Sims kai kuriems jaunesnio amžiaus ar moteriškosios lyties žaidėjams neabejotinai tapo savotišku žaidimų etalonu. Jų dėka žaidimas tapo velniