o ir dizainu nelabai pasižymi. Pirmoji išbandyta klaviatūra labai panaši į Apple produktus, tiksliau, į iPhone 4.
 

Klaviatūra prastai surinkta. Spaudžiant šonus ji traška. Paspaudus mygtuką, nežymiai pakyla aplink jį esantys. Kampuose esančius mygtukus reikia spausti stipriau. O galinė klaviatūros sienelė lengvai susibraižo.

Bet nepaisant šių smulkmenų ją naudoti labai patogu. Ji yra maža ir puikiai įsitaiso rankoje. Mygtukai išdėstyti kaip ir visose kompiuterių klaviatūrose. Joje įmontuotas raidžių apšvietimas, kad galėtumėte rašyti ir tamsoje. Ir šioje klaviatūroje rasite Air Mouse technologiją: galėsite pakėlę ore, visaip judindami ir sukinėdami klaviatūra, naudoti ją kaip kompiuterio pelę. Klaviatūroje rasite 3.5mm jungtį, todėl galėsite prisijungti ausines.

  

Antroji išbandyta klaviatūra turi įmontuota garsiakalbį ir jutiklinį pultą.

Ji yra daug panašesnė į telefoną, negu į kompiuterio klaviatūrą. Surinkta šiek tiek geriau negu iPazzPort KP-810-16V. Ši klaviatūra netraška, bet kraštuose esančius mygtukus vis tiek reikia spausti stipriau. Joje įmontuotas jutiklinis pultas veikia gerai, nėra jokio atsilikimo ar netikslumo. Galinėje klaviatūros sienelėje rasite maža garsiakalbį.

 

Nors jis ir silpnas, bet tokio garsiakalbio visiškai užtenka Skype pokalbiams. Klaviatūros viršujė rasite nestandartinę 2.5mm jungtį. Jeigu imontuoto garsiakalbio neužteks, galėsite prisijungti ausines, kurios yra pridėtos pakuotėje. Kitu atveju teks parduotuvėse ieškoti perėjimo, kad galėtumėte prijungti ausines su standartine 3.5mm jungtimi.  
 

Ką galima nuveikti? 

Įrenginys pakankamai galingas, gerai atrodo. Bet ką su juo galima nuveikti? Daugelį dalykų kaip ir su Windows ar Mac operacines sistemas turinčiais kompiuteriais. Pradedant nuo nuotraukų, filmų žiūrėjimo, muzikos klausymo, naršymo internete, iki darbo su įvairiais dokumentais, televizijos žiūrėjimo, programavimo ar žaidimų žaidimo. O paprastai tariant, galima betkokį televizorių, kuris turi HDMI jungtį paversti išmaniuojiu televizoriu.

Pradedant nuo pradžių: anksčiau susidūrusiems su Android operacinę sistema, valdyti šį kompiuterį bus tikrai lengva, kitiems gali atsirasti problemų, kol atrasite visas įrenginio galimybes. Norint įjungti kompiuterį, reikia jį įjungti į el. Lizdą, per tam skirtą Mini USB jungtį. Per USB arba dar vieną Mini USB jungtį reikia prijungti klaviatūrą arba kompiuterinę pelę ir tada galima kompiuterį prijungti prie televizoriaus per HDMI jungtį. Paspaudus kompiuterio šone esantį mygtuką, taip jį įjungus, reikės prisijungti prie Gmail paskyros, ir jeigu yra galimybė prisijungti prie Wi-Fi tinklo. Po šių gan paprastų veiksmų, jau galite naudoti įrenginį. Po pirmo paleidimo kompiuteryje bus kelios svarbiausios programos: nuotraukų peržiūros, muzikos klausymo, dokumentų skaitymo, Youtube peržiūros, kelios paprastos dokumentų tvarkyklės, interneto naršyklė ir Google Play internetinė parduotuvė. Visas norimas programėles ar žaidimus galėsite lengvai surasti ir atsisiųsti Google Play programėlės pagalba. 

