Visą laiką labai nepatikliai žiūrėjau į pigias žaidėjų motinines plokštes. Kalbu apie modelius su B ir H serijų lustais ir labai didele krūva marketingo triukų. Teoriškai jos šiek tiek yra geresnės, tačiau praktiškai nieko daugiau, už paprastas motinines plokštes pasiūlyti negali. Tačiau už kažką papildomus pinigus reikia vis tiek sumokėti.

Tas pats galiojo ir mūsų testuotai AsRock B85 Fatal1ty Killer plokštei. Kiek naujovių į užsistovėjusį katilą bandė įnešti Biostar, pristatydama Racing seriją. Ji turi Vivid LED DJ apšvietimą, kas padaro tokias plokštes kaip Biostar Racing H170M GT3 ar B150 GT5 tinkamu pasirinkimu norintiems turėti nebrangią, bet įspūdingai atrodančią sistemą.

Ir šios Biostar pastangos yra viskas, ką motininių plokščių gamintojams pavyko patobulinti nuo pirmųjų tokių plokščių debiuto. Ar MSI pristatydama naująją B150M Gaming PRO įnešė kažką naujo? Ne.

Po plokštės radiatoriumi slepiasi paprastas B150 lustas. O procesoriaus maitinimo grandinė nesislepia puo niekuo – MSI radiatorių ant jų neuždėjo. Keista, kadangi paprastai žaidimų klasės gaminiams gamintojai to padaryti paprastai nepamiršta. Kiek archajiškai čia atrodo keturių konktaktų procesoriaus maitinimo jungtis, kuri žaidėjų plokštėse irgi yra pamirštas dalykas.

Ir visa tai nėra labai blogai. Nes labai blogai yra tai, kad plokštė turi tik du RAM lizdus. O tai lemia ne tik mažesnį atminties kiekį. Antroji šio dalyko bėda, kad tarp procesoriaus ir RAM lizdų yra palikta labai mažai vietos. Norintys turėti nestandartinį procesoriaus aušinimą oru susidurs su didelėmis suderinamumo problemomis.

O dabar tai kuo plokštės skiriasi nuo įprastų gaminių. Skirtumų yra išties nedaug. Tai kitoks interneto lustas bei kitoks garso atkūrimo posistemis. Iš pirmojo naudos kiek iš veršio pieno, bet antroji savybė šiek tiek pravers, nors ją galime pamatyti ir paprastose motininių serijose. Na ir negalime nepaminėti agresyvaus dizaino.

Ir turbūt išskirtiniausias dalykas šioje plokštėje yra priedai. Pirmieji įsigiję šią motininę nemokamai gaus MSI DS B1 Gaming pelę. Tiesa, ar tai bus įmanoma padaryti perkant plokštę Lietuvoje, nėra aišku. Labai sunku, tačiau norėtųsi tikėti, kad ta pelė bus pridedama nemokamai, ir nekels ir taip jau aukštos plokštės kainos.

Ne veltui pradžioje kalbėjau apie kūrėjų fantazijos trūkumą ir visų plokščių panašumą. Asus turi motininę plokštę, pavadinimu B150M Pro Gaming… Kai plokštės negali net unikalaus pavadinimo, apie kokią techninių sprendimų fantaziją dar galima galvoti?

TechPowerUp, Games.lt