Indijoje pristatytas pigus nešiojamasis kompiuteris, kuris ateityje turėtų kainuoti 10 JAV dolerių. Pirmieji jo modeliai kainavo du kartus daugiau, tačiau sumažinti kaštus turėtų leisti gamyba didesniais kiekiais. Kompiuteriuką planuojama naudoti IT raštingumo lygiui šalyje kelti.

Kompiuteris pavadintas „Sakshat“, kas išvertus reiškia „tavo akyse“/“prieš tavo akis“. Pranešama, kad nemažai leidėjų sutiko leisti į kompiuterį dar prieš jį parduodant įrašyti jų platinamų knygų skaitmenines kopijas. Kaip ir buvo kalbama anksčiau, sistema turės 2 GB operatyviosios atminties, belaidžio ir laidinio tinklo posistemes, dirbdama naudos vos 2W energijos.

Per mažai duomenų? Tikrai taip. Šis pristatymas kol kas ir nutiko toks daugiau „pusinis“ – nepasakyta nieko apie procesorių, ekrano įstrižainę. Vietoje to daug kalbėta apie IT švietimo svarbą ir reikšmę, pokyčius kuriuos ši sistema turėtų sukelti. Kompiuteriuko gamybos Indijos valdžia nerems, tačiau padengs ketvirtį jį naudojančių moksleivių išlaidų interneto ryšiui.

Tai vat. Toks ir pristatymas be atsakymo į įdomiausią klausimą – koks ekranas dirba 10 dolerių kompiuteryje, jei vien didmeninę kelių colių LCD kaina yra didesnė nei tokia suma. Prekyboje „Sakshat“ turi pasirodyti per artimiausius šešis mėnesius. Noriu tikėti, jog nuotraukos ar bent tikslesni duomenis pasirodys anksčiau.