Kaip žinia, „Google“ užmojis nuskenuoti daugybė knygų bei paskelbti jas internete sulaukė ne tik teigiamos reakcijos. Nors Kalifornijos ir Harwardo universitetai mielai sutiko leisti skenuoti savo bibliotekas, kai kurios leidybos įmonės pareiškė, jog draudžia skelbti jų išleistus kūrinius be atitinkamo užmokesčio.

„Google“ ėmėsi telkti jėgas rimtai teisiniai kovai. Kompanijos advokatai įteikė teismui prašymą paimti kai kuriuos dokumentus iš konkurentų „Yahoo“ ir „Microsoft“. Jie esą turėtų atskleisti galimą konkurencinį sąmokslą, vykdomą prisidengus autorių teisių gynimu.

„Yahoo“ ir „Microsoft“ čia užkliuvo todėl, kad šios kompanijos vos prasidėjus teismams dėl skenuojamų knygų autorinių teisių mikliai sukūrė organizaciją „Open Content Alliance“, palaikančią su „Google“ besiteisiančius leidėjus.

Na, užkulisiniai žaidimai, žinoma, tikrai vyksta, o tai bene vienas rimtesnių atvejų, kuomet juos imta trauktį į dienos šviesą. Viskas priklausys nuo teismo sprendimo. Jei bus nuspręsta nurodomus dokumentus iš „Microsoft“ ir „Yahoo“ paimti, bet kokiu atveju „Google“ su jais nesusipažins. Tačiau tai galėtų būti nemaža politine pergale, mat JAV visuomenė ir didelė dalis viso pasaulio internautų knygų skenavimo idėją palaiko visomis keturiomis.