Pavyzdžiui, „Active Vision M800HD“ technologija ženkliai padidina vaizdo atnaujinimo dažnį. Tai nėra reikalinga video žaidimams ir filmams, bet labai rekomenduotina sporto rungtynėmis, kuriose dominuoja balistinės raketos spartumo veiksmas. „Resolution+“ praverčia žiūrint standartinės raiškos vaizdo įrašus ir žaidžiant tokiomis konsolėmis kaip „Nintendo Wii“ ar „PlayStation 2″ – aktyvavus šią funkciją, televizorius išanalizuoja video signalą, aptinka ir paryškina visas įmanomas vietas, palygina patobulintą kadrą su originalu, ir, jei viskas gerai, perduoda vaizdą į ekraną. „Cell“ procesoriaus dėka ši plastinė vaizdo operacija įvykdoma akimirksniu. Analogiškai vaizdo kokybės sveikatą gerina „3D Resolution+“ (skirta 3D medžiagai) bei „Network Resolution+“ (skirta vaizdeliams iš YouTube ir pan.). Kitos dvi panašiai veikiančios, bet primityvesnės technologijos – „Digital Noise Reduction“ ir „MPEG Noise Reduction“ – akivaizdžiai juntamo poveikio video kokybei neturi.
Dar viena dėmesio verta ypatybė – „AutoView“. Pasirinkus šią vaizdo opciją, visa ekrano nustatymų kontrolė pavedama televizoriaus smegenims, kurias „Toshiba“ vadina „Meta Brain“. Aktyvavus „AutoView“ funkciją, televizorius patikrina kambario apšvietimo stiprumą, tada išanalizuoja ekrane rodomą vaizdą, ir pagal gautus duomenis savarankiškai sureguliuoja televizoriaus nustatymus. Išjungsi kambaryje šviesą – bus sumažintas galinis ekrano apšvietimas. Atitrauksi žaliuzes – televizorius automatiškai aptiks šviesos pliūpsnį ir padarys viską, kad vaizdas būtų malonus net ir esant tokioms nepalankioms sąlygoms. Tas pats vyksta ir vaizdu ekrane – jis analizuojamas kiekvienu momentu ir pagal surinktus duomenis kaitaliojami ekrano parametrai.
Vis dėlto geriausio vaizdo automatiniais nustatymais tikrai neišgausi. Toli gražu. Norėdamas pamatyti, ką iš tiesų sugeba „Toshiba 46WL863″, turėsi praleisti valandą ar net daugiau knaisiodamasis po ekrano nustatymus. Universalių parametrų, kurie tiktų visoms patalpoms bei žiūrovams, tiesiog nėra.
„Toshiba 46WL863″ patiekiamas vaizdas nustebins net ir visko mačiusius HDTV gurmanus. O ypač juos. Juodos spalvos gylis vietomis leidžia pamiršti, kad tai „edge-lit LED“, o ne plazminis televizorius. Pirmąsias kelias minutes akių tinklainė tiesiog mirksta neregėto sodrumo spalvų balzame. Panašų poveikį sukeliančius vaizdus gali pasiūlyti nebent tik stiprūs haliucinogeniniai narkotikai. Arba brangesni televizoriai. Standartinės raiškos filmai tokio efekto neturi, bet jei žvilgtelėsi į ką nors esantį bent jau 720p raiškos, ilgai negalėsi atsidžiaugti tuo, ką matai. Bet vėlgi, norėdamas išsunkti viską, ką moka šis TV, turėsi prie jo nemažai prakiurksoti ieškodamas tinkamų nustatymų.
Smagiausia, kad susikūręs trokštamus parametrus, gali juos prisegti prie savo profilio. Televizoriaus korpuse esanti kamera yra ne šiaip sau – ji aptinka veidą ir pagal tai aktyvuoja reikiamą vaizdo bei garso profilį. Kai įeidavau į kambarį ir atsisėsdavau ant sofos, ekrane pasirodydavo žinutė „Welcome, Agnius!“. Tada būdavo akimirksniu aktyvuojami mano sureguliuoti ekrano ir namų kino sistemos nustatymai. Galima įkelti iki aštuonių savo veido nuotraukų. Kuo jų daugiau, tuo televizoriui lengviau Tave atpažinti. Gaila, bet ši sistema nėra iki galo išbaigta. Naktį kamerą geriausia visai išjungti. Kai būna tamsu, ji neaptinka nei veidų, nei judesių. Tada televizorius automatiškai pritemsta, o neilgai trukus – visiškai išsijungia.
Gaila, kad nebuvo galimybės išmėginti „Toshiba 46WL863″ atkuriamo 3D vaizdo kokybės. Nors šio televizoriaus kaina siekia apie 5000 Lt, kartu su juo negausi aktyviųjų 3D akinių, būtinų norint matyti trimatį vaizdą. Jie tikrai nėra pigūs. Šiam modeliui skirti akiniai kainuoja apie pusantro šimto litų. Už vienetą. Ačiū, nereikia.
Už tuos pusantro šimto litų geriau įsigyti išorines garso kolonėles, jei tokių iki šiol dar neturi. „Toshiba 46WL863″, kaip ir praktiškai visi kiti ultra-ploni televizoriai, negali pasigirti ypač audiofiliška garsiakalbių kokybe. Namų kino sistema yra būtinas tokio televizoriaus palydovas.
Didžiausia problema šiame televizoriuje yra ne garsas, o ribotos „Smart TV“ funkcijos. Po žandikaulius išnarinančius vaizdo kokybės tikėjausi kažko panašaus ir iš papildomų išmaniųjų savybių. Deja, teko nusivilti tuo, ką gali pasiūlyti „Toshiba Places“. Jei „Toshiba Places“ būtų bankas, aš jam paskelbčiau bankrotą. Aplikacijų pasirinkimas yra žemiau skurdo ribos. Tos programėlės, kurios yra siūlomos, nesugeba išlaikyti dėmesio ilgiau kaip penkias minutes. Blogiausia, kad nėra jokio būdo ką nors atsisiųsti iš interneto. Vienintelė galimybė papildyti programėlių asortimentą – sulaukti oficialaus atnaujinimo iš „Toshiba“. Net „Toshiba Places“ vartotojo sąsaja atrodo primityviai – primena nemokamą namų gamybos „Android“ programėlę.
Skirtingų video formatų palaikymas taip pat anaiptol nėra stiprioji „Toshiba 46WL863″ pusė . Kol žiūrėsi filmus iš DVD ar Blu-Ray diskų, viskas bus gerai. Vos tik užsimanysi tą patį padaryti iš USB rakto arba iš kompiuterio per vietinį tinklą, sulauksi problemų. Didžioji dalis aukštos raiškos filmų, kuriuos mėginau žiūrėti, neveikė. Iš pradžių maniau, kad viso to kaltininkas – DTS garso takelis, kurio nepalaiko didelė dalis vidinių video grotuvų, įdiegtų televizoriuose. Paskui pastebėjau, kad net ir siunčiantis filmą be DTS garso takelio (tokių yra nedaug), vieni filmai pasileisdavo, kiti – ne.
Kaip protingųjų televizorių kartos atstovas, „Toshiba 46WL863″ yra niekam tikęs. Taip, jis moka įrašinėti TV programas į kietąjį diską. Taip, jis turi šokių tokių programėlių vaizdo įrašams, muzikai, naujienoms ir panašiai. Taip, per šį televizorių galima naudotis socialiniais tinklais, tokiais kaip „Twitter“ ar „Facebook“ . Nėra jis jau toks atsilikėlis. Bet faktas yra toks: savo „Smart TV“ funkcionalumu „Toshiba 46WL863″ gerokai atsilieka nuo konkurentų. „Smart TV“ padarytus nuostolius atlygina bauginančiai kokybiškas ekranas, kuris, net neabejoju, buvo pagrindinis „Toshiba“ inžinierių prioritetas. Vis dėlto rinkoje yra kitų televizorių, kurie už penkis tūkstančius litų gal ir nepasiūlys pastebimai geresnės dvimačio vaizdo kokybės, bet tikrai pasižymės labiau išplėtotomis „Smart TV“ galimybėmis. Jos, mano nuomone, eiliniam vartotojui gali būti netgi svarbesnės nei kai kurios vaizdo charakteristikos, neturinčios dramatiško poveikio bendram reginio suvokimui.
15 Komentarai
ZackasEffronas
Nereciau tokio.
Ndx
Em, sakai yra blogos smart tv savybės eiliniam vartotojui yra aktualesnis dalykas nei gera vaizdo kokybė? Smart TV yra daugiau žaisliukas, o gera vaizdo kokybė yra svarbiausiais faktorius renkantis TV. Juk geras vaizdas televizoriuje daug svarbiau už kokį feisbuką, kuriuo naudojimusi per televizorių esmės nesuvokiu (juk praktiškai visada namie būna kompiuteris) Tačiau aišku apie kokia kokybe galima kalbėti kai net nėra matinio ekrano… :/
Agnyz
Savaime aišku, vaizdo kokybė yra lemiamas faktorius, renkantis televizorių. Tačiau kai išleidžiama tokia suma pinigų (5k Lt), norisi, kad televizorius ne tik rodytų gerą vaizdą, bet ir atpažintų įvairius video formatus, turėtų bent jau šiokią tokią interneto naršyklę, suteiktų galimybę atsisiųsti programėlių, leistų įrašinėti TV laidas į kietąjį diską „normaliu“ formatu (šis TV įrašinėja savo specifiniu formatu) ir t.t.
„Smart TV“ sąvoka apima ne tik socialinius tinklus, bet ir visas TV galimybės groti muziką, atkurti vaizdo įrašus, rodyti nuotraukas, paleisti žaidimus, naršymą internete, vaizdo skambučius ir t.t. Tikrai nemanau, kad kas nors apskritai naudojasi Facebook ir Twitter savo televizoriuje. Tai nepatogu.
Viskas būtų gerai, jei ne ta aplinkybė, kad rinkoje yra kitų televizorių, už tą pačią kainą siūlančių ne tik panašios kokybės, gal tik truputį prastesnį vaizdą (eilinis pirkėjas nematys žymaus skirtumo), bet ir visą rinkinį „Smart TV“ privalumų, kurių neturi šitas „Toshiba“ modelis.
Jei tai būtų paprastas HDTV, reikėtų vertinti tik jo atkuriamo vaizdo bei garso kokybę. Šiuo atveju, tai „Smart TV“ klasės televizorius, ir čia reikia atkreipti dėmesį ne tik tuos du prieš tai išvardintus kriterijus, bet ir į „Smart TV“ išsivystymo lygį. „Smart TV“ funkcionalumas yra įskaičiuotas į kainą.
Pirkti „Smart TV“ ir neatsižvelgti į jo „Smart TV“ galimybes yra tas pats, kas pirkti „HTC“ telefoną ir naudoti jį tik skambinimui bei žinučių rašymui.
Gychiaw
Gera apžvalga, tik noriu pastebėt, kad kolonėlės už pusantro šimto litų kažin ar galės pasigirti audiofiliška garso kokybe labiau, nei telikas 🙂
Orangutangiukas
Nereikalignos tos išmaniosios funkcijos, kvailiam durnint skirta, svarbu kad rodytų gerai
Patarejas
Išgyveno: 0 akių
BWS45
Kita karta kaip siusit Agnyz’ui apzvelgt koky nors TV ar panasiai , tai kartu nusiuskit ir koky gera fotika .Gal pageres foto kokybe
Briliantas
Pradejau skaityt tai galvojau Toshiba kurs telikus su ta mikroschema ir vaizdas bus nerealiai geras, pati kaina bus to 46″ tv kokiu 15000lt bet kaip supratau tai paprastas tv kuris kainuoja 4500lt. Tai kaip supratau vaizdas bus biski geresnis uz naujus LS Samsungus, ar nlb, nes ten ir kontrastai palyginus didesni kaip cia giriama kad didelis kontrastas nors ten jis tik 7mln o samsung tai 25mln.. Idomu, ar geresnis vaizdas nei LS8000 Samsung klases televizoriu?
Agnyz
Kiekvienas gamintojas dinaminį kontrastą apskaičiuoja skirtingai. Paimkime geriausią „Toshiba“ televizorių – „55ZL2B“. Šio modelio ekrano dinaminis kontrastas yra 9 000 000:1. Tai, palyginus su kitų gamintojų televizoriais, gali atrodyti nedaug. Bet iš tiesų šis modelis pasižymi tikriausiai pačiu didžiausiu vaizdo kontrastu iš visų televizorių. „Toshiba 55ZL2B“ kainuoja apie 30 tūkst. litų.
Dinaminį kontrastą geriausia lyginti tik tarp to paties gamintojo, tais pačiais metais išleistų televizorių.
Briliantas
Na idomu, nes Toshiba tai nelabai daug teliku gamina, o siaip tai neseniai norejau pirkti Samsung 55D8000 tik nepirkau nes kaip tik LG isleido 55″ OLED, tai pamaniau kad ji nusipirkti geriau, bet o cia kazkas panasaus i OLED, arba net atrodo geriau uz OLED’a kaip aprasyta. Kaip vertini siu metu LS8000 ir sio toshiba modelius? Ar samsung vis gi geriau, nes ir jis gan neblogai rodo
x-NeRo-x
Pagalvojus,viskas gerai,išsami apžvalga ir t.t bet kam tie visokie Twitter,Facebook ir t.t?
Yra tokie dalykai kaip PC ir išmanieji telefonai,jie atlieka visas funkcijas kokias turi šis televizorius,tiesiog,papuošaliukai ir pasimaivymui kad toki turi.
Agnyz
Briliantas,
Kiek planuoji pinigų išleisti?
x-Nero-x,
Tai tik socialinių tinklų programos, kuriomis, kaip pats sakai, mažai kas naudojasi per TV, nes tam yra kitų prietaisų.
Smart TV siūlo kur daugiau nei vien socialiniams tinklams skirtas aplikacijas. 🙂 Kai kurios programos, tarkime YouTube, tikrai labai naudingos.
Samsung su savo Smart TV linija žengia dar toliau. Artimiausioje ateityje Samsung televizoriuose atsiras Gaikai debesų kompiuterijos palaikymas, t.y. per televizorių, prisijungus tradicinį pultelį, bus galima žaisti AK skirtus žaidimus. Kažkas panašaus laukia ir LG televizorių pirkėjų. Per juos bus galima naudotis OnLive paslaugomis.
Taigi, Smart TV gali būti išties pravartus dalykas.:)
Briliantas
Nu iki 7500lt,bet 46 colio per mazas norisi kad nors 55″, bet nelabai randu nes nera Toshiba toks jau populiarus tv. Na ka pasiulysi? Beje jo kainos svyruoja kai kur 5000 o katik radau uz 3700, visai nebrangiai. Nejaugi tokia maza kaina gali buti toks geras tv? tik ten visur yra Toshiba 46WL863G
Beto, del sio tv keistas dalykas, kuris atbaido, tai kad nepasileidzia filmai. Cia tikrai keista… Ant Samsung tokios problemos nera, tiesiog prijungi laptopa per hdmi su tv, ir paleidi. Cia kazkaip keista, gi vistiek toki tv turint tik FullHD ir norisi ziureti, man idomu kodel pas tave nepasileido? Kazka minejai del DTS garso, bet pasakei ne del to, taip kaip cia yra? Nes jei filmai nepasileidzia tai kam ji pirkti
Agnyz
Na, 5000 Lt yra tikrai nemaža suma televizoriui. Už šią sumą nusipirksi tikrai gerą daiktą per daug nepermokėdamas.
Dėl filmų žiūrėjimo yra štai kas. Problemų gali kilti tik tuo atveju, jei žiūrėsi filmus per televizoriaus vidinį grotuvą. Jei norėsi žiūrėti filmus per HDMI prisijungęs nešiojamą kompiuterį, problemų nebus, nes filmas bus leidžiamas per Tavo kompiuterį, o ne per televizoriaus media grotuvą.
Už 7500 LT nerasi nieko geriau kaip „Panasonic TX-P55VT50“ (55 coliai, plazma). Gali toliau net neieškoti. Tiesa, šis TV gali kainuoti šiek kiek brangiau (gal 8000 Lt ?), bet jis to tikrai vertas.
Momis
greitu laiku bus sunku surasti ne smarta ir dar kad nebutu blizgantcio remo nes ziauriai nepraktiska tepas ir pan o vietoj tu smar niekutciu geriausiai asmeniskai tiktu sis mazylis 🙂