Kaip žadėjau, pasakoju apie dar vieną, Lietuvoj kol kas menkai žinomą monitorių gamintoją „Envision“. Turėjom progą trumpai apžiūrėti „Envision“ 71–ai serijai priklausantį modeliuką „Envision P2271WL“.
Žiūrint į technines charakteristikas, tai gan pigus monitorius tiems kas nori LED technologijos ir HD skiriamosios gebos už protingą litų kiekį. Akimis permečiau kainas, Lietuvoje jie kainuoja nuo 416 iki 440 litų, tad svyravimai tarp e-parduotuvių ir salonų siūlomų kainų tikrai nėra dideli. Kiek dairiausi, pagal popierines specifikacijas, artimiausių konkurentų šiam modeliui dar turi „BenQ“ ir „LG“, bet panašu, kad bent jau teksto rašymo momentu „Envision“ yra pigiausias.
Kaip ir „Topview“, „Envision“ yra „Gigazone“ grupės sudedamoji dalis, tik kaip jau supratot, jos sfera kiek aukštesnės klasės monitoriai.
71-oji „Envision“ monitorių serija sudaryta iš 4 modelių. P971WL, P2071L, P2271WL ir P2371L. Visų jų specifikacijos identiškos, skiriasi tik ekrno įstrižainė ir skiriamoji geba. P971WL yra kiek netradicinės 18‘5“ įstrižainės su 1366×768 skiriamąja geba. P2071L įstrižainė 20“ ir 1600×900 skiriamoji geba. Likę du monitoriai turi 1920×1080 skiriamąją gebą ir 21,5“ (P2271WL), ar 23“ (P2371L) įstrižaines. Dar vienas skirtumas — jungtys. „P2271WL“ ir „P2371L“ turi analoginę ir skaitmeninę jungtis (D–SUB/DVI), o likę du tik analoginę (D–SUB).
Monitoriaus komplektacija skurdoka. Panašu, kad „Envision“ laikosi tos pačios krypties kaip ir „Topview“. Tas funkcijas kurios yra, stengiasi padaryti gerai, o taupo tiesiog nedėdami daugybės priedų, be kurių sunku įsivaizduoti vidutinės ar aukštesnių kainų lygio monitorių. Dėžėje su P2271WL rasit būtinus laidus, diską su instrukcijomis, plastikinę kojelę ir visokių popieriukų.
Pirmas dalykas į kurį atkreipiau dėmesį žinoma buvo kojelė. Kiek naiviai vyliausi, kad joje bus pritaikyti bent jau paprasčiausi aukščio reguliavimo ir ekrano pasukimo sprendimai, bet deja, deja… Nepaisant to, kad monitorius LED‘inis, jame vistiek montuojama TN matrica ir apžvalgos kampo problematika išlieka opi. Nežymių galimybių reguliuoti ekrano padėtį kurią suteikia komplektuojama kojelė, kai kuriems vartotojams tikrai nepakaks.
Šiaip monitoriaus dizainas visai simpatiškas. Tik užmetus akį P2271WL atrodo brangesnis, nei tiek pat kainuojantys jo konkurentai. Kaip ir apžvelgtasis „Topview“ jis turi blizgų paviršių, kuris labai įdomiai atsparus prištų atspaudams, bet ne smulkiems įbrėžimams. Galinė dalis pagaminta iš paprasto, nebrangaus plastiko, bet šioje vietoje mane nustebino jos storis. Vienas iš LED technologijos privalumų — galimybė gaminti plonesnius įrenginius. Aš aišku nesitikėjau pamatyti popieriaus plonumo monitorių, bet, kad jis praktiškai nesiskirs nuo standartinių irgi nesitikėjau.
Išskirtinumo šiam modeliukui suteikia, priekinę jo dalį puošianti, keista skaidraus plastiko bangelė. Šiaip ji visai dailus aksesuaras, joje taip pat švyti įrenginio būseną žymintis ir šypseną primenantis diodas. Turbūt nė nereikia sakyti, kaip toks monitoriaus vaipymasis užknis tamsoje.
P2271WL valdomas keliais, priekinėje dalyje esančiais, juodais sensoriniais mygtukais kurių reikšmės išskirtos šiokiais tokiais iškilimais. Nepatogu, nes jas sunku įžiūrėti. Šiais mygtukais galima žaibiškai pasirinkti monitoriaus darbo režimą (kinas, žaidimai, teksto skaitymas ir t.t.) arba išsikviesti meniu ir viską susireguliuoti rankelėmis. Spalvingumas, spalvų temperatūra, šviesumas, kontrastas, asmeninių profilių kūrimas, dinaminio kontrasto ir kitų „Envision“ technologijų valdymas ir t.t. Patys meniu langai gan patogūs, nėra ką prikišt. Lyg žinodami, kad meniu geras, o mygtukai „lievi“ su monitorium gamintojai siūlo ir „į–Menu“ programine įrangą, kuri leidžia monitoriaus nustatymus reguliuoti pele. Nustebino.
Vaizdelis ekrane atrodo visai dailus. Šiame, kaip ir daugybėje kitų neprofesionaliam naudojimui skirtų LED monitorių naudojamas baltas, galinis apšvietimas, tad tikėtis išskirtinės spalvų gamos neverta. Realiai P2271WL gan tiksliai sutelpa į sRGB standarto imtis, kaip ir anksčiau apžvelgtas „Topview“ kartais sušlubuojantis tik raudonų atspalvių diapazone. Šiaip spalvų atkūrimas pakankamai tikslus net ir neprofesionaliam darbui su spalva, grafika, nuotraukomis. To nepasakyčiau apie daugelį panašius pinigus kainuojančių monitorių. Tiesa prieš tai darant teks šiek tiek paplušėti su monitoriaus ryškumo ir kontrastų nustatymais. Panašu, kad gamintojai įsitikinę, kad žmonės „perka akimis“ ir praktiškai visi gamykliniai nustatymai (išskyrus gal tik teksto peržiūros režimą) pateikia itin ryškų vaizdą. Gerokai per ryškų ir per šviesų darbui ar kino žiūrėjimui tamsoje. Kitas nemalonus aukštų nustatymų niuansas, kiek pašliję spalvų perėjimai. Jei susidursite su šios serijos gaminiais, pagailėkite savo akių ir gerokai sumažinkite šviesumą ir kontrastą. Taip gausite ne tik akis mažiau erzinantį ekrano spindėjimą, bet ir kur kas tikslesnį ir nuosaikesnį spalvų perdavimą.
Šiaip šiame monitoriuje yra ir nustatymų funkcijos tinginiams, leidžiančios pasirinkti vieną iš kelių „Color Boost“ funkcijų arba tiesiog pasinaudoti „Auto Detect“. Abiem atvejais įjungu spalvų koregavimo funkcijas galima įjungti ir demonstracinį ekraną, kuris rodys puzę vaizdo su korektūromis ir pusę be jų. Pažiūri, išsirenki kas patinka, aktyvuoji reikalingą režimą ir visus žaidimus su nustatymais pamiršti. Greita, patogu, bet su tokiais nustatymais apdirbtų nuotraukų aklai į fotoateljė neneščiau.
Kiti monitoriaus parametrai yra standartinėse ribose. Kaip ir galima tikėtis, matricos vėlinimas sudaro apie 5ms, o apžvalgos kampas, kaip ir „Topview“ modelyje atrodo skurdokas. Tiesa šioje vietoje nieko ir nepadarysi, suteikti platesni apžvalgos kampą trukdo naudojamos matricos, o techninėse charakteristikose nurodyti skaičiai yra… Hm… Švelniai tariant ne visai tikslūs. Gamintojo siūlomas 170/160 apžvalgos kampas galbūt ir galioja pakrypstant į šoną, bet žiūrint iš viršaus ar apačios vaizdelis taip ir taikosi išnykti. Tiesa P2271WL parametrai yra pakankami darbui ir žaidimams namuose, net jei žaisdamas aktyviai stengiesi išvengti į tave lekiančių nekromorfų. Kėdėje sėdintis žaidėjas gali makaluotis kiek nori, drastiškos įtakos jo matomam vaizdui tai neturės.
Išvados
Iš esmės „Envision P2271WL“ yra beveik 100 litų pigesnis, nei panašūs ar truputį aukštesnės klasės monitoriai. Kaip ir „Topview“ atveju, visi monitoriaus gamybai skirti pinigai buvo sukišti į pastangas perteikti kuo geresnį vaizdą ekrane, už kuo mažesnę kainą ir naudojant vienas pigesnių technologijų. Rezultatas, gan vykęs ir šis monitorius tikrai atsipirks, tiems, kas ieško priimtinos vaizdelio kokybės už žemiausią kainą. Tik derėtų nepamiršti, kad monitorius siūlo tik vaizdelį. Jis neturi jokių jungčių ir savybių išskyrus būtinas. Geimeriams „Envision P2271WL“ irgi tinkamas. Matricos vėlinimas nepastebimas, dalis gamyklinių klaidų (kaip pvz.: ne visai tolygus apšvietimas), yra sunkiai pastebimos ekrane vyraujant tamsesniems fonams, o pastarieji vis dar dominuoja žaidimuose. Susumavus visą tai ir mintyse turint 20“ ir 1920×1080 skiriamąją gebą, visai norisi šitam įkyriai besivaipančiam vaizduokliui užklijuoti kaina/kokybė ženkliuką. Tik mes tokio neturim.
12 Komentarai
Wise
Kaip jau ir rašiau praeitoje apžvalgoje, naudoju Envision G2461w, kurį PC Gamer padovanojo jau apie pora mėnesių ir nematau vargo. Tikrai neblogas monitorius.
Originalas
Taupyti ant PC ekrano – tai tas pats kaip taupyti ant naujų akinių, kurie kainuos brangiau… 🙂 Neaišku kaip šitie konkretūs modeliai, bet pamenu dar univero LG pigenas, kur pusantros valandos užknisdavo juodai, kai namuose po 8h su geru nebūna jokio nuovargio ar įkyrėjimo.
Artojas
@Originalas: Tas dar priklauso ir nuo sureguliavimo, jei šviesumą kas nors pasiryškino saulei spiginant, tai natūralu, kad normalią dieną akys varva. Dar priklauso nuo videškės ir taip, dar priklauso nuo paties monitoriaus. Bet aš nepervertinčiau jo reikšmės, ypač kalbant apie universitetinį naudojimą.
UnreaL_Bot
Seip pasenes dizainas, kaip Samsungo TV 5 ar 6 modelis. Ka galiu pasakit korpuso plastmase irgi pygi kaip BenQ monitoriaus. Pats monitorius storas. Gereu koki LCD 23″/W/LED BLACK E2360S-PN LG arba LG LED 21,5″ 10M:1 VGA/DVI/HDMI FULL HD pasiimt. Kurie zaidizia zaidimus labeu ivertins spalvu kokibe. Bet cia mano nuomone.
Originalas
Man atrodo atvirkščiai, gali taupyti ant PC plokščių, garso kokybės, bet ant ekrano kokybės nepritaupysi, nes pats turėsi į jį žiūrėti. Na, o jei kas bandė kokybišką ekraną, pigų LCD ir dar pamena CRT, tai turbūt patys sėdi dabar su pirmuoju ir net juokiasi iš tų taupymų ant ekranų.
Aišku, galbūt nuo žmonių priklauso. Na, pasitaiko tokių, kurie iPad apsikabinę per dienas sėdi ir dar džiaugiasi, nenumirė. 🙂 Iš kitos pusės, tai buvo kurie su iPuodu sėdėjo max garsu patenkinti, bet ne ilgai prisidžiaugė, kai jau dabar kurti..
Artojas
@Originalas: Aš pilnai su tavim sutinku, pats jau kelinti metai sėdžių su NEC 20WGX2 nes geresnio daikto geimingui paprasčiausiai nerandu, nors gal jau ir laikas butu pereit per 100mhz dėl 3D. Anyway, prie darbinio workstation su dūstančia VGA stovi visai padorus SMG LED’as. Ir man nuo jo beprotiškai įsiskauda akys, bet tai toli gražu ne moniko kaltė (O CRT laikais, videškė išvis buvo svarbus reiškinys, turėtum dar prisimint terliones ieškant optimalaus rezoliucijos ir refresh rate derinio). Tas pats liečia ir sureguliavimą šviesumo, ryškumo, spalvų. Jei bele kaip sureguliuotas, tarkim per šviesiai, akys ir prie geriausio moniko po pusvalandžio gali pradėt ašarot. Moralas paprastas — jei akys brangios, visų pirma netaupyk laiko susitvarkydamas ir pasiruošdamas darbo vietą, kad ir kokia įranga joje stovėtų.
TomasFBR
Artojau, tai ne LED monitorius, o tik LCD su LED pašvietimu. Tikrieji LED dar labai brangūs.
Artojas
Viena tai tekste parašyta tai, antra nesupratau pastabos. Kas yra tikrieji LED?
TomasFBR
Tai tokie monitoriai, kurių matrica pagaminta LED(šviesą skleidžiančių diodų) pagrindu. Dauguma rinkoje esančių monitorių pagaminti LCD(skystųjų kristalų) pagrindu. Pirkėjai yra apgaudinėjami „brukant“ jiems atseit LED monitorius, kurie nuo paprastų tesiskiria tuom, kad matricos apšvietimui naudojami ne fluorescencinės lempos, o LED diodai. Tad ir turėtų būt vadinami tikruoju vardu LED-backlighted/su LED pašvietimu. LED monitoriai dabar kainuoja nuo kelių iki keliolikos tūkst. dolerių.
Artojas
Labai įdomu. Gal duotum gal apie konkrečius modelius paskaityt, nes neteko girdėt, kad led displėjus sushrinkino iki dydžių namams.
TomasFBR
Modelių dabar nerasiu, nes Google paieška beišmeta vien tik LED/LCD, prieš pusmetį dar lengvai buvo galima rasti.
Brangi gamyba tų LED monitoriu, tad jei neras sprendimo kaip atpiginti, tai juos išstums OLED/AMOLED dar net neišpopuliarėjus.
Artojas
Ai, nu tai just another conspiracy theory. Apgaudineja kažką pardavinėdami kažką ką vadina to ko nėra pavadinimu. Bet rinka taip veikia. Kai kažkas išeina į mases, tam kažkam suteikiamas pavadinimas ir visi vadina vienodai. Ir žmonės eidami monitoriaus už 500 litų tikrai nesitiki kažkokių vado Spoko iš žvaigdžių kelių displėjų. O apgauti juos gali kur kas subtilesniais budais, pvz.: įkišdami TN matricą už IPS kainą. Įdomus dalykas pvz. tas kad NEC kurie ilgą laiką vos ne vieninteliai gamino LED backlight monikus, savo technologiją irgi vadino tiesiog LED. Nes taip buvo patogu. Rodydavo LED RGB modelius spalvos atkuriančius už standartinės RGB gamos ribų, o paprastiems žmonėms pagal kainą turėjo pasiūlyt ir white led ar klasikinio backlight modeliu. Kai LED pradėjo popsėt ir SMG parodė pirmus savo LED modelius dizaineriams, rinkoje staiga atsirado dvi savokos vietoj vienos. RGB LED ir White LED. Tas pats bus ir šioje situacijoje. Jei į mases paeis kita technologija, jau esančios pasipuoš patikslinimais. Kol to nėra siūlyčiau nesukt galvos.