Taigi prabėgo dar vieni meteliai. Metų sandūroje galime apžvelgti pagrindinius 2010-ųjų metų įvykius technologijų pasaulyje. Taip pat apžvelgsime ir ateinančių metų asortimentą. Pradėsime nuo gamintojų teikiamo asortimento:

Apple

Pagrindiniai Apple atlikti darbai 2010-aisiais yra iPad bei iPhone 4. Nieko nenustebino tai, jog naujieji įrenginiai susilaukė ypač didelio populiarumo. Nepaisant to, iPad’as buvo kritikuojamas dėl kai kurių funkcijų nebuvimo, o iPhone 4 dėl mažo korpuso patvarumo. Taip pat kompanija atnaujino ir savo įprastų kompiuterių gamą.

Kitais metais turėtumėme sulaukti ir naujos iPad kartos. Nors įrenginiai bus patobulinti, radikalių permainų nesitikima. Jau seniai buvo kalbama apie AMD produkcijos montavimą į Apple kompiuterius. Atrodo, jog šiais metais kalbos virs darbais ir Apple kompiuteriai įgaus AMD Fusion platformą.

AMD/ ATI

Šiais metais AMD oficialiai atsisako savo gaminamas vaizdo plokštes krikštinti ATI vardu. Metų pradžioje išleidžiama nemažai ekonominės klasės HD 5000 serijos plokštės. Visai neseniai pristatyta ir HD 6000 serija: plokštės paremtos Barts ir Cayman branduoliais. Serija bus baigta pildyt 2011-aisiais. Taip pat išvysime ir naujas vaizdo plokštes paremtas 28nm architektūra.

Tuo tarpu procesorių rinkoje AMD daug naujienų nepateikė. Pristatyti keturių branduolių Zosma procesoriai bei šešių branduolių Thuban. Taip pat pristatyta nauja nešiojamųjų kompiuterių procesorių karta Champlain. Ji pagerino liūdną AMD situaciją CPU rinkoje. Visos kitos naujienos

Kitais metais sulauksime dviejų inriguojančių naujienų – galingų CPU, žinomų Bulldozer vardu ir CPU + VGA komplekto AMD Fusion. Abu šie projektai atrodo perspektyviai, analitikai žada sėkmingus metus.

Google

Ypač didelio pasisekimo sulaukė Google Android operacinė sistema. Nepaisant to pačios Google telefonai pripažinimo nesulaukė. Šiais metais sulauksime trečiosios Android operacinės sistemos kartos.

Intel

Metų pradžioje buvo pristatyti Clarkdale šeimos dviejų branduolių procesoriai. Jie yra gaminami pagal ypač efektyvią 32nm technologiją. Taip pat buvo pristatyti ir senesnių architektūrų CPU su aukštesniais dažniais. Kaip visada Intel IGP sulaukė didelio populiarumo.

Šiais metais Intel pristatys ir naują Sandy Bridge procesorių kartą. Jie kaip ir Clarkdale bus gaminami pagal 32nm technologiją. Su jais sulauksime ir naujos integruotų vaizdo plokščių bei sisteminių lustų kartos.

LG

Pagrindinis LG ginklas telefonų rinkoje – pigūs modeliai liečiamaisiais ekranais. Tiesa, kompanija pristatė ir nemažai brangesnių modelių ir pasiekė neblogus pardavimo rezultatus.

Nokia

Aukštos klasės Nokia telefonai, tokie kaip X6 ar N8 buvo nekaip įvertinti. Nors bendrovės rinkos dalis smarkiai krito, tačiau Nokia išsaugojo mobiliųjų telefonų rinkos lyderės titulą.

NVidia

NVidia šių metų kovo – balandžio mėnesiais pristatė GF 100 architektūra paremtas plokštes. Jos buvo pavėluotos, brangokos bei rajos elektrai. Vėliau, numušus kainas, plokštės tapo pratauklesniu variantu pirkėjams. Taip pat pristatyta ir pigesnių plokščių, ypač išpopuliarėjo GTX 460. Pristatyta nauja GTX 500 serija. Šiemet – naujos 28nm VGA.

Samsung

Samsung 2010-ieji buvo neblogi. Didelio populiarumo sulaukė aukštos ir vidutinės klasės modeliai bei Galaxy Tab. Šiems metams Samsung ruošia daug įdomių naujovių.

SONY Ericsson

Kompanija tikrai neblogai pasispaudė pristatydama naujus Xperia serijos išmaniuosius telefonus. Nepaisant to SONY Ericsson populiarumas sparčiai krenta. Kompanija metų gali iškrito iš didžiausių telefonų gamintojo penketuko. Kompanija oficialiai atsisako Symbian operacinės sistemos. Kitais metais išvysime naująjį Xperia Play telefoną , dar žinoma kaip PlayStation Phone.

Darbinė atmintis

Metų pradžioje papuliariausia darbinė atmintis buvo senesniojo DDR2 tipo, tačiau bėgant laikui vis labiau plito ir DDR3 atmintis. Atminties kainos buvo pasiekusios aukštumas – už 2GB talpos modulį teko pakloti, mažiausiai, 150 Lt. Didieji entuziastinės atminties gamintojai aršiai varžėsi, kieno produktas dirbs didesniu dažniu. Taip pat buvo pateikta informacija apie ateities DDR4 atmintį .

Kietieji diskai

Įprastų kietųjų diskų rinkoje kiekvienais metais matomas vaizdelis. Gamintojai varžosi, kuris sukurs talpesnę laikmeną. Šiuo metu pristatyti 3TB talpos kietieji diskai. 2010 galima laikyt metais, kada SSD diskai ėmė populiarėti entuziastų tarpe.

Maitinimo blokai

Maitinimo blokų kainos, metų pradžioje buvo pakilusios, bet dabar normalizavosi. Garsūs aukštos klasės įrangos gamintojai pasiūlė daug puikių ekonominės klasės agregatų.

Netbukai

Pagaliau netbukų manija ėmė atslūginėti. Atsirado daug naujų netbuko modifikacijų. Vieni iš jų turėjo liečiamuosius ekranus, kiti galingus vidinius komponentus. Visgi dauguma pigiųjų modelių pakito nežymiai.