Vieną dieną SkyTech su pasiūlymu pasibeldė į duris apžvelgti Roccat Pyra pelę. Jei esi tikras „geimeris“ ar koks „tech-freak‘as“, tokiam pasiūlymui niekaip nepavyks atsispirti – teks parašyti apžvalgą mainais bent už prisilietimą prie šios kone legenda jau tapusios pelės!
Nepaisant to, kad „Roccat“ vardui šiais metais sukanka tik 5 metukai, jos produktai spėjo patraukti ne vieno profesionalaus žaidėjo dėmesį. Kompanija gamina ne tik gerai veikiančius produktus, bet ir rūpinasi, kad šie būtų kuo patogiau naudojami. Tokį kompanijos požiūrį labai gerai parodo Roccat Pyra pelės komplektacija. Be pačios pelės, jai skirto mažo kompaktinio disko su tvarkyklėmis ir naudotojo instrukcijos pakuotėje rasime ir specialų medžiaginį įdėklą pelei, kuris labai praverčia, kai norima savą pelę nusinešti į žaidimų turnyrus, bei „Roccat ID-Card“ kortelę, kuri atveria duris į „Roccat World“ klubą, kuriame be įvairiausių nuolaidų galima gauti ir nemokamų siuntinių, profesionalių žaidėjų patarimų gyvai bei laimėti įvairių prizų. Žinoma, tokie priedai paprastiems mirtingiesiems gali pasirodyti nebūtini, bet juk sakoma „dovanotam arkliui į akis nežiūri“. Kitaip tariant kiekvienas nemokamas priedas iš esmės yra geras dalykas.
Roccat Pyra orientuota į nešiojamų kompiuterių vartotojus, todėl ji mažesnė už įprastas peles. Tokių pelių orientuotų į žaidėjus nėra daug. Lietuviškose parduotuvėse geriausiu atveju teks rinktis tarp Razer OROCHI ir Roccat Pyra. Kurią pelę iš jų rinktis, labiau skonio reikalas, nes nei viena iš jų kuom nors nėra žymiai geresnė už kitą, tačiau bent jau šio rašinio metu svarbiausias pirkėjui kainos klausimas Roccat Pyra pusėje – galima sutaupyti apie 100 litų. Tiesa, kai kam gali pasirodyti tokia nuolaida nereikšminga ir kilti idėja sutaupyti dar labiau perkant dar bent 50 litų pigesnę kito gamintojo pelę, argumentuojant tuo, kad neverta leisti tokius didelius pinigus, nes pelės vienodos, tačiau nereikia pamiršti, kad „šykštuolis moka du kartus – pirmą kartą, pirkdamas pigų daiktą, ir antrą kartą, pirkdamas brangų daiktą“. Gerų daiktų pigiai niekas neparduoda, o Roccat Pyra – tai turbūt vienas iš geresnių šiandieninių pasirinkimų.
Atrodytų su maža pele žaisti didelius žaidimus nepatogu, tačiau dėl gerai suprojektuotos Roccat Pyra pelės formos greitai šis nusistatymas dingsta. Net nepastebi kaip daug netrukus prie jos pripranti. Iš tiesų, Roccat Pyra duoda į kaulus šiuo atžvilgiu net ir kai kurioms įprasto dydžio pelėms (pvz. Razer Diamondback). 2 mygtukai pelės viršuje, ratukas centre, galintis veikti kaip ir trečias pelės mygtukas, bei dar du papildomi mygtukai šonuose išdėstyti gana patogiai. Nesunku visais jais išmokti pasinaudoti. Nesunku, išmokti pasinaudoti pelės turima „EasyShift[+]“ funkcija, leidžiančia pelės klavišų kombinacijomis atlikti krūvą papildomų veiksmų. Pavyzdžiui, jei nėra pakeista pelės konfigūracija paspaudę kairės pusės šone esantį mygtuką kartu su kairiuoju mygtuku naršyklėje atversime prieš tai buvusį puslapį, o paspaudę kairės pusės šone esantį mygtuką kartu sukdami pelės ratuką galite pagarsinti arba patylinti iš kompiuterio sklindančius garsus. Smagiausia, kad „EasyShift[+]“ funkcija veikia, net ir neįdiegus tvarkyklių, todėl jei tenkina gamykliniai nustatymai, pelę nešiotis ir junginėti galima prie bet kokio kompiuterio nesukant per daug galvos dėl niuansų. Kitavertus, pastaruoju metu madinga ne tik programoms bet ir žaidimams kraustytis į internetą. Žaidžiant tokius žaidimus kaip „Quake Live“ gali kilti didelių nepatogumų. Kartais kovų metu nejučiomis „pasispaudžia“ mygtukų kombinacija, liepianti grįžti naršyklėje į prieš tai buvusį puslapį. Visa tai lemia nekoordinuoti rankų judesiai, kurių galima atsikratyti išmokstant atidžiau valdyti rankas. Kitaip tariant keičiant kai kuriuos savo kūno valdymo įpročius galima apeiti šią problemą (žinoma, jei ji iškils). Visgi, ne visiems toks variantas tinkamas, todėl jiems teks pasinaudoti prie pelės pridedama programine įranga.
Pridedama programinė įranga verta pagyrų. Ji graži tačiau naudoja ne tiek daug atminties – apie 1 MB, tupėdama sistemos dėkliuke, ir dar apie 3 MB, paleidus konfigūravimo programėlę. Kitavertus, spausdami pelės klavišus ant piktogramos sistemos dėkliuke tegalime išsikviesti konfigūravimo programėlę arba išeiti. Lyginant su kitomis panašiomis programomis toks funkcionalumas labai kuklus. Kadangi kartais prie kompiuterių tenka prileisti ir kitus žmones, greitas nustatymų kaitaliojimas spaudžiant dešinį pelės klavišą ant piktogramos būtų labai į nauda – nereikėtų kiekvieną kartą paleidinėti konfigūravimo programėlės.
Su konfigūravimo programa galima pakeisti daugybę nustatymų: DPI (400/800/1600), pelės jautrumą (skalėj 1-10), kursoriaus judėjimo greitį, horizontalų ir vertikalų slinkimo greičius (skalėse tarp 1-10), dvigubo paspaudimo greitį (pastumiamoj juostelėje tarp „Lėtai“ ir „Greitai“). Parinktis galima išsaugoti profilių failuose, iš kurių 5 galima pasirinkti patalpinimui į greito profilio pakeitimo juostą. Tai patogu.
Visgi, įdomiausia dalis, konfigūruojant pelę, – mygtukų nustatymai. Galima netik pasirinkti, įprastų pelės klavišų bei ratuko veikimą, bet ir keisti „EasyShift[+]“ kombinacijas. Lyg viso šito būtų maža, galima dar ir pačiam kurti scenarijus, ką koks paspaudimas ar jų kombinacija reiškia! Tam yra net du būdai. Pirmasis būdas – įrašinėja klaviatūros mygtukų paspaudimus. Antrasis leidžia redaguoti veiksmų scenarijų laiko juostoje, primenančioje eJay produktus. Tokiu būdu galima pasirašyti scenarijų, kuris ne tik nupirktų dviejų mygtukų paspaudimu mėgstamiausią kovinį paketą „Counter-Strike“ žaidime, bet ir tokį, kuris leidžia atlikti didžiulę eilę veiksmų, kad būtų padarytas kažkoks specialius burtų Combo „ASDA Story“ žaidime. Nors sumanymas ir puikus, tačiau bandymu metu paaiškėjo, kad jis veikia ne visuose žaidimuose. „World of Warcraft“, „LineAge 2“, „Warhammer Online“, „Couter-Strike“… – veikia puikiai, tačiau štai, pavyzdžiui, „Allods Online“ kai kada veikia, o kai kada – ne. Nuo ko to tai priklauso nelabai aišku, bet kyla įtarimas, kad kai kurie žaidimai yra daugiau ar mažiau nuo programinio mygtukų sekų siuntinėjimo (tam, kad būtų mažiau galimybių juose sukčiauti). Visgi, nors tai gana įdomus dalykas, nevisiems gali būti suprantamas, todėl, smagu, kad galima rinktis net iš 19 populiaresnių žaidimų bei 10 populiaresnių programų ir jiems skirtų scenarijų rinkinių.
Pelės forma pritaikyta tiek kairiarankiams tiek ir dešiniarankiams, o pasirinkti, su kuria ranka naudojiesi pele, galima tiek per pelės konfigūravimo programą, tiek ir laikant nuspaudus du šoninius mygtukus jos prijungimo prie kompiuterio metu. Vėlgi, galima pagirti Roccat už sugebėjimą sudėtingesnius dalykus pateikti kaip galima paprasčiau bei užtai, kad jie siūlo netik mažą žaidėjams skirtą pelę bet ir vienodai rūpinasi tiek kairiarankiais tiek ir dešiniarankiais.
