„Apple“ nešiojamo kompiuterio „MacBook Air“ pristatymas sulaukė didelio susidomėjimo. Itin plonas, dailus ir dar iš „Apple“ rankų – tikrai sunku atsilaikyti. Visgi sprendžiant iš kompanijos interneto svetainėje pasirodžiusios informacijos, būsimi „MacBook Air“ pirkėjai turi pasirengti ir tam tikroms problemoms.

Visų pirma, „Apple“ griežtai įspėja funkciją „Migrate“, kuri perkelia vartotojo informaciją iš vieno bendrovės kompiuterio į kitą, naudoti tik tuomet, kai abi sistemos (iš kurių viena šiuo atveju būtų „MacBook Air“) dirba nuo elektros tinklo, o ne iš baterijos.

Be to, primygtinai siūloma duomenų perkėlimui naudoti laidinį LAN sujungimą, o ne bevielį tinklą. Viskas būtų tvarkoje, bet „MacBook Air“ neturi tradicinio laidinio tinklo jungties. Panorėjusiems į šį kompiuterį su „Migrate“ persikraustyti vartotojams, panašu, gali tekti pirkti USB-LAN adapterį.

„Apple“ taip pat įspėja, kad kai kurių gamintojų ausinių kištukai gali netilpti į „MacBook Air“ lizdą dėl ribotos erdvės aplink jį. Šiai problemai sprendimas gana paprastas – tereikia nusipirkti prailgintuvą, kurio vienas iš galų būtų nedidesnių nei tradiciniai matmenų.

Abi „Windows“ ir „Mac“ operacines sistemas „MacBook Air“ kompiuteryje planuojantys naudoti vartotojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį, kad „Windows“ įdiegimas bus galimas tik iš išorinio USB kietojo disko. Na, jei kalbėti realiau, yra kitų būtų ir įdiegti „Windows“ galima nors ir iš USB rakto, bet žinių tai jau reikalauja nemažai.

Dar vienas įspėjimas – „Apple“ informuoja, kad vienu metu suporavus kompiuterį su keliais „Bluetooth“ įrenginiais, galimas pastebimas bevielio tinklo spartos sumažėjimas jei naudojamasi „AirPort“. Na ir paskutinė informacija – prie „MacBook Air“ būsianti laikmena su sistemos atstatymo programine įranga tiks tik šiam kompiuteriui, su kitais „Apple“ kūriniais ji neveiks.

Taip, daugelis iš trūkumų į kuriuos „Apple“ atkreipia dėmesį tikrai simboliniai ir nesunkiai išsprendžiami. Bet toks nemažas sąrašas visgi skamba baugokai.