Trys Japonijos megakorporacijos – „Sony“, „Mitsubishi“ bei „Panasonic“ informavo, jog pasirašė susitarimą drauge kurti bei plėtoti ryšio standartą PLC, skirtą komunikacijai tarp buities įrenginių bei tradicinės IT technikos.

Būsimąjį PLC daug specialistų iškart po šio pranešimo suskubo pakrikštyti ledlaužiu į skaitmeninių namų perspektyvą. PLC standartas apibrėž daug skirtingų ryšio tipų, pradedant gana įprastiniais laidiniu bei bevielių, baigaint dumenų perdavimu elektros tinklais. Tai nėra nauja įdėja – perduoti duomenis elektros laidais galima jau gana seniai. Technologiniai sprendimai tam yra, tačiau trūko įrenginių bei standarto, kuris apibrėžtų jų bendravimą.

Naujasis aliansas tikisi drauge iveikti ir skirtingų gamintojų produkcijos suderinamumo problemas. Korporacijos ketina ateityje diegti vieningo PLC standarto komunikacijos funkcijas į visą savo gaminama buitine technika. Bus deramasi dėl analogiškų veiksmų ir su kitomis stambiomis įrangos ir kompiuterių gamintojomis. Norint surašyti technologijų kompanijas, su kuriomis bendradarbiauja „Sony“, „Mitsubishi“ bei „Panasonic“, sąrašui reikėtų išleisti atskirą knygą, taigi tikėtina, kad japonai kalbą su kitais šio verslo rykliais ras.

Skaitmeninė PLC įkūrėjų ateities vizija įspūdinga. Interneto ryšį turintis šaldytuvas atrodo gana nykiai greta galimybės kalbėtis su namiškiais bei draugais iš kitų miestų naudojantis namų sienose įrengtais ekranėliais. Kiek primena fantastinius filmus 🙂

Dar pora žodžių apie duomenų perdavimą elektros tinklu. Norint tai įgyvendinti reikia prie jų reikia prijungti papildomą įrangą tiek elektros pastotėse, tiek ir gyventojų būstuose esančiose skydinėse. Tai atlikus, reikia pasirūpinti keletu perėjimų iš įprastinių tinklo laidų į visiems puikiai pažįstamą rozetės kištuką. Taigi, jei įdiegtumėt tokį tinklą namuose, kompiuteriui reikėtų vienos papildomos rozetės tinklo plokštei prijungti 🙂