Programėlės

Android įrenginiai pasižymi plačiu nemokamų programėlių pasirinkimu. Šiam kompiuteriui taip pat galėsite prisisiųsti visokių programėlių. Galėsite kurti skaidres ar rašyti pasakas su įvairiomis teksto redagavimo programėlėmis, susirašinėti su draugais Facebook, Twitter ar Skype programėlėmis. Galėsite redaguoti vaizdo įrašus, juos peržiūrėti ir įkelti į Youtube. Galėsite pasidomėti žvaigždynais su Google Sky Map programėle, ar net galėsite žiūrėti internetinę televiziją. Bet nesitikėkite, kad su šiuo įrenginiu dirbti bus taip pat lengva, kaip ir su personaliniu kompiuteriu. Teksto redagavimo programėlės gerokai apkarpytos. Nėra visų šriftų, dėl kelių funkcijų trūkumo sunku dirbti su formulėmis. Šiek tiek apkarpyta ir interneto naršyklė. Dėl kažkokių man nesuprantamų priežasčių neveikė tai kurios puslapių funkcijos, kaip pavyzdžiui, į Games.lt puslapį įkelti šios apžvalgos nepavyko, puslapis tiesiog persikrovynėdavo. Tad kad ir kaip norėtusi darbo metu kompiuterio ekraną pakeisti į televizorių, geriau padirbėti prie personalinio kompiuterio ir tik baigus prisėsti prie šio įrenginio.

Žaidimai

Šiai sričiai įrenginys nėra visai tinkamas. Android žaidimai yra pritaikyti telefonams arba planšetėms ir juose esantiems akselerometrams. Nei šiame įrenginyje, nei išbandytose klaviatūrose akselerometro nėra, todėl dauguma žaidimu neveiks, tiksliau, jūs negalėsite nieko juose valdyti. Galėsite žaisti žaidimus, kuriuose nėra daug veiksmo ir galima apseiti tik su kompiuterinę pelyte: Logo quiz, Angry birds. Teoriškai galima žaisti žaidimus, kurie pritaikyti žaisti su pulteliais: Modern Combat 3, Gta: Vice City… Bet praktikoje viskas kitaip. Šie abu žaidimai neveikė. Kompiuteris yra pakankamai galingas paprastoms programėlės, bet šiem žaidimam reikia daug galingesnių vidurių, kurių šis įrenginys neturi. Tad, šis įrenginys tikrai nepakeis žaidimų konsolių. 
 

Apibendrinant

Šis kompiuteris gali būti naudingas, jei turite neišmanųjį televizorių ir nenorite ilgai sėdėti prie stalinio kompiuterio. Jis patogus rodyti draugam nuotraukas, vaizdo įrašus, naršyti internete. Bet dirbti rimtesniems darbams ar žaisti žaidimam jis netinkamas.  Jeigu neseniai nusipirkote televizorių, bet jis neišmanus, tai šis aparatas gali jums praversti. Tai pigus, bet kokybiškas įrenginys, su patraukliu dizainu, paversiantis jusu televizorių išmaniu.

 Pats kompiuteris kainuoja panašiai 100 litų + siuntimas  http://www.ebay.com/itm/iPazzPort-Smart-TV-Box-Android-4-1-WIFI-RK3066-Dual-Core-Cortex-A9-4G-HDMI-1080P-/360642992098?pt=AU_MultiFormatMediaPlayers&hash=item53f7ff57e2

Klaviatūra su Air Mouse technologija 53 litus http://www.ebay.com/itm/iPazzPort-3D-Gyroscope-Fly-Air-Mouse-Mini-Wireless-Keyboard-Andriod-TV-PC-/130832824912?pt=Keyboard_Mice_Bundles&hash=item1e763e7a50

Klaviatūra su jutikliniu pultu 95 litus http://www.ebay.com/itm/iPazzPort-2-4GHz-Mini-Voice-Wireless-Keyboard-Mouse-Touchpad-Speaker-Microphone-/360661982299?pt=PCA_Mice_Trackballs&hash=item53f9211c5b