Apacer AL460 Full HD Media Player – apžvalga
„Apacer“ įkvėpta „Western Digital“ sėkmės nusprendė užimti savo vietą sparčiai augančioje media grotuvų rinkoje. Nors jų pirmas modelis AL350 pasirodė nelabai įtikinamai, neseniai pasirodęs naujas media grotuvas AL460 turėtų ištaisyti pirmtako klaidas. Ar jis vertas dėmesio?
Iš išores media grotuvas atrodo neįprastai – tai maloni akiai, nedidele kvadratine „dėžute“. Viršutinė įrenginio dalis pagaminta iš blizgaus juodo plastiko ir chromuoto apvadėlio kraštuose, centre užrašas „Apacer“. Atrodo stilingai ir gražiai, tačiau netgi truputėlis dulkiu arba pirštu antspaudų bus labai pastebimi. Tiems kam patinka taupyti vietą, teks nusivilti, grotuvas gali stovėti tik horizontalioje padėtyje. Šiaip AL460 atrodo išties neprastai, šauniai žiūrisi greta šiuolaikinių televizorių.
Priekiniame skydelyje yra du USB lizdai, skirti išorinių įtaisus prijungimui — funkcionalu. Iš abiejų pusių išdėstytos vėdinimo grotelės. Įrenginys neturi jokiu ventiliatorių — aušinamas pasyviai, todėl neskleidžia jokių garsų.
Galinėje dalyje, įrengta maitinimo jungtis, šalia jos mygtukas skirtas atjungti prietaisą, taip pat yra LAN ir skaitmeninė HDMI jungtis. Ten pat du 3.5mm lizdai, vienas iš jų kompozicinis HD video išėjimas suderinamas su 1080i skleistine, kitas kompozicinis Audio išėjimas. Kaip analoginė Video jungtis ji nėra bloga, tačiau naudoja retai aptinkamą trijų kontaktų „minijack-RCA“ laidą. Visa laimė, kad šis laidas duodamas kartų su prietaisų, bet HDMI kabelį teks pirkti atskirai.
Apacer AL460 valdymui skirtas infraraudonųjų spindulių nuotolinio valdymo pultas. Jis nelabai didelis ir nors pagrindiniai valdymo mygtukai išdėstyti patogiai, papildomu funkcijų mygtukai per maži ir yra per arti vienas kito. Mygtukų apšvietimas šiame prietaise taip pat pamirštas.
Pats lengviausias ir kokybiškiausias prijungimo būdas — skaitmenine HDMI jungtis. Išvesti skaitmenini HD Video ir audio galima tiesiai į televizorių (projektorių), arba per imtuvą, turintį HDMI jungti. Tokiu būdu, grotuvas transliuoja vaizdą net iki Full HD (1080p) kokybes.
Laikas skirtas paruošti grotuvą darbui, nuo tada kai paspaudi įjungimo mygtuką iki galimybes klaidžioti menių yra maždaug penkiolika sekundžių. Tai labai geras rezultatas. Taigi ką gali ta nedidele daili „dėžutė“ ?
• Audio – MP3, WAV, WMA, LPCM/PCM, AAC, OGG, Dolby Digital AC3
• Video – MPEG-1(MPG/DAT), MPEG-2(AVI/ISO/IFO/MPG/VOB), MPEG-4 (AVI/Xvid/ASP/AVC HD/H.264), WMV, FLV, MKV, RM/RMVB, TS, m2ts, mts, TP, MJPEG, MOV, VC-1.
• Foto – JPEG, BMP, GIF (tik be animacijų), TIF, PNG
• Subtitrai – IDX/SUB, SRT, SSA, SUB, SMI
Dar noriu paminėti, kad pasirodžius 2010-01-12 atnaujinimui atsirado keletas naujovių:
• Suderinamumas su subtitrais lietuvių kalba
• BD ISO palaikymas
• HFS+ formato palaikymas
• Galimybe įjungti vidaus/išores subtitrus
• Windows 7 LAN palaikymas
• Naujos subtitru nustatymo galimybes — pakeisti subtitrų spalvą (raudona, geltona, balta, juoda ir permatoma balta) ir pakeisti subtitrų padėtį
Na ką galima pasakyti? Rezultatai neprasti, pačius populiariausius Video ir Audio formatus grotuvas palaiko. Nors su Audio DTS formato be papildomos įrangos neturėsim.
