Paskutiniuoju metu AMD nesidžiaugia nei savo pasiekimais, nei pelnu. Mat pagrindinis įmonės konkurentas Intel už mažesnę kainą klientams pateikia žymiai kokybiškesnius gaminius, o Nvidia taip pat remiasi petys petin su AMD. 

Sunkią AMD situaciją puikiai apibudina keletas skaičių. Trečiąjame šių metų ketvirtyje AMD turėjo 157 milijonų dolerių nuostolį, o įmonės rinkos dalis sumažėjo neįtikėtinai daug – net 33%. Ketvirtas šių metų ketvirtis taip pat neturėtų būti įmonei palankus – šiandien yra planuojas 9% pelno kritimas. Visa tai reiškia, kad AMD turi imtis rimtų veiksmų, jei nori išlaikyti savo vardą.

Ir panašu, kad jau dabar yra priimami rimti sprendimai ir ruošiami ne ką mažiau rimtai planai. Pasirodo kitų metų 3-iojo ketvirčio AMD tikslas yra pasiekti 1,3 milijardo dolerių apyvartą (2012 Q3 rezultatas – 1,27 milijardai dolerių). Be abejo, norint pasiekti tokį rezultatą, AMD yra priversta mažinti darbuotojų skaičių 15% ir pereiti į visai kitą, ypatingai greitai augančią rinkos dalį.

Kalbant apie tą naują rinkos dalį, AMD visai neslepia savo planų. Šiandien žinome, kad AMD orientuosis į pagrindines tris sritis – mikroserverius, integruotuosius įrenginius ir ypatingai žemos įtampos įrenginius.

Mikroserveriai – tai naujovė, apie kurią internete yra kalbama gana daug. Jie pasižymi tuo, kad naudoja ypatingai mažai elektros energijos, tačiau didelis jų kiekis lengvai nurungia „didžiuosius“ serverinius konkrentus. Visai neseniai AMD nusipirko mikroserverių pionierę SeaMicro, kuri turėtų padėti AMD sukurti gerą ateitį šioje srityje. Panašu, kad kompanija tikisi sukelti tokį pat perversmą, kokį jai pavyko sukelti išleidus Opteron bei AMD64 procesorius.

Taip pat AMD tikisi, jog jai pavyks netgi keturgubai padidinti savo pelną iš integruotų įrenginių, pvz procesorių su vaizdo plokštėmis. Galbūt kompanijai pavyks pasiekti nors dalį šio siekio, kadangi jos APU procesoriai, nors ir sunkiai, bet žengia į priekį. Reikia tikėtis, kad protingai pritaikytos naujovės leis kompanijai grįžti ir į asmeninių kompiuterių rinką su trenksmu.

Na ir trečiuoju savo pajamų šaliniu AMD laiko ypatingai žemos įtampos procesorius pigiausiems įrenginiams. Galima numanyti, kad tai bus pigūs ultrabukai. Vargu ar kompanija drįs žengtį į atvirą kovą su Intel, tad kaip jau minėjome, greičiausiai jos produkciją matysime daugelyje pigių ultrabuk’ų, netbukų bei planšetinių kompiuterių. 
Mums, vartotojams, reikia būti optimistams. Šiuo metu AMD kabo ant slenkščio, jei ši įmonė bankrutuos, Intel tiesiog įgaus rinkos monopolį, o tai niekam neišeitų į gerą!