Dažniausiai perkant nešiojamąjį kompiuterį atsižvelgiama į kainą bei kam jis bus naudojamas. Taip pat galima rasti keletą nešiojamų kompiuterio tipų: darbo ir žaidimų. Ši apžvalga bus apie žaidimų kompiuterį „MSI GT740“, kuris yra galingas bei spartus. Pasistengsiu šioje apžvalgoje pateikti šio kompiuterio pliusus ir minusus, o taip pat rasite ir žaidimų spartos rezultatus.

Pakuotė:

Kompiuteris atkeliauja nemažoje pakuotėje, kas yra įprasta. Priekinėje pusėje yra nupieštas „MSI“ logotipas, bei „G“ serijos logotipas, kuris reiškia „Gaming Series“. Su nešiojamu kompiuteriu gauname žaidimą „Tomb Raider Underworld“, bet pakuotėje jo nebuvo.

Šoninėje pakuotės dalyje randame specifikacijas apie kurias pakalbėsiu vėliau. Atidarius dėžę randame daug apsauginių paralono gabalėlių. Kas įdomu tai, kad tie gabalėliai yra skaičių, bei raidžių formos. Be tų gabalėlių randame patį nešiojamajį kompiuterį, maitinimo bloką ir „MSI“ pelę.

Specifikacijos:

• Procesorius:Intel Core i7 720QM 1.73 GHz
• Operacinė sistema: Winsows 7 Home Premium
• Čipsetas: Intel PM55
• Operatyvioji atmintis: 4096Mb 2x2048Mb; DDR3 1066Mhz
• Ekranas: 17 colių 16:10; 1680×1050 pikselių
• Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce GTS 250M 3D
• Standusis diskas: WDC WD5000BEVT-00A03T0, 500GB
• Optinis įrenginys: Super-Multi/ Blu-ray
• Garsas: 4 aukštų dažnių+1 žemų dažnių
• Internetinė kamera: 2 Megapikseliai
• Kortelių skaitytuvas: XD/SD/MMC/MS
• Garso plokštė: Realtek High Definition Audio
• Jungtys: 1 VGA; 1 HDMI; 3 USB; eSATA/USB 1; Modemo jungtis 1; Interneto jungtis 1
• Mygtukų skačius: 103
• Maitinimo šaltinis: 120W
• Dydis: Storis 33mm; Ilgis 395mm; Plotis 278mm
• Svoris: 3,2Kg
• Baterijos svoris: 0,81Kg

Ekranas:

690:1 kontrastas iš tiesų yra puikus, nes juodo ir balto tasško santykis yra geras. 0,23 kandelos į kvadratinį metrą yra iš tiesų nebloga. Galiu pasakyti, kad šioje vietoje ir baigiasi visas gerumas. Nustačius 61% apšvietimą nuvilia su 147,9 kandelomis į kvadratinį metrą, tai yra mažai. Vaizdas blankus ir žiūrint spalvos yra nuobodžios. Sėdint biure, žiūrint filmus ar žaidžiant visalaik tenka reguliuoti ryškumą. Žiūrinti iš skirtingų kampų viskas yra gan neblogai. Taigi šio nešiojamo kompiuterio ekranas nuvilia dėl seno formato ir blankaus vaizdo.

Jungtys:

Nešiojamas kompiuteris turi daug jungčių, kas tikrai pakelia šio kompiuterio vertę.

Kairėje pusėje yra užrakinimas, RJ-11 modemo jungtis, RJ-45 interneto jungtis ir dvi USB 2.0 jungtys. Toje pačioje pusėje yra kompaktinių diskų skaitytuvas. Priekyje, kad ir kaip keista, nėra jokių jungčių, nes dauguma gamintojų priekyje įrengia mikrofono bei ausinių lizdus.

Dešinėje pusėje yra jungtis „Express“ kortai , 4-1 kortelių skaitytuvas (XD, SD, MMC, MS), USB 2.0 jungtis ir eSATA/USB 2.0 lizdas. Iš viso yra 4 USB 2.0 ir viena „Fireware“ jungtis.. Šiame kompiuteryje naudojama 5.1 garso sistema.

Galinėje pusėje yra lizdai „HDMI“,„VGA“ bei maitinimo šaltiniui. Be visų šių jungčių yra Bluetooth ir WLAN (802.11 b/g/n). Galiausiai virš ekrano yra integruota 2 megapikselių internetinė kamera ir mikrofonas.

