Darbalaukio 3D efektai

Compiz Fusion įjungtas pagal nutylėjimą todėl 3D efektai veikia iš karto, suteikdami daugiau patogumo ir gražesnę išvaizdą. Ubuntu 7.10 automatiškai atpažįsta ar kompiuteryje gali veikti compiz. Jei ne, tada paprasčiausiai paleidžiamas normalus darbalaukis, be efektų. Papildomus efektus galima įjungti iš „System/Preferences/Appearance“ meniu, pasirinkus žymę „Visual Effects“. Toje pačioje vietoje galite efektus ir išjungti.

Darbalaukio paieška

„Deskbar applet“ yra iš karto įkeltas į panele. Jis leis greitai prieiti prie dažnai naudojamų dalykų, tokių kaip internetinės žymės ir paieškos, žinutės išsiuntimas draugui ir daug daugiau…

Indeksavimo programa „Tracker“ įtraukta į darbo lauką, todėl labai lengvai ir greitai ieškoti savo dokumentų, nuotraukų, muzikos, filmų, pokalbių ir visų kitų failų. „Tracker“ programą galite naudoti paieškos lange, failų išrinkimo lange, nautilus programoje arba „Deskbar applet“ programoje.

Greitas naudotojo perjungimas

Tapo įmanoma paprastai persijungti tarp kelių naudotojo sesijų, kas kart neįvedinėjant naudotojo vardo ir slaptažodžio. Tai sutaupys daug laiko tiems, kurie keliese naudojasi vienu kompiuteriu.

Firefox įskiepiai

Firefox programoje patobulintas įskiepių paieškos ir diegimo mechanizmas. Dabar Firefox įskiepius galima įsidiegti naudojantis standartiniu Ubuntu programų diegimo įrankiu.

Dinaminis ekrano konfigūravimas

Keletas tvarkyklių, įskaitant ATI, nVidia ir Intel, dabar palaiko „X Resize and Rotate“ išplėtimus (xrandr). To dėka galimas dinaminis monitorių ar projektorių aptikimas, video išvesties dydžio keitimas ir sukiojimas.

Grafinis X grafinės aplinkos konfigūravimo įrankis

Dabar galima keisti grafinės plokštės draiverius, ekrano rezoliuciją ir atnaujinimo dažnį visiems naudotojams, be jokios komandinės eilutės.

Pilnai automatizuotas spausdintuvo diegimas

Spausdintuvai automatiškai sukonfigūruojami juos tiesiog prijungus ir įjungus. Spausdintuvo pajungimas nebegali būti paprastesnis.

Nuosavybinių tvarkyklių apdorojimas

Ribotų tvarkyklių valdymo programa dabar gali prijungti tvarkykles, kurios pačios yra nemokamos, tačiau reikalauja kitų paketų, kurie gali būti mokami ar jų naudojimas ribojamas licensijomis. Tereikia trijų paspaudimų pele, kad reikiamos tvarkyklės būtų parsiųstos ir įdiegtos belaidžio interneto ar modemų įrenginiams.

NTFS įrašymas

Ankstesnės Ubuntu versijos gali prijunkti NTFS disko skirsnius tik skaitymui, tačiau Gutsy Gibbon versijoje, pilnai palaikomas ir skaitymas ir įrašymas integravus NTFS-3g projektą. Ši galimybė žymiai pagerina darbą su failais, kai kompiuteryje yra įdiegta ir Windows OS.

Energijos vartojimas

Ubuntu turi naujausią Linux kernelio versiją, kurioje yra funkcija „dynticks“. Ši funkcija leidžia procesoriui naudoti mažiau energijos ir skleisti mažiau šilumos. Nešiojamiems kompiuteriams tai reiškia ilgesnį baterijos gyvavimo laiką, mažesnį įkaitimą, stacionarūs kompiuteriai turėtu tyliau dirbti.

Koduojami kietieji diskai

Diegiant alternatyviuoju režimu atsirado naujas pasirinkimas – užkoduoti visą diską (arba atskirus jo skirsnius). Ši galimybė padės apsaugoti nešiojamųjų kompiuterių ar kitų mobilių įrenginių, kurie gali būti pavogti, duomenis. Reikėtu atminti, kad ši funkcija veiksminga tik, kai kompiuteris yra išjungtas.

App-armor

Lanksti kernelio technologija ribos resursus, kuriomis programos gali naudotis, tai gali būti naudojama papildomai apsaugai, kad programos negalėtu pasinaudoti dar neatrastomis saugumo spragomis.

Naujausią Ubuntu versiją galite parsisiųsti iš:

* http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
* http://releases.ubuntu.com/7.10/
* ftp://ftp.litnet.lt/pub/ubuntu-cd/7.10/

Vertė: sirex
Originalus tekstas: www.ubuntu.com