Išsklaidykime su televizoriais susijusias abejones. Kas yra faktas, o kas – mitas? O gal viena informacija yra tik iš dalies tiesa, o kita tik iš dalies – melas? Varlė.lt specialistai teigia, jog nemažai priklauso nuo žiūros ir… sedėjimo taško!
LCD televizoriai sunaudoja mažiau energijos nei plazminiai
TIESA
Vienas LCD televizorių, lyginant juos su plazminiais įrenginiais, privalumas susijęs su mažesnėmis energijos sąnaudomis. Todėl, jei energijos sąnaudos tau yra svarbus dalykas ir nenorėtum, kad naujasis televizorius kiekvieną mėnesį apie save primintų didesnėmis sąskaitomis už elektrą, geresnis pasirinkimas yra LCD televizorius.
LED TV – tai santykinai naujas televizorių tipas
MITAS
Ieškant televizoriaus dažnai galima susidurti su užrašu „LED TV“, kuris tarsi sugestijuoja, jog pasirinkę taip apibūdintą produktą, turėsime reikalų su LED televizoriumi. Neapsigaukite – nėra kažko tokio, kaip LED televizorius. Tai yra LCD televizoriai su LED pašvietimu.
LCD televizoriai su LED pašvietimu užtikrina geresnę vaizdo kokybę nei paprasti LCD televizoriai
MITAS / TIESA
Rinkoje yra LCD televizorių su LED Edge šoniniu bei pilnu LED RGB pašvietimu. Modeliai su šoniniu pašvietimu įprastai yra pigesni ir nepasižymi geresne vaizdo kokybe nei įprasti LCD, tačiau palyginus su pastaraisiais, yra plonesni ir sunaudoja mažiau energijos, todėl dažnai atrodo patrauklesni. LED RGB pašvietimo versijos produktai yra brangesni, storesni, tačiau siūlo pastebimai geresnės kokybės vaizdą. Vaizdo kokybės požiūriu neretai yra prilyginami plazminiams televizoriams.
Full HD užtikrina geresnę vaizdo kokybę nei HD Ready
MITAS/TIESA
Kokybė yra geresnė tik tuo atveju, jei vaizduojamas Full HD turinys, pvz. Full HD filmas Blu-ray diske. HD Ready televizoriai nepalaiko tokios aukštos Full HD kokybės.
Garsaus prekės ženklo ir brangus laidas užtikrins geresnę vaizdo kokybę
MITAS
Gamintojo prekės ženklas ir didelė kaina neturi didelės reikšmės. Pagrindiniai faktoriai, lemiantys kokybę – laido tipas ir jo ilgis. Geriausius rezultatus pasiekti leis skaitmeninio laido pasirinkimas. HDMI arba DVI bus puikus variantas, tačiau visų pirma, rekomenduojamas HDMI, mat vieno laido dėka galima perduoti tiek video, tiek garso signalus. Skaitmeniniai laidai taip pat palaiko Full HD signalą, apsaugos mechanizmus DRM, kuriais dažnai apsaugomas įvairus turinys, pvz., filmai. Be to, skaitmeniniai laidai nesusiduria su trukdžiais, su kuriais gali grumtis analoginiai laidai. Rekomenduojama rinktis kuo įmanoma trumpesnį laidą, tačiau pažymima, jog ši taisyklė galioja tik analoginiams laidams.
Rinkoje yra daug Full HD turinio
TIESA
Svarstydami įsigyti Full HD televizorių, galite būti tikri, jog turėsite, ką žiūrėti: daug aukštos kokybės kanalų, gausybė filmų Blu-ray diskuose ir internete prieinamas turinys. Taip pat galima prie televizoriaus prijungti kompiuterį ir žaisti daugybę Full HD skiriamosios gebos žaidimų.
Televizoriai su 240 Hz ir didesniu atsinaujinimo dažniu siūlo geresnę vaizdo kokybę
MITAS
Standartiniuose plazminiuose ir LCD televizoriuose atsinaujinimo dažnis yra 60 Hz. Tokia vertė leidžia išeliminuoti mirgėjimo efektą ir sukurti judesio iliuziją iš statiškų vaizdų. Kiekvieno akys skirtingos, todėl galima nuvykti į parduotuvę ir įsitikinti ar dinaminio vaizdo perteikimo skirtumas yra jaučiamas skirtingą atsinaujinimo dažnį turinčiuose televizoriuose. Yra nuomonių, jog 120 Hz televizoriai siūlo sklandesnį vaizdą nei 60 ar 100 Hz modeliai. Praktikoje neįžvelgiamas skirtumas tarp 120 ir 240 Hz – jis matomas tik specialių testų metu. Išvada: žiūrint filmus ar kitas televizijos programas 120 ir 240 Hz atsinaujinimo dažnių skirtumas nėra pastebimas.