Klaviatūra, jutiklinis padas:

Klaviatūra turi skaičių klaviatūrą ir visus kitus mygtukus, kurie spaudžiasi gan lengvai. Vienas iš man labiausiai nepatikusių dalykų yra tai, kad „Fn“ ir „Ctrl“ klavišai yra sukeisti vietomis. Žaidžiant dažnai galima suklysti ir paspausti ne tą klavišą. Klaviatūra man padarė nelabai kokį įpūdį. Kitose apžvalgose skaičiau, kad ši klaviatūra yra labai nepatogi ir nestipri, aš manau taip pat. Mygtukai kartais sureguoja pavėluotai paspaudimus, ypač tai nerviną kai žaidžiama FPS žaidimus, kur reikia atlikti greitus veiksmus. Klaviatūra turi ir pliusų – vienas iš jų – tai skaičių klaviatūra. Tai labai gerai jei reikia dirbti su skaičiais nereikia naudoti skaičių kodus. Kitas dalykas, tai, kad mygtukai gerai spyruokliuoja. W, A, S, D klavišai pažymeti raudonai ir atrodo neblogai.
Jutiklinis padas yra juodas ir turi gerą spalvą. Jis yra lygus ir garantuoja gerą tiklsumą bei valdymą. Jis padengtas sidabro taškeliais ar kuom. Padas yra ilgas, bet neplatus „MSI“galejo padaryti jį platesnį. Gamintojas padarė per toli į kairę, todėl žaidžiant galima netyčia priliesti ir sugadinti visą žaidimą, bet ačiū Dievui tai galima išjungti surinkus „Fn“ klavišų kombinaciją.

Dizainas:

Ekrano dangtis yra pagamintas iš šlifuoto aliuminio, todėl ant paviršiaus matosi daug brūkšnelių. Gaila, bet paviršius yra tepus ir lengvai galimą palikti pirštų anspaudus. Kompiuterio dizaina vyrauja daug raudonos spalvos, kuri išryškina, kad tai „Gaming Series“ kompiuteris. Atidarius ekraną vėl randame nemažai šlifuoto aliumino.

Be visų šių dalykų dauguma kompiuterio indikatorių apšviesti mėlyna „LED“ šviesa, kas iš tiesų atrodo gerai. Kompiuterio surinkimo kokybė yra labai gera, detalės nejuda ir nebarška. Ekranas darinėjasi lengvai, bet truputi judą, kai netyčia priliečiamas. Dėl didokų matmenų kompiuterį nėra labai lengva transportuoti, reikia didesnės kuprinės jam įdėti

Greitis:

MSI šiame kompiuteryje įmontavo Intel Core i7 720QM procesorių. Kolkas tai greičiausias procesorius montuojamas nešiojamuose kompiuteriuose. Jis suteikia išties įspūdingą greitį. Prosesorius paremtas 45nm gamybos būdu. Šis procesorius turi „Turbo Boost“ technoligiją. Ji suteikia galimybę proseriui pasispartinti pačiam nuo 1,73Ghz iki 3,06Ghz apkrovos metu, tačiau tam reikia gero aušinimo. Taip pat procesoriuje yra „Hyper thearding“ technoligija, kuri papildo procesorių keturiais, virtuoliais, papildomais branduoliais(galima pamatyti Task Manager). Svarbiausia vartotojas gauna ne tik 1Mb L2 talpyklos (angl. cache), bet ir 8Mb L3 talpyklos. Tai suteikia procesoriui didesnį našumą. Procesorius vartoja 45W, tai yra gan daug, todėl šis procesorius netinka nešiojamiems kompiuterems, kurie orientuojasi į ilgą baterijos laiką.
Dar daugiau galios! Kompiuterije yra 4Gb DDR3 operatyviosios atminties dirbančios 1066Mhz. Taip pat kompiuteryje yra įmontuota GeForce GTS 250 vaizdo plokštė. GeForce GTS 250 grindžiama GTS215 branduoliu(Nvidia teigai, kad tai susije su GTX 200 architektūra) ir pagaminta naudojant 40nm technologiją. Vaizdo atmintis 1Gb GDDR5, o atminties pralaidumas mažas – tik 128 bitai. Dauguma vis dar naudoja senesnę ir pigesnę GDDR3 atmintį. GDDR5 atminties norma yra iki 500 MHz (branduolio), 1250 (šeiderių) ir 1600 MHz (atminties) t.y. nebūna didesnė negu nurodyti dažniai. „MSI“ dažniai mažesni 450 MHz (branduolio), 790 MHz (šeiderių) ir 1080 MHz (atminties). Be to, GeForce GTS 250 taip pat turi 96 „stream“ procesorių ir palaiko „DirectX 10,1“, „CUDA“ ir „PhysX“. GeForce GTS 250 naudoja 25W, tai galima pavadinti vidutiniu galios vartojimu.

Baterijos darbos laikas:

Baterija nėra labai talpi tik 7800mAh, bet visą jos energiją sunaudoja procosorius ir vaizdo plokštė, todėl baterija ilgai nelaiko. Įjungus visus geriausius nustymus ir palikus ramybės būsenoje kompiuteris įsikrovė mažiau nei per valandą, t.y. 59 minutes. Naršant internete su „WLAN“ su maksimaliu ryškumu bei vidutinėmis energijos taupymo galimybėmis išsikrovė per 1val 29 minutes. Įrašant DVD diską išsikrovę per 1val 14min. Visisškai nieko nedarant su išjungtu „WLAN“ ir minimaliu ryškumu baterija laikę 1val 56minutes. Kompiuteris betkokiu atveju neištveria 2 val darbo laiko. Išjungus kompiuteris naudoja 0 vatų galios. Įjungus ir nieko nedarant nuo 23 iki 34 vatų energijos. Apkrovus vartoja nuo 82 iki 102 vatų galios energijos.

Garsas:

Kompiuteryje yra 5.1 garso sistema, kuri sukuria namų kino efektą. Du garsiakalbiai yra prie klaviatūros, du priekyje, apačioje ir galiausiai vienas apskritimo formos, apačioje. Garsiakalbiai groja gan garsiai, bet man nepatiko bosai, jie buvo per silpni ir jų beveik nesijautė. „MSI“ teigia, kad įjungus „Cinema PRO“ režimą pagyvina ir pagerina garsą, bet įjungus režimą garsas pasigerina labai mažai. Įjungus „Cinema PRO“ režimą bosai tampa šiek tiek stipresni ir sukuria geresnį jausmą.

Testai:

Na, dabar priėjome prie įdomiausios vietos, testų. Parodysiu kompiuterio temperatūrą, bei sparta žaidimuose bei programose.

Pirmiausia pradėsiu nuo temperatūrų – kaip matote, ramybės būsenoje kompiuteris labai smarkiai nekaista. Tokie rezultatai išties džiugina, bet pradėjus apkrauti kompiuterį viskas keičiasi. Temperatūra pradeda gan smarkokai kilti, o paleidus visiška apkrovą procesorius temperatūra pakyla iki labai aukštos ir tai sukelia nerimą. Tai čia yra gan nemažas minusas.

Su vaizdo plokšte viskas kitaip ramybės būsenos temperatūra tikrai nėra aukšta, o apkrovus nėra kritinė. Vaizdo plokštei tokia temperatūra labai normali.

Šiose nuotraukose galite pamatyti kiek taškų surenka kompiuteris, ir koki greiti pasiekia kietasis diskas.
Dabar įdomiausia vieta. Ką sugebas šis kompiuteris žaidimuose? Daug nerašysiu, nes daug ką suprasite iš grafikų. Minėjau aksčiau, kad kompiuteris naudoja GeForce GTS 250M vaizdo plokštę. Galiu pasakyti tai, kad „MSI“ galėjo idėti galingesnę vaizdo plokštę. Šiame kompiuteryje ji didžiausias kompiuterio stabdis.

Kompiuteris žaidimuose parodė gan neblogus rezultatus, atsižvelgiant į tai, kad tai nešiojamas kompiuteris.

Išvados:

„MSI GT740“ pasižymi neblogu greičiu, bet turi gan prastoką ekraną. Taip pat kompiuterio našumą mažina „GeForce GTS250M“, kuri nėra labai galinga. Kompiuteris turi gan greitą „Wester Digital“ kietajį diską. Jis tiks žmonėms, kurie dirba su programomis, kurios reikalauja nemažų kompiuterio resursų. Gaila, bet kompiuterio baterija laiko trumpai, dėl galingų kompiuterio komponentų, kurie naudoja daug elektros energijos. Galiausiai kompiuterio kaina yra išties nemaža apie 5500 litų. Už tokią kainą jūs gaunate iš ties puikų greitį ir neblogą spartą žaidimuose.