Taigi jau antroji mano kompiuterio korpuso apžvalga. Šį kartą tai gerai žinomo „Nexus“ gamintojo, kurio produkcija Lietuvoje yra gan populiari. „Nexus“ yra pristatęs nemažai kompiuterio korpusų, bet šis turi geriausias savybe bei solidų dizainą. Taigi šioje apžvalgoje bandysim išsiaiškinti ar tikrai tylus ir geras šis korpusas.

Pakuotė:

Kaip visada pradedu nuo pakuotės šio korpuso pakuotė nėra išskirtinę. Vyrauja juoda spalva su keliais šviesesniais atspalviais. Ant pakuotės yra „Nexus“ logotipas, kompiuterio korpuso pavadinimas bei pagiriamieji žodžiai apie šį korpusą.

Šoninėje pakuotės pusėje yra specifikacijos, kurias kaip visada rasite specifikacijų lentelėje. Galiu pasakyti, kad pakuotės dizainas yra minimalistinis nėra jokių nuotraukų ir kitokių savybes paaiškinančių iliustracijų. Susidaro įspūdis, kad gamintojas visą dėmesį skyrė pačiam korpusui, tai pamatysime vėliau. Korpusas yra saugiau įpakuotas , jis yra apvilktas plastikinio maišu ir apklijuotas apsauginėmis juostomis, išties neblogai, bet būna ir geriau.

Specifikacijos:

 

Dizainas:

„Nexus Prominent 5“ korpusas pagamintas iš aliuminio lydinio. Pradėsiu nuo korpuso priekio. Jis yra koriuotas, o tai reiškia su skylutėmis, kurios skirtas orui įtraukti arba išpūsti. Priekyje yra 5 5.25 colio nišos skirtos įmontuoti tokius įrenginius kaip optinis diskasukis arba ventiliatorių greičių reguliatorius. Viena niša yra su adapteriu į 3.5 nišą, kurį gali pasitarnauti kaip floppy įrenginiui skirta vieta. Po 5.25 colio nišomis apačioje, po grotelėmis slepiasi vienas 120mm „Nexus“ ventiliatorius. Jis yra baltos spalvos, bent norėtųsi, kas nors priekyje esantis ventiliatorius būtų su šviečiantis, be to šis ventiliatorius yra kaip teigia „Nexus“ labai tylus.

Siekiant sumažinti kompiuterio skleidžiamą triukšmą, ant šio korpuso šoninių sienelių nėra jokių aušinimo ar ventiliatorių tvirtinimui skirtų angų. Čia ant kiekvienos sienelės matome tik po gražiai įspaustą „Nexus“ logotipą.

Viršuje yra bangelių formos grotelės, o po komis slepiasi vienas lygiai toks pat kaip priekyje sumontuotas ventiliatorius tik šis yra 140mm. Šalia šio ventiliatoriaus galima sumontuoti dar viena tokį patį ventiliatorių. Šis vieta yra skirta šiltam orui išpūsti, nes nėra dulkių filtro, kuris yra priekyje.

Galinėje pusėje yra 7 praplėtimo lizdai, tai yra standartinis skaičius.  Kai kam pasirodys keistai, kad gale nėra ventiliatoriaus taip yra dėl to, kad viršuje jau yra sumontuotas vienas ventiliatorius, todėl nebereikia dar vieno. Maitinimo blokas montuojasi apačioje kaip ir daugelyje kitų korpusų. Taip pat iš oranžinės spalvos detalių galima spręsti, kas šis korpusas naudoją dalių montavimą be varžtų. išties šis korpusas turi pilną montavimą be varžtų, aišku su varžtai dalys laikytųsi geriau, bet iš dalies nenaudojant varžtų dalys taip pat stabiliai laikosi.

Priekinė panelė sumontuota korpuso viršuje ir paslėpta po dangteliu, siekiant kuo minimalistiškesnio dizaino ar praktiškumo sumetimais. Šis dangtelis išties gali neblogai pasitarnauti nenaudojant nė vienos jungties dangtelį galima uždaryti ir taip jungtyse neprisirinks dulkių. Vienintelis toks sprendimo minusas yra tai, kas perkrovimo mygtukas yra kartu su jungtimis paslėptas po dangteliu, todėl dažnai perkraunant kompiuterį kas kart teks atidaryti ir uždaryti dangtelį. Gaila, kad kartu su jungtimis nėra naujosios USB 3.0 jungties, kuri labai sparčiai populiarėja. Taip šiame korpuse nepamiršta ir kietojo disko aktyvumo lemputė, kuri yra vienintelė tokia visame korpuse.

Atidarius šoninę sienelę pirmiausia į akis krito juodas korpuso vidus, kuris tikrai labai gražiai atrodo ir suteikia geresnį estetinį vaizdą korpuso viduje. Antra kas krinta į akis tai oranžinės spalvos detalės, lygiai tokios pat spalvos detalės yra ir „Xigmatek Midgard“ korpuse, kuria apžvalgą galite rasti čia. Juoda ir oranžinės spalvos yra labai kontrastingos, todėl suteikia korpusui gyvybingumo. Dar įdomus dalykas, kas oranžine spalva nudažytos tos detalės, kurios skirta montavimui be varžtų.  Korpuso viduje turbūt didžiausias minusas yra „backpalte“ montavimo angos nebuvimas, todėl kas kart keičiant procesoriaus aušintuvą teks ir išimti ir motininę plokštę.

Antras šio korpuso minusas tai per maža anga maitinimo bloko laidams išvedžioti, norint prakišti 24pin maitinimo bloko laidą teks gan smarkiai paplušėti. Po minusų krušos galima ir pakalbėti apie šio korpuso pliusus.

Pirmiausia nemažas pliusas už 90 laipsniu kampu pasuktų kietųjų diskų montavimo vieta, toks sprendimas palengvina kietųjų diskų montavimą ir dar labiau jį pagretina nenaudojant varžtų. Kietųjų diskų montavimas – labai lengvas. Kietąjį diską įstatomas į specialų laikiklį, kuris jau turi sumontuotus tvirtinimo laikiklius ir tiesiog įstumiamas visą laikiklį atgal į korpusą. 5.25 colio įrenginių montavimas taip pat labai praprastas, tik tiek, kad čia naudojama kiek kitokia sistema. Įrenginys atlaisvinimas arba įtvirtinamas stumdant laikiklį į vieną arba į kitą pusė.


Visi korpuse esantys ventiliatoriai gali būtų prijungti tiesiai į maitinimo bloką arba į motininę plokštę. Siekiant šiek tiek sumažinti laidų betvarkę korpuse, „Nexus“ sugalvojo šalia dešiniojo pagrindinės plokštės tvirtinimo angų krašto pritvirtinti plastikinius laikiklius, pro kuriuos būtų galima pravesti visus laidus ateinančius iš priekinės valdymo panelės. Toks sprendimas yra ir „Xigmatek Midgard“ korpuse, įdomus, kuris gamintojas pasivogė šią idėja ar pats sugalvojo.

Apatinėje korpuso dalyje yra dvi angos. Viena skirta sumontuoti papildomam 120mm arba 140mm skersmens ventiliatoriui, kurio paskirtis būtų iš po korpuso apačios traukti šaltą orą kartu su dulkėmis, nes nėra dulkių filtro. Antroji anga skirta maitinimo bloko ventiliatoriui traukti orą taip pat iš po korpuso, kuriuo turėtų būti aušinamas maitinimo blokas.


Kas šį korpusą daro išskirtinio tai yra garsą slopinanti medžiaga. Dešinioji korpuso sienelė padengta banguotos formos medžiaga, o kairioji visiškai lygaus paviršiaus garsą slopinančia medžiaga. Ši medžiaga buvo nepakankamai gerai prisiklijavusi, bet paspaudus ranka dagiau nebeatsiklijuoja.

Testai:

Testai bus labai prasti. Visos dalys yra apkraunamos programomis ir 20 minučių tikrinama temperatūra ramybės ir apkrovos būsenoje.
  

Verdiktas:

„Nexus Prominent 5“ kompiuterio korpusas yra puikus pasirinkimas kas nori labai tyliai veikiančio kompiuterio. Garso izoliacinė medžiaga puikiai sugeria garsą. Taip pat šiame korpuse neblogai laikosi kompiuterio dalys, jos nekaista. Pagiriamąjį žodi skiriu už pilnai montavimą be varžtų, bei labai patrauklų dizainą tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Vieninteliai šio korpuso minusai tai USB 3.0 jungties ir „backplate“  nebuvimas ir per maža skylė maitinimo bloko laidams išvedžioti. Šio korpuso kaina yra apie 260 litų, už tokia kainą gauname labai gerą kompiuterio korpusą, sakyčiau vieną geriausią už tokią kainą.