LCD televizoriams būdingas nemalonus „šešėlių“ efektas
MITAS
Anksčiau toks „šešėlių“ efektas iš tikrųjų pasitaikydavo LCD televizoriuose, jiems atvaizduojant dinamines scenas, pvz., krepšinio rungtynių transliacijos metu krentantis kamuolys galėjo palikti po savęs tam tikrą pėdsaką, tarsi šešėlį. Toks efektas išties erzindavo. Šiuo metu nemalonus „šešėlio“ efektas pašalintas, todėl tiek LCD, tiek plazminiai televizoriai leidžia mėgautis dinamiškais veiksmo filmais ar sporto rungtynių transliacijomis.
DRM apsaugos gali sukelti turinio atkūrimo problemų
TIESA
DRM (angl. Digital Rights Management) apsaugos dažnai sutinkamos turinyje, kuriam galioja autorinės teisės. Šių apsaugų tikslas – užkirsti kelią neautorizuotam kopijavimui. Šiame kontekste verta paminėti – HDCP (angl. High-bandwidth Digital Content Protection). Tai mechanizmas leidžiantis atkurti DRM apsaugotą turinį. Tarp kitko, HDCP palaiko Blu-ray diskus ir daug iš interneto atsisiunčiamo skaitmeninio turinio. Šis mechanizmas tikrina, ar visi įrenginiai ir pats turinys yra suderinami su HDCP. Jeigu jie nėra suderinami, HDCP gali reikšmingai sumažinti vaizdo kokybę arba visiškai sustabdyti tokio turinio rodymą. Norint išvengti problemų su HDCP ir DRM apsaugomis, siūloma prijungti televizorių HDMI, pagal nutylėjimą palaikančio HDCP mechanizmą, laido dėka. Čia svarbu atkreipti dėmesį į vieną dalyką: jei norite panaudoti kitą laidą ir įrenginį (pvz. pasinaudoti DVI laidu arba monitoriumi), įsitikinkite, jog HDCP mechanizmas yra palaikomas. Tai taip pat susiję ir su kitais įrenginiais, pvz. Blu-ray grotuvais. Tiek įrenginiai, tiek laidas turi palaikyti HDCP. Varlė.lt specialistai atkreipia dėmesį, jog šiuo metu neturėtų būti tokių problemų, mat didžioji įrangos dalis yra suderinama su šiuo mechanizmu.
Turėdamas 3D televizorių tikrai matysiu 3D efektus
MITAS / TIESA
Ne visi pastebi 3D efektus. Pavyzdžiui, jau yra atlikta tikrai nemažai bandymų ir dažnai rezultatai rodo, jog nuo 4 iki 10 proc. tokių tyrimų ir bandymų dalyvių naujausiuose televizoriuose nemato trimačių vaizdų.
3D televizorius gali lemti galvos skausmą
TIESA
Nors nemažai priklauso nuo konkretaus televizoriaus bei pridėtų akinių ir žinoma, pačių naudotojų, tokia problema iš tikrųjų egzistuoja. Įrangos ir 3D turinio gamintojai žino, jog trimačiai efektai gali būti varginantys ilgiau juos žiūrint, todėl stengiasi 3D efektus naudoti tik kaip papildymą, tam tikrų efektų išryškinimą ir neverčia žiūrėti pvz. tris valandas trunkančio filmo, kuriame nuolat generuojami 3D efektai. Taip pat įrodyta, jog galvos skausmai yra rečiau sutinkamas reiškinys, kur kas dažniau susiduriama su kelias sekundes trunkačia dezorientacija, susijusia su regėjimo prisitaikymu prie stereoskopinių vaizdų.
Kiekvieno 3D televizoriaus komplektacijoje yra 3D akiniai
MITAS
Žinoma, norėtųsi, kad taip būtų. Išties kiek parodoksalu, tačiau itin dažnai akinius reikia pirkti atskirai, o jei standartiškai ir pridėti 2 vienetai, šeimai jų būna per mažai.
Pranešimas spaudai
20 Komentarai
SaulyteBobas
Būtų buvę smagu, jei dar ir išvadose būtų informacija, į ką atkreipt dėmesį, renkantis televizoriu. 🙂 Bet ir taip awesome straipsnis.
LiaM_Alternative
Pusė mitų visiškai neaktualūs ir net neateinantys į galvą.
aiwaris
del „Televizoriai su 240 Hz ir didesniu atsinaujinimo dažniu siūlo geresnę vaizdo kokybę“ tai nesiulo geresnes vaizdo kokybes bet vaizda tai tikrai net lb pakeicia tie Hz zinau nes pas mane panasonic tv su fake 1200Hz tai ant max padarius tuos Hz vaizdas palieka kazkoks kaip ir keistas na ir tikrai lb jauciamas skirtumas bet tik nei i geraja puse ir ne i blogaja tiesiog labai jau keistai viskas atrodo:-]
vytaslll
„Neapsigaukite – nėra kažko tokio, kaip LED televizorius.“ – iš esmės tai yra – televizoriai su OLED ekranais.
cFos
Man irgi su 400Hz teliku filmai iš pradžių atrodė kaip, sakykim, perėjimas prie 60fps filmų. Dabar jau pripratau, bet skirtumas buvo akivaizdus, tad dėl to punkto nesutikčiau.
aiwaris
jo pritariu nes ir man is pradziu vaizdas atrode keistai bet pripratus pradejo jis visai patikti:D
NeoNaz
Reikia pirkti TV su 3D funkcija:
MITAS
Niekas to 3D nė nenaudoja.. o kaina +70-100 eurų.. Pirkdamas TV neėmiau su 3D ir nė sekundei nesigailėjau. Pažįstami kurie pirko su 3D, sakė jog tą funkciją naudojo kokius 3 kartus max ir daugiau nebenaudoja.
abbys
Normalaus TV be 3d nerasi niekaip. Nebent koki kevala zemos klasos visiskai be nieko. Pasiimi SONY tv ir vargo nematysi del vaizdo kokybes.
LiaM_Alternative
Pasiemi panasonic ir matysi tą patį ir dar už pusę kainos. Sony yra šūdas. Price/quality=0.1
ramse29
Jo turiu plazma panasonic 47col jau kokie keturi metai kazkur ir vaizdas dar neuztamsejo ir veikia kuo pukiausiai idiena veikia vidutiniskai po 10val.
abbys
Tik kazkaip panasonic nebegamina tu plazmu pamate jog nebeapsimoka. o sony brangus bet ne tokie sudai kaip samsung, reklamos tona kokybes nulis, plasmases gabalas.
LiaM_Alternative
Niekas nebegamina plazma, o Panasonic juose pirmavo. Sony išvis apgailėtini kaip už tokią kaina. Sumoki beveik 2k ir net ne full HD būna su 81cm. Kokybė mat. Neapsigauk reklamai. Čia beveik kaip Apple kokybė, įsivaizduojama
abbys
Nu jau tik nereikia cia per det. Viskas ten full hd buna, o ta kaina pakankamai normali. ZInoma man paciam labiau patinka LG tv bet sony tikrai nera tokie kaip tu cia pasakoji. Ir pas sony bent ne lempiniu hz raso. Kaip bet kokiam kitam. Zinoma kiekvienam zmogui skirtingi gamintojai patinka.
turbinis__darzas
Vienas liamas sony fanboy, kitas liam sony hater. Tai ka tu cia prirasinejai, tai gal pries 10 metu ir buvo tiesa..
djsymka
O as visada rinksiuos tik philips su ambilight funkcija, vaizdas atrodo puikiai praktiskai praplecia TV colius 30%
LiaM_Alternative
Daržas – Tiesa tai ir tebėra. Sony yra overpriced. Aš pvz už 1,3 lt prieš 2m, gavau 1080p 120hz 42 TV. O sony alternatyva buvo su 720p ir 81 istrizaine uz 1,5k lt ir čia dar pigiausia ką galėjau rast. Gal fanboyint ligi mirties, bet tiesa yra tokia, kad sony moki uz nieka. Jokia kokybe nekvepia ju produkcija. Kazkada TV,kameros buvo auksciausio lygio, bet paskendo sloveje ir dabar zmones perka eilini perbranginta mesla.
abbys
Biski nueikit i parduotuves ir pasiziuret kaip kiekvienas tv rodo ir tada spreskit o ne pries kazkiek metu kas buvo.
Philips su ambilight neblogai atrodo tik tiek nepatiko jog lagindavo belekaip pries metus ju tie tv. Paspaudi ir lauki kol kazka sumasto.
vacoum
kad plazminiai telikai yra keliu kartu, ir tarp ju elektros sunaudojimas labai skiriasi. Paskutines kartos plazma tikrai gera, spalvos super, su elektra padirbet irgi gerai.
vacoum
del hertsu irgi nesutinku. Kita vertus, 240hz daznai reiskia ne tikrus hertsus, o ten visokius dirbtinius spalvu refreshus,kad neliktu baltos spalvos pedsaku.
Plius HDMI and didesnes rezoliucijos ir negali daud hertsu perduoti.
vacoum
nu nu, nuispirkau pries metus sony fotika ir panasonic kamera. Del sony a6000 , tai ziauriai patenkintas pirkiniu, uz sia kaina neisivaizduoju kas geriau butu pagal poreikius. O del panasonico HC-V750, tai gailiuosi, kad pirkau ne sony. Pries 5 metus buvau patenkintas video panasonicais, o dabar nusivyles. Plus kaina panasonico per pusmeti gerai nukrito isejus kitiems modeliams, o sony fotikas ir toliau savo srity be konkurencijos.
Tad nezinau, atsargiau su pareiskimais, kad sony kameros shoodas 🙂