Žmonės tiki, kad Asus gaminiai yra kokybiškesni, nei konkurentų produkcija ir dėl to negaili sumokėti papildomos dešimtinės. Tačiau statistika rodo ką kitą – Asus ir kitų gamintojų motininės plokštės kokybės klausimu yra identiškos.
Asus užuodė, kad žmonės rinkdamiesi motininę plokštė labai daug dėmesio skiria maksimaliam patikimumui, dėl to pristatė TUF Sabertooth seriją – motinines, kurios pasižymi ypatingai didele kokybe ilgaamžiškumu.
Asus Sabertooth Z97 Mark 1 plokštė yra būtent tokia. Jau vien išvaizda byloja apie tai, kad ji kainuoja ne du ir ne tris šimtus. Apie plokštės nesunaikinamumą byloja net pridėtas sertifikatas. Bet ar vertą už ją mokėti pusaštunto šimto litų?
Pakuotė ir komplektacija
Pakuotės dizainas nėra per daug iššaukiantis – pilkas su gražiai priderintomis auksinės spalvos detalėmis. Tai pridera prie solidžios pagrindinės plokštės.
Kad turime kažkuo išsiskiriantį produktą galima suprasti nebent iš didesnio nei įprasta pakuotės storio. Galinėje dėžutės dalyje Asus pateikia svarbiausias plokštes specifikacijas, taip pat detalų aprašymą, kokie yra Sabertooth teikiami privalumai.
Komplektacija. Jei tikitės greitai perskaityti šitą dalį turiu blogų žinių. Užsikaiskite arbatos, susiraskite sausainius ir pasirenkite ilgiems skaitiniams.
Greitai ir neskausmingai pereisiu per tuos dalykus, kurie sutinkami ir įprastose motininėse plokštėse. Tai – įvairios instrukcijos ir informaciniai lapeliai, kurių čia visa galybė, instaliacinis diskas, lipdukas korpusui, galinis dangtelis, keturios Sata jungtys ir SLI tiltas.
Motininė plokštė savo pakuotėje turi du ventiliatorius – vieną 35mm, o kitą 40mm dydžio. Taip pat pridėtas filtras vienam iš jų. Neįprasta motininėms plokštėms, tiesa? Kam jie bus panaudoti, papasakosiu vėliau.
Dėžutėje taip pat randasi visokių priedų prikištas maišas, kurį gali išvysti tik išskirtinių motininių plokščių vartotojai. Jame randamos plastmasinės detalės, skirtos paslėpti nenaudojamas jungtis ar lizdus. Čia taip pat yra temperatūros sensoriai, kuriais galėsime fiksuoti norimo komponento temperatūrą bei kištukai korpuso ir garso jungtims
Intel Z97 lustas
Nors naujausios *97-osios serijos lustai yra žinomi kodiniu Wildcat Point vardu, tai tėra senieji modifikuoti Lynx Point serijos gaminiai. Šia lustų seriją sudaro vos du modeliai – tai H97 ir Z97. Pigesniųjų modelių segmentą atstovauja H81 ir B85 pagrindinės plokštės, kurios vis dar yra suderinamos su naujausiais Intel procesoriais.
Plokštėse – flagmanėse, tokiose kaip šioji Sabertooth, dažniausiai sutinkamas Intel Z97 lustas. Žaidėjus ir entuziastus dažniausiai traukia būtent Z serijai priklausantys lustai. Jie yra pritaikyti spartinimui, kadangi turi atrakintą dažnių valdiklį.
Haswell Refresh serijos procesorius palaiko net ir senesnės kartos motininės plokštės, tereikia atnaujinti BIOS programinę įrangą. Taigi gali iškilti klausimas – koks naujųjų motininių plokščių privalumas prieš senąsias Z87 lusto savininkes? Tiek Intel, tiek motininių gamintojai labiausiai akcentavo M2 SSD diskų palaikymą. Lyginant su Sata jungtį turinčiais analogais pastarieji yra kompaktiškesni, turi didesnį duomenų pralaidumą, taip pat nereikalauja vedžioti laidų per korpusą.
Ir šioje vietoje turime nusivilti – Asus Sabertooth Z97 plokštėje nesiūlo galimybės naudoti minėtojo formato laikmenas. Tai labai keistas sprendimas iš Asus pusės –beveik visos H97 ir Z97 plokštės siūlo galimybę naudoti minėtąjį prievadą, nes šią savybe siūlo pats lustas.
Lustą nuo perkaitimo saugo stambaus sudėjimo kareivis – gan nemažo dydžio radiatorius. Nebūčiau nustebęs jei Asus tokioje nuo visko apsaugotoje plokštėje ant jo būtų uždėjusi ventiliatorių, nors gal ir gerai padarė, kad jo čia nėra – naudos būtų mažiau, nei žalos, atsiradusios dėl papildomo triukšmo.
Žvilgsnis į Z97 Sabertooth Mark 1
Apsimeskime, kad plokštė yra beveik neišskirtinė ir mestelkime žvilgsnį į pagrindines jos savybes. Sabertooth plokščių teikiamus privalumus apžvelgsiu sekančiame puslapyje, o dabar – savybės, kurias turi kiekviena įprasta motininė plokštė.
Procesoriaus lizdas – nieko nebestebinantis LGA 1150. Tai pagrindinis jau gan ilgą laiko tarpą naudojamas Intel lizdas, todėl jį galime laikyti visų šiandieninių kompiuterių standartu. Jei daryčiau spėjimą, kad toks pat yra ir Jūsų kompiuterį, didelė tikimybė, kad būčiau teisus. Į jį galime montuoti tiek senesnius Haswell, tiek naujausius Haswell Refresh serijos centrinius procesorius.
Kiek bauginančiai gali pasirodyti Asus tinklalapyje skelbiama informacija, kad motininė plokštė palaiko tik iki 1866 MHz greičiu dirbančią operatyviąją atmintį, kai visos Z97 lusto savininkės nesunkiai perlipa 3000 MHz barjerą. Iš tikrųjų tai daro ir Sabertooth‘as – į palaikomų modulių sąrašą yra įtraukti net ir 3200 MHz greitį palaikančios atmintys. Tik kažkodėl specifikacijų rašytojai labai pasikuklino ir neparašė maksimalių XMP profilius palaikančių atminčių greičių.
Gale randame keturias USB 2.0 ir USB 3.0 jungtis, dvi LAN interneto prieigas, garso jungtis ir naujuosius Display Port ir HDMI vaizdo išėjimus. Senųjų VGA bei DVI išėjimų šioje vaizdo plokštėje jau nebeliko. Taip pat galinėje sienelėje randame ir BIOS‘ų perkrovimo mygtuką, leidžiantį atstatyti gamyklinius nustatymus neatidarant kompiuterio korpuso šonino.
Į plokštę galima pajungti iki aštuonių Sata III įrenginių, taip pat yra galimybė naudoti Sata Express sąsają. Asus Z97 Sabertooth turi po keturias USB 2.0 ir USB 3.0 išvestis į korpuso priekį.
Sabertooth’as palaiko iki trijų Nvidia ir AMD vaizdo plokščių. Tam yra skirti trys PCI-E x16 lizdai. Likusios išplėtimo jungtys – PCI-E x1. Asus nusprendė, kad senųjų PCI lizdų mums nebeprireiks.
Kokybiškosioms Sabertooth motininėms plokštėms Asus visada taiko karišką rudos spalvos dizainą. Individualiai plokštės yra labai gražios, tačiau atsiras ir daug tokio dizaino kritikų. Jų argumentai turi pagrindo – prie kitų kompiuterio komponentų spalviškai priderinti plokštę bus rimtas iššūkis. Iš kitos pusės prie sukarinto dizaino korpusų (tokių kaip Antec GX700, Thermaltake 10 GT Battle Edition ar Corsair Vengeance C70), taip pat Noctua, ar Thermalright aušintuvų ši plokštė tiks tiesiog puikiai.
Asus mane nuvylė ne tik nepasiūlydama M2 jungties. Čia nerandame vadinamojo On-board valdymo, kuris turėtų būti įprastu dalyku tokios kainos plokštėje. Suprantame, kad tai ne spartinimo entuziastų korta, tačiau konkurentai siūlo tai net ir produktuose už 400 litų. Be to nustatyti kas trukdo sistemos darbui ar pabandyti „užvesti“ kompiuterį be korpuso gali pasitaikyti kiekvienam.
Kas čia per stebuklas?
Su kuo pirmiausiai turėtų asocijuotis aukščiausios kokybės motininė plokštė? Be abejo su dideliu ilgaamžiškumu ir patikimumu. Asus teigimu, tai užtikrina aukščiausios kokybės elektronikos komponentai. Apie jų kokybė byloja prie plokštės pateiktas sertifikatas su testų sąrašu, kuriame aprašyta, kokias kančias turėjo patirti kondensatoriai ir kitos dalys, kad įgautų teisę puikuotis ant šios plokštės.