AL460 meniu sukurtas šiandien madinga „kryžiaus“ schema. Palaikoma keletas kalbų (gaila, tačiau tarp jų nėra Lietuvių kalbos, tikėkimės su ateinančiu atnaujinimu šita problema bus ištaisyta). Horizontalios slinkties juostos leidžia jums pasirinkti poskyrius, kurie įsikūrę vertikaliai. Gražu ir funkcionalu. Nustatymai gana lankstus, leidžia optimaliai suderinti grotuvą su televizoriumi ar projektoriumi.
Šaltiniai iš kuriu bus imama informacija gali būti išoriniai kaupikliai (išoriniai HDD, atmintinės, fotoaparatai ir kita) prijungiami prie USB 2.0 jungties. Palaikomos FAT32 ir NTFS failų sistemos. Atkūrimas geras, be jokiu stabdymu, tačiau jeigu filmas turi neperkoduotų vaizdo srautų, grotuvas jį pradės rodyti iš pradžių.
Kitas būdas gauti vaizdus — sujungti media grotuvą su LAN tinklu. AL460 automatiškai randa tinklą, su DHCP–serverio pagalba. Taip pat galite rankiniu būdu nustatyti IP–adresą prie kurio grotuvas turi prisijungti. Grotuvas automatiškai randa Home Group, Work Group tinklus ar NAS prie kurių galėtų prisijungti. Tinklo adapteris leidžia vartotojui integruotis į tinklą 10-100 Mb/s greičiu, bet tikrasis tinklo greitis nėra labai didelis ir stori neperkoduoti vaizdo srautai gali sukelti rūpesčiu, įvairiausi RIP’ai veikia be problemų. Gali būti, kad šie trūkumai bus išspręsti su artimiausiu programinės įrangos atnaujinimu.
Apacer AL460 nėra įgyvendinta integruota prieigą prie interneto išteklių, nėra galimybes prisijungti prie internetinio radijaus ar IPTV transliavimo. Kita vertus tai biudžetinės kategorijos įrenginys, tad nereikia norėti per daug.
Vaizdo ir garso nustatymai pakankamai įvairūs. Garsą galima išvesti analogine ir skaitmenine forma. Yra numatytas ir „Night Mode“, kuris koreguoja garso parametrus tyliems tonams.
Vaizdo parametrai leidžia nustatyti vaizdo proporcijas transliavimui į televizoriaus ekraną (projektorių), pakeisti rezoliuciją, pakoreguoti ryškumą, kontrastą, sodrumą, panaudoti vaizdo filtrą ant žemos kokybės vaizdų. Jei vaizdas transliuojamas kompoziciniu arba komponentiniu kabeliu, automatiškai įjungiamas PAL/NTSC režimas. Grotuvas taip pat palaiko ir kino formatą 24p.
Atkuriant vaizdą galima jį pagreitinti arba sulėtinti, garsas bus girdimas iki 2x greičio, bet patį vaizdą galima pagreitinti iki 8x. Grotuvas puikiai atkuria aplankus su DVD–video struktūra. BD–video aplankalų grotuvas nepalaiko, bet yra galimybė atkurti bylas rankiniu būdu. Kai vaizdas atkuriamas, galima pažiūrėti informaciją — „Timecode“, kokie naudojami vaizdo ir garso kodekai, rezoliuciją, kadrų skaičių, vaizdo ir garso parametrus.
Jeigu aplanke yra per daug video ir fotografijų, grotuvas automatiškai formuoja preview, gana padoraus dydžio, tokiu būdu galima nustatyti kokia tai byla ne tik pagal pavadinimą, bet ir pagal jos turinį.
Su AL460 galėsit kurti nuotraukų pristatymus (slideshow). Be to, nurodant nuotraukų katalogą ir nustačius laiką tarp nuotraukų, galima nustatyti kaip nuotraukos bus perjungiamos (yra aštuoni efektai, plius atsitiktinis režimas), taip pat galima nustatyti aplanką arba bylą fono muzikai. Malonus siurprizas yra tai, kad grotuvas gana gerai atkuria 12 megapikselių fotografijas. Pažangiems fotografams yra išvesta speciali informacija apie EXIF failus. Fotografijas galima priartinti iki šešiolikos kartų ir galimybe žiūrėti panoramini vaizdą.
Garsą grotuvas transliuoja neblogai. AL460 suderinamas su dauguma būtinų garso formatų, gali dirbti su muzikos sąrašu ir MP3 žymėmis. AC3 garsą, grotuvas transliuoja gerai, tačiau norint paleisti DTS reikia turėti imtuvą.
Apibendrinant galima sakyti, kad „Apacer“ pavyko sukurti sąlyginai nebrangų ir kokybišką grotuvą, galinti atkurti FULL HD vaizdą. Žinoma, norėtųsi, kad įrenginys mokėtų jungtis prie interneto ir suderinamumo su įvairesniais garso formatais. Kaip ten bebūtų, savo kategorijoje Apacer AL460 tapo, vienu geriausių. O įskaitant nedidelę jo kainą (285Lt), jis tapo geriausių atstovų savo kategorijoje. Jei turėtume medalius kainos/kokybės santykio įvertinimui, dabar vieną jų ir įteiktume.
14 Komentarai
Shockster.PCG
Štai:
1. – 266.01Lt
2. – 276.91Lt
3. – 253.44Lt
4. – 275.00Lt
5. – 289.38Lt
6. – 266.20Lt
7. – 279.00Lt
8. – 347.00Lt
Taip, čia neįstatomos DVD plokštelės.
SnakeFist
Puiki apžvalga-man tik įdomu,kaip šis daikčiukas rodytų vaizdą kineskopiniame ekrane(jeigu išvis rodytų:D)
cFos
Kaina labai patraukli. Kur būtų galima įsigyti?
EDIT: Et, tik dabar pastebėjau, kad neįsistato DVD plokštelės… O gal klystu?
[lone_wolf]
Siaip si grotuva jau senokai teko matyti prekyboje
ApendixaS
Rodytu SD kokybe viską. 😉
bestplayer
Gerakaina tikrai kad gera kaina 😀
rasputinas
neblogas ir už gerą kainą 🙂 bet įtartinas kažko 😕
udr
uz tokia kaina nieko gero negausi 🙂
jeigu ieskot gero media grotuvo atkreipt demesi reikia i POPCORN ar pigesni Mede8er arba jeigu jau visai su litais blogai Xtreamer apie 450 lt 🙂
marrio
„gerakaina“ tau ji parduos ir uz 450 lt, jei noresi.
cFos
ka panašaus pigaus tik su skaitymu DVD diskų patartumėt? Dabartinis DVD grotuvas nesusitvarko su geros kokybės koncais ar filmais (RIP’ais) kurie užima daugiau 2GB. Tiesiog būna ima ir persikrauna, iš pradžių prasideda
djsymka
tai ripa rasais i DVD ir leidi per grotuva, tai siuo atveju isirasytum na tarkim ir i isorini hadd ar flesiuka jungi prie tokio aparato ir groji… o jei reikia DVD tai nusiperki isorini DVD prie sito ir jungi per USB jungti…
bet is esmes sitas kaip mobiliakas tik su skambinimo ir SMS funkcijomis, o siaip reiktu kad ir subtitru palaikymas bei bitTorrent klienta palaikytu kainos atitinkamai 500-1200 lt (popcorn, dvico, ellion ir t.t.)
Caliburas
jai turi LCD arba LED tai apsimoa jy pirkt tikrai.:)
Arejas
idomu o kaip su IPTV palaiko jis ar nelabai? Visai nieko butu kad palaikytu isijungi kokia gala tuo pat pasisharina home network ir dar gala gali ziuret. Nereiktu priedelio dar vieno.
Shockster.PCG
Atidžiau skaityti reikia – Apacer AL460 nėra įgyvendinta integruota prieigą prie interneto išteklių, nėra galimybes prisijungti prie internetinio radijaus ar IPTV transliavimo. Kita vertus tai biudžetinės kategorijos įrenginys, tad nereikia norėti per daug.