Užtenka vos sykį susirinkti stalinį kompiuterį ar pasižvalgyti po kompiuterinės technikos entuziastų forumus ir neišvengiamai išgirsi „Gigabyte“ vardą. Ir tai visai nenuostabu, nes vos ketverto žmonių įkurta dar 1986 metais, „Gigabyte“ šiandien yra laikoma viena svarbiausių kompiuterių dalių gamintojų ir novatorių pasaulyje. Išvardinti tai, ko „Gigabyte“ negamina, būtų kur kas lengviau nei surašyti visų rūšių produktus, išriedančius kompanijos fabrikų Taivane. Labiausiai „Gigabyte“ garsėja savo aukštos klasės motininėmis ir vaizdo plokštėmis, tačiau šios kompanijos logotipas puošia ir daugelį kitų produktų, pradedant pelėmis ir maitinimo blokais, baigiant mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais.

Bet šį kartą mes nekalbėsime apie tai, kokios „Gigabyte“ pagrindinės plokštės yra patvarios ir nemėginsime įrodyti, kad „Gigabyte“ firmos aušintuvai galėtų vėsinti ne tik kompiuterio komponentus, bet ir Fukušimos atominės jėgainės rektorius. Šįkart mes pristatysime tuos produktus, kurie paprastai neateina į galvą išgirdus „Gigabyte“ vardą. Ir visai ne be priežasties – daugelis tų produktų net neturi jokių ženklų, kad jie yra kažkuo susiję su „Gigabyte“.

Visai neseniai rašėme apie „Topview“ ir „Envision“ monitorius, kurie už itin žemą kainą pasiūlė stebėtinai gerą kokybę. Paprastai pigūs produktai atkeliavę iš rytų tuo nepasižymi. Bet geriau patyrinėjus paaiškėja, kad abi kompanijos priklauso ne kam kitam, o „Gigabyte Group“, todėl ir gali sau leisti išlaikyti konkurencingą kainą bei atleistiną kokybę. Atkreipk dėmesį į tai, kad Lietuvoje jau galima įsigyti abiejų firmų gamintus monitorius.

„Topview“ produktai yra orientuoti į pačių pigiausių monitorių klasę. Šio gamintojo monitorius yra svarstytinas pirkinys ieškantiems paprastų, nedidelių monitorių biurams ar įstaigoms. Šios firmos monitorius būtų neblogas pasirinkimas ir tiems, kurie tiesiog nori pakeisti savo seną skistųjų kristalų monitorių į naujesnį, bet vengia pernelyg išlaidauti. Labai malonu, kad šiais laikais žemiausios klasės monitoriai pasižymi jau tik pigiu plastikiniu ekrano rėmu, o ne bespalviu ir neryškiu vaizdu.

„Envision“ vardu ženklinti monitoriai yra aukštesnės klasės ir varžosi vidutinės kainos monitorių segmente. Už didesnę kainą gauname modernaus dizaino bei šiuolaikinėmis technologijomis ginkluotus monitorius. Mums patiems dar neteko ilgiau dirbti su šios firmos monitoriais, tačiau iš žmonių, nusipirkusių vieną ar kitą „Envision“ modelį, negirdėjome jokių nusiskundimų. Iš to ką matėme darosi aišku, kad „Envision“ tikrai netaps vidutinės klasės monitorių lyderiu, bet galime Tave užtikrinti, kad jeigu išsirinksi būtent šios firmos monitorių, tikrai nepadarysi didelės klaidos.

Ties monitorių pasieniu „Gigabyte“ bandymai plėsti savo prekių asortimentą toli gražu nesibaigia. Pavyzdžiui, „Gigabyte Group“ dar priklauso nešiojamų bei internetinių kompiuterių (netbook) gamintojas „Hasee“. Priešingai nei manėme, šis gamintojas siūlo ne tik primityviausioms reikmėms pritaikytus modelius, bet ir vidutinės klasės nešiojamus kompiuterius. Kad ir kaip ten bebūtų, „Hasee“ firmos kompiuterių mes dar nebandėme, tik įtariame, kad tai vienas iš tų „Gigabyte Group“ priklausančių gamintojų, kuris neturi nieko bendro su „Gigabyte“ vardu siejama kokybe.

Kalbant apie keistenybes, reikėtų paminėti „iStyle“ ir „Great Wall“ vardais pakrikštytus gamintojus. „iStyle“ gamina įvairiausius aksesuarus skirtus ne tik „Apple“ produkcijai, bet ir paprastų kompiuterių savininkams. Tarp „iStyle“ gaminamų aksesuarų galima rasti „iPhone“ dėklų ir baterijos įkrovėjų, taipogi neįprastai atrodančių ausinių ir pelių.

Tuo tarpu „Great Wall“ kompanijos produkcija be keisto vardo pasižymi dar ir įdomiais techniniais sprendimais. Du šio gamintojo leidžiami klaviatūrų modeliai „U310“ ir „U510” nėra tik įprastos klaviatūros – tai yra pilnaverčiai kompiuteriai, kuriuos galima jungti tiesiai prie monitoriaus. Naudojantis jausmas toks, lyg dirbtum nešiojam kompiuteriu be atsilenkiančio ekrano.

„Gigabyte“ imperija apima ne vien vaizdo plokštes, korpusus, maitinimo blokus ir kitus mums jau gerai žinomus asmeninių kompiuterių komponentus. Žinoma, daugelis „Gigabyte Group“ jungiamų gamintojų negali būti laikomi kokybiškais vien todėl, kad už jų nugaros kyšo respektabilios „Gigabyte“ ausys.