Tiesa, nereikia skaityti sertifikatų, jog pamatytum, kad plokštėje naudojamos visiškai kitokios dalys. Užtenka vien pažiūrėti į procesoriaus maitinimo grandinę. Nors aštuonių fazių maitinimo sistema yra tik vidutinis pasiekimas, užtat ji sudaryta iš aukštesnės kokybės komponentų. O dar koks aušinimas!
Tik pamačius Asus Z97 Sabertooth Mark 1 motininė plokštę, matome, kad ji yra visiškai kitokia, nei visos konkurentės. Tai Thermal Armor šydas, padėsiantis palaikyti minimalias svarbiausių plokštės komponentų temperatūras.
Kaip paprasčiausias plastmasės gabalas gali geriau padėti aušinti plokštę? Jis gali nebent padidinti temperatūras, neleisdamas karštam orui pabėgti nuo plokštės užleidžiant vietą šaltajam! Taip ir būtų, jeigu ne du papildomi ventiliatoriai aušinantys karčiausius plokštes taškus. Plastmasinis plokštės dangtis leidžia palaikyti kryptingą oro judėjimą.
Pirmasis ventiliatorius pučia orą į centrinio procesoriaus maitinimo grandinę. Na o antrasis yra įmontuotas motininės plokštės viduryje. Ventiliatoriai yra maži, jie sukasi pakankamai greitai, tad yra girdimi – tylos entuziastų tai neturėtų tenkinti.
Tiesa Thermal Armor turi ne tik šią funkciją. Tokiu būdu plokštė yra saugoma nuo dulkių ir ilganagių kačiukų, jeigu pamirštumėte uždaryti korpuso dangtį. Priekinis dangtis leidžia plokštę drąsiai ir patogiai paimti į rankas, kuriose ji stovi labai stabiliai. Už tai turime padėkoti ir TUF Fortifier galinei plokštei, kuri motininę nenaudojant jokių įrankių padaro nesulaužoma.
Komplektacijoje esančiais plastmasiukais galima užkamšyti beveik visas nenaudojamas jungtis ir lizdus, pradedant PCI lizdais, baigiant garso išėjimais. Teoriškai tai turėtų apsaugoti nenaudojamas jungtis nuo išorės poveikio. Praktiškai su tokiomis problemomis susiduriama labai retai, dėl to pagrindine jungčių užkamšymo priežastimi tampa estetikos klausimas.
Galimybė reguliuoti ventiliatorių greitį programinės įrangos pagalba jau seniai nėra naujiena. Kiek unikalesnis dalykas yra temperatūros jutikliai, kuriuos galime tvirtinti prie kaistančių komponentų. Su tuo susidūriau testuodamas ventiliatorių valdiklius ir nematau tikslo fiksuoti radiatoriaus temperatūrą, kai matau paties komponento karštį, na bet gal kam nors ši sistema ir pravers, ji tikrai nemaišo.
Išvados
Asus Sabertooth Z97 Mark 1 kainuoja beveik 750 litų. Norintiems tokios plokštės pigiau yra ir mažiau kainuojanti Z97 Sabertooth Mark 2, už kurią prašoma virš 500 litų. Pagrindinis jos skirtumas yra tas, kad Mark 2 versija neturi Thermal Armor šydo ir su juo susijusių privalumų, tokių kaip galimybė uždengti nenaudojamus lizdus ar įstatyti papildomus ventiliatorius.
Atskirti pelus nuo grūdų yra labai sunku – tam reikėtų gero dešimtmečio intensyvaus naudojimosi plokšte. Tačiau bent dalis savybių, pavyzdžiui nenaudojamų jungčių bei lizdų uždengimas yra estetikos klausimas, o ne būtinybė norint suteikti papildomą apsaugą. Asus Sabertooth plokštei pasirinkti elektronikos komponentai yra geresnės kokybės už įprastinius, tik nežinia ar daug iš to praktinės naudos pasiekiama.
Tačiau vieno fakto niekas nepaneigs niekas – tai penkerių metų garantija. Dažnai Lietuvos tiekėjai apkarpo ilgesnes gamintojų suteikiamas garantijas ir pasibaigus nepilnai garantijai tiesos galima ieškoti nebent pas patį gamintoją. Laimei, šį kartą taip nenutiko ir buvo palikti pilni penkeri metai. Smagu matyti, kai kokybė garantuojama ne tik žodžiais, bet ir darbais.
Gaila, tačiau Sabertooth Z97 prarado kai kurias tokios klasės motininėms privalomas savybes, tokias kaip on-board valdymas ar M2 jungtis SSD diskams. Gal būt šios savybės pasirodė ne itin svarbios į maksimalų patikimumą orientuotai plokštei, o gal būt tiesiog nenorėta perdaug iškarpyti Thermal Armor dangčio, bet būti vos ne vienintele H97/Z97 lustą turinčia motinine plokšte be M2 jungties nėra pats garbingiausias pasiekimas.
Paprastai apdovanojimus skiriame už geriausia kainos ir kokybės santykį. Šį kartą mes jį duodame, ne už tai, o už inovacijas ir išskirtinumą. Nes niekas kitas nėra pasiūlęs nieko panašaus.
___________________________________________________________________________
Netingėjusiems perskaityti reikia duoti šansą gauti dovanų! Kaip matėte Asus Z97 Sabertooth Mark 1 turi daug išskirtinių savybių. O kodėl Jūsų nuomone verta pirkti šią motininę plokštę? Vienam į šį klausimą atsakiusiam apžvalgos komentaruose padovanosime Watch Dogs žaidimo kodą.
28 Komentarai
Ozerux
Gyvenu penktam aukšte, dažnai susiduriu su įrenginių kaitimu dėl per didelės šilumos kambaryje, todėl papildomi ventiliatoriai, manyčiau geriausias pasirinkimas mano situacijoje.
sSaRaSs
neminusuokit, jei nezinot kodel jis taip raso
mode21
Verta pirkti sia plokste jei nori geros spartos jei turesi gera proca uzturbint su sita plokste nebus jokiu problem o ir su perkaitimu karciausia vasaros diena nebus jokiu problemu.
Ispudingas
Neverta pirkt nes jokio perfomance tau motinine neprideda naudojimuisi kompiuteriu tik papildomu nereikalingu jungciu o del turbinimo tai vistiek 1 is 10 tik ten turbina ir beveik jokio skirtumo nebuna ir reikia papildomu ausintuvu pirkt o del isvaizdos tai matysi tik viena karta pries idedamas i pc tai koks skirtumas kaip atrodo
WMD
@ispudingas
1. „1 is 10 overclockina“ – rly? jei turi tam skirta motinine ir atrakinta CPU – tai ir pirmyn, ir manau kad tokiu tikrai ne „1 is 10“. o overclockinimui tinkama motinine ir ausinimo sistema – absoliuciai essential dalykai
2. del isvaizdos – o jei as korpusa su langu turiu ir visalaik matau?
plius nepamirskim kad tai Asus’o TUF serija, kuri turi penkiu metu garantija. turint omeny, kad motinines ko gero failina dazniausiai po PSU, as manau kad tai big deal’as ir kad geriau pamoket daugiau dabar (jei statai high-end sistema), o ne per tuos metus pirkti tris kitas motinines
MaugliniS
Tai kodel neimt kokybisko daikto? Brangu? Visvien susirinkinejant kompa is pradziu numatai viena suma kokia nori isleist, o gaunasi zymiai daugiau bendram rezultate. Bent jau man taip. Svarbu kad butu patikimas daiktas, o 5 metu garantija ta kaip ir patvirtina.
eXpo_
Dirbau 7 metus kompiuteriu techniku servise, pasakysiu tik tiek – visos jos genda, ar ten brangi ar pigi. Kiek teko pastebet su brangesnemis netgi daugiau bedu del mazo tirazo bei neatrastu del to „bug’u“. Pvz su asrock piguciu parduodi 100 kompu, ir 5 kompus su 500lt+ pagr.plokstem. Is asrock gryzdavo sugede kokia 3 , o is tu 5 brangiu bent viena :). Siaip dazniausiai dedavom asus apie 200-250Lt – nei ten bedu buvo nei ka , tikrai ne ta detale del kurios vertetu investuot didelius pinigus. Kam reik tik patikimumo 300lt pilnai ustenka, o kam reik grozio, pasipuikavimo, OC – tada jau moka daugiau.
WMD
(u) tebunie genda, bet penkiu metu garantija turint, nelabai ir svarbu, suges ar ne. nes jei neklystu, uz 200lt motinines garantija bus 2 metai, gal geriausiu atveju 3
ZeroFM
ką tik peržiūrėjau 144-ias ASRock motinines , kainos nuo 87-1113Lt , visų garantija 3m . tiek mano , tiek brolio pc motinos nebrangios o jau 6m kuo puikiausiai tarnauja .
eXpo_
beto trys metai garantinis laikotarpis nereiskia kad ji ir suges po tu triju, siaip 4-5 metai maksimali rima iki to kad tas kompas bus praktiskai bevertis, rimti entuziastai dedantys i kompus tokius pinigus daugiau triju metu nelabai islaiko nepakeite naujai sistemos. O kurie islaiko – tiems tikrai nerupi nei OC nei kogero zaidimai. Bent jau kaip as dirbau tai absoliuciai visoms dalims garantija buvo trys metai, iskyrus CDROM. Net ir HDD visi turejo triju metu garantija.
aiwaris
pc atveju nusipirkt normalu korpusa ir neliks bedu su perkaitimu:D
landxx
Verta, nes ausinimas komponentu yra geras, taip pat gaminama pagal aukstus standartus, turi puikiu priedu, tame tarpe ir ventiliatorius. Apskritai manau tai nebloga investicija i ateiti.
Momis
Sakot Asus motinines brangu bet mano patirtis byloja jai renkiesi geresni PC neverta taupyti iki 500lt nieko gero virs 500 jau yra Turejau Msi su z97 chipu numiro ijungus pc po to gigabyte su ja dar didesnis galvos skausmas
Va kaip buvo su MSI tiesog manau brokuota pasitaike su gigabye kalta ne atmintis su viena kaulu pora veikia bet jai isimi cmos baterija nesamones ir gaunas tos pacios Dabar laukiu kol isigysiu Asus gražinsiu ta gigabyte morka triušiams atgausiu pinigus ir pagaliau bus ramybe. Garantinius trumpina musu verslininkai ne gamintojas kaltas cia galima pasiziureti pvz gigabytei duoda 48 men pas mus 36 ir pan
Turiu dar AMD sistema su SABERTOOTH_990FX
Puiki mb upeidai buna pirmoji versija dabar yra dar viena rasosi Ver 2
garantija baigsis gruodi deja pas mus 36 men bet gamintojas dave 60 men jai sugestu nuciusciau i asus bet manau to niekad neprireiks Asus turi kokybes pcb ploksteje nera tokia plona kaip astrock z97 raudoni modeliai uz 500lt nebraška daznai buna upeidai pirmauja motininiu plokciu rinkoje dauguma uzsenieciu renkasi asus galetu buti pridėta įvairesniu lipduku kamufliazo imitacijos ne tik zali užsiklijavimui ant apzvelgiamo modelio.
🙂
Momis
Cia senesne tema bet va paaiskinta kas trumpina garantinius deja tokie jau musu istatymai kvaili tiem kas turi draugu giminiu galima pirkti is uzsienio arba per tuos kurie siuncia gausit tada normalia garantija gal kam pravers
istatymais nesidomejau seniau bet dabar matau tenka kuo toliau tuo daugiau nerasytu ir rasytu istatymu begales.Dabar naujausia problema bet monitorius geras praejo virs 2m bet garantinis dar galioja bet kogero kovosiu su LT garantiniu nes ta linija tai paryskeja tai nelabai matos kiek zinau dell aptarnavimas 10 is 10 dellu tikiu bet ne pardavejais nes jau is pat pradzio bande gazdinti kad jai gedimo nera apmokesiu islaidas:O
Seniz
Absoliučiai nesutinku… Jei nesi PC entuziastas, ar spartinimo fanatikas, tai mokėti daugiau kaip 400-500 Lt už mobo – neverta. 🙂 Pats jau 3 metus naudoju AsRock Z77-Pro4 už kurią mokėjau apie 320 Lt ir neturiu jokių nusiskundimų. Prieš tai naudojau taip pat ekonominės klasės „Gigabyte- EP45DS3L“ ir „Epox-8RDA3+“ mobo ir jos puikiai veikia iki šiol… Vienai jų 4+, kitai virš 8 metų.
power_puch
Na mano manymu tik dėl išskirtinės išvaidzos (thermal armor) jeigu dedant į korpusa su stiklu tikrai gražiau atrodo nei įprasta MB, na dar aušinimas ir greičiausiai patikimumas…
djmindziulis
priklausomai kokie proca renkiesi , tokia ir motina imi. koks tikslas deti i7 4790k i mobo uz kokius 150lt ? tuo labiau kad tie kas perka bent jau i5 4690k uz 180£ (750lt) gali leisti sau mobo uz 100£ (430lt)
djmindziulis
as jau kuris laikas noriu pc isigyti su i5 4690k arba i7 4790k , bet vis pinigu pritruksta 😀 aisku galeciau imti motka uz 40£ , sutaupyciau , bet su tokiu cpu tikrai ne kaip atrodo. 😀 dabar laukiu kalediniu deal’u, nes naujos kartos cpu greiciausiai nesulauksiu.
wyyga
penkerių metų garantija atrodo tikrai patikimai , tad manau kad plokste yra verta savo kainos
Ndx
Na nepamirstam kad cia yra vienintele plokšte pasižyminti aukštesne kokybe nei pigiosios. Na o plokštė uz 150lt ir atsitiktinė plokštė už 500 turi laikyti panašiai.