Nepaisant krūvos pagirtinų ir inovatyvių savybių Roccat Pyra pasižymi dviem tokiomis, kurios vieniems gali pasirodyti dėmesio vertos, tačiau kitus gali atbaidyti. Pirmiausias dalykas, kuris patraukia dėmesį tik pradėjus naudotis pele, – ratuko sukiojimo kietumas. Skirtingai nuo daugumos kitų pelių Roccat Pyra ratuko kiekvienas dalinis pasukimas labai puikiai jaučiamas ir girdimas. Būtų galima dėti minusą, nes pelė juk ne iPod’as, kurio savininkams mielas valdiklio trakštelėjimas, tačiau įsijungus pirmo asmens šaudyklių žaidimą, kuriame ginklai gali būti kaitaliojami pelės ratuko pagalba, nuomonė pasikeičia į teigiamą pusę. Skirtingai nei dauguma kitų pelių, turinčių ratuką, su Roccat Pyra mažiau šansų, kad bus „prašoktas“, kažkoks būtent tą akimirką būtinai prireiktas ginklas. Antras dalykas, kuris patraukia dėmesį – pulsuojantis mėlynas švytėjimas. Anot „Xonide“ parduotuvės atstovų pelės apšvietimas žaidėjams yra svarbus dalykas, nes šie sėdėdami naktimis prie kompiuterių prastai apšviestuose patalpose sunkiai pastebi, kur yra pelė, jei ji nešviečia, todėl lyg ir reikėtų dėti dar vieną pliusą Pyra naudai, tačiau kam tas pulsavimas?
Roccat Pyra – geras pasirinkimas kiekvienam nešiojamo kompiuterio savininkui, kuris dievina reakcijos reikalaujančius žaidimus arba nori geros mažos pelės su išplėstinėmis galimybėmis. Iš tiesų, ši pelė dėl didelio DPI bei gebėjimo dirbti 1000Hz būtų taip pat geras pasirinkimas ir profesionaliems žaidėjams, tačiau šie šiandienai greičiausiai rinksis didesnes peles, nes kone visi rimtesni elektroninio sporto turnyrai vis dar vyksta prie stacionarių kompiuterių…
Už galimybę pateikti jums šią apžvalgą dėkojame Skytech
14 Komentarai
DBS
Va čia tai geras daiktas turėtų būti ir dar su priedais, tai iš viso 🙂
Shaion
Programa, tai labai primena Belkino Nostroma. 🙂
NfSC94
sumazintas batmobilis :-]:-]:-]
SparksLT
Esu isigijes Roccat Kone, tai yra sios peles didzioji sese ir taipo nenusivyliau. Geriausia pele gyvenime 🙂 Jei esate „stalinis“ geimeris isigykite Roccat Kone, nenusivilsit. Jei daug keliaujat ar daznai lankotes lan ar dar bala-zino-kokiuose turnyruose isigykite Pyra. Roccat tikrai zino kaip gaminti peles 🙂
DualBoxer
O kazi kas jau cia nezino,kaip tas peles gaminti 🙂 nusipirkau Logiteko beviele B605 uz 110lt ir laimingas….cia kaip sakant jau isikalinejimas 🙂
Grauzikas
:d Razer ir logitech peles geriausios yra gameriam. Aisku kainos dideles, bet skirtumas didziulis.
Sernas
pyra, kova, per mazos nepatogios, kampuotos, tik kone verta demesio. razer taip pat tos pigesnes, mazos nieko gero, pagrindinis minusas, tai siaura pado plokstuma. as mieliau rinkciaus kazka is logitech, ir kaina normalesne.
Grauzikas
Razer tikrai ne mazos peles yra DA, Imperator, nors Imperator turi siokiu tokiu problemu su lazeriu. Istikruju DA yra viena is geriausiu peliu sukurtu. Jos dizaina daugelis peliu naudoja. 3500Dpi naudoja naujas modelis, FPS zaidimams super pele. Kitos naujausios peles yra mazokos, bet tas pats yra ir su Logitech g9 pele. Ir Razer peliu kaina tokia pat kaip ir Logitech, tad nesuprantu is kur tu trauki kainas. Tad jei rinktis tarp gaming paliu tai Razer DA arba Logitech g5 arba mx518
Sernas
as kalbu apie pigesnes roccat kova pyra, razer abyssus, tikrai mazos peles ir nepatogios, kainuoja apie 120lt. o uz tokia kaina pvz iseina logitech M500, didesne ir patogesne, na bet cia gal kaip kam. aisku tos aukstesnes klases kur eina apie 200lt yra tikrai geru tiek roccat tiek razer.
Elwinukas
Temos pavadinimas su klaida. Pries „bet“ rasomas kablelis
Kabuki
„dovanotam arkliui į akis nežiūri :-]:-]:-] Dovanotam arkliui į dantis nežiūri
oldstyleh
Ne kiek viena is geriausiu, o kiek viena is labiausiai isreklamuotu. Antra jeigu pele mazesne tai nereiskia kad yra blogai. Kadangi pagal skirtinga gripa ir skirtingo dydzio pele patogi.
SparksLT
Siaip Razer tik daug reklamuojama. Pazystu daug zmoniu kurie turejo Razer peles nuo pat kompanijos atsiradimo ir dabar myli Roccat Kone. Jeigu vienas brand’as yra pripazystamas visu tai nereiskia kad naujas brandas jo negali nugalet.
Ambience
Geras cia