Hehe, na su pavadinimais kviečiu kiek paįvairuoti, juk neįdomu jei visi rašiniai vadinsis taip pat, kaip ir pats konkursas, ane? Kaip ten bebūtų, nuo to CjFalcon rašinys apie Jo garsą nė kiek ne blogesnis.

Šio rašinio konkursinis numeris 10 – įsidėmėkite jei patiko ir balsuokite jau nuo šio vakaro 😉

Mano garsas

Garsą mokslininkai apibūdina taip: tai yra slenkantis slėgio svyravimas terpėje, kuris yra girdimas žmogaus ar gyvūno ausimis. O mes, paprasti klausytojai apibūdiname garsą paprastai ir aiškiai: tai yra tai, ką mes girdime.

O kaip garsas keliauja mano personaliniame kompiuteryje? Mes tiesiog paspaudžiame „Play“ mygtuką ir klausomės mėgiamos muzikos. O kaip tas garsas keliauja laidais? Kas skleidžia tą garsą? Hmm… Visgi įdomu! Tad pabandykime pafantazuoti, pasiremti mokslininkų žinomais faktais ir išsiaiškinti, kaip keliauja garsas!

Gal garsas tiesiog juda kaip automobilis, dviratis? Eina, kaip mes, žmonės? Nemanau. Netgi įsivaizduoti sunku. esmė yra kažkur giliau.

Taigi, po sunkios darbo dienos, arba nuobodžių pamokų, grįžę namo dažnas sėdame prie kompiuterio ir klausomės savo mėgstamos muzikos: pop, rock, jazz ir t.t. Įsijungiame savo muzikos „player’į“, iš „playlist’o“ išsirenkame dainą, kurią norime išgirsti ir spaudžiame „Play“. Analoginiai garso signalai per garso signalo įvesties jungtį patenka į analoginį – skaitmeninį keitiklį, per garso procesorių arba tiesiai per kompiuterio RAM bylos pavidalu įrašomi į diskinį kaupiklį. Toliau signalas keliauja laidais į prie kompiuterio prijungtą garso kolonėlę. Signalas „nuskriejęs“ apie metrą kelio laidu, patenka į garso kolonėlę. Kurioje, paprastai tariant, garsiakalbis skleidžia gautą signalą ir mes girdime dainą!

Gan paprasta, bet taip pat gan sudėtinga. Tikrai, retas kuris susimąsto apie garso „kelią“. O visgi įdomu! Deja, mes ne mokslininkai, ne fizikai ir ne inžinieriai, kad galėtume puikiai suprasti akustikos mokslą, tiesiog girdime rezultatą. Ir ko gi mums vargintis jį suprasti, tiesiog padėkokime elektroninių bangų išradėjui Hercui, už tai, kad galime klausytis muzikos.

Mano garsas – tai mano mėgiama muzika. „Rock On!“ and never stop music!