Prieš keletą metų „AMD“ pasiūlė naujovę – integruoto, ir neintegruoto grafinio procesoriaus sujungimą „Hybrid Crossfire“ technologijos pagalba. Kai kuriais atvejais būdavo išgaunama net iki 50% didesnė sparta. 

Aišku, tai įmanoma ir su diskrečiomis vaizdo plokštėmis, kurių modeliai skirtingi. „CrossfireX“ technologija leidžia sujungti bet kokias vaizdo plokštes, kurių grafinis branduolys yra vienodas (pvz., AMD HD 5770 ir  HD 5750“).

Yra ir kitas variantas – „Lucid Hydra“ technologija. Jos pagalba galima sujungti dvi bet kokias vaizdo plokštes. Tiesa, ji yra itin brangi, ir montuojama tik į prabangiausias motinines plokštes (dažnai pasitaiko „MSI Fuzion“ serijoje).

Neseniai „AMD“ paskelbė apie „A“ serijos APU (tiek grafinis, tiek centrinis procesorius yra vienoje mikroschemoje). Dabar ji pranešė vaizdo plokščių sąrašą, kuriais galima bus sujungti integruotas vaizdo plokštes su neintegruotomis.

Visų pirma reikėtų paminėti tai, kad su „suporuoti“ bus galima tik tas plokštes, kurios nėra galingesnės už integruotą branduolį. Tačiau nenusiminkite, tam tiks plokštės su 400, 320, arba 240 „stresam“ procesorių, kas reiškia, kad bus galima rinktis iš „Turks“ branduoliu paremtų „HD 65xx/66xx“, arba „Caicos“ branduoliu paremtų „HD 64xx/63xx“ vaizdo plokščių. 

Beje, yra suderinamų variantų sąrašas, tad  „belenkaip“ plokščių nesujungsite. Kita naujovė – sujungtos plokštės sudarys naują junginį. T.y. jei sujungsite „A8-3850“ APU su „AMD Radeon HD 6670“ bus sukurtas naujas įrenginys kuris vadinsis „Radeon HD 6990D2“. Beje, turbūt tai ir yra priežastis, dėl kurios „bet kaip“ plokščių sujungti negalėsite.

  

Na, o visos šitos istorijos moralas yra toks, kad jeigu rasite kompiuterį, kurio kaina nesiekia 2100Litų, o konfigūracijoje šmėžuoja „AMD Radeon HD 6990D2“ pavadinimas – per daug nesidžiaukite, nes tai nebus „grynaveislis monstras“ – „HD 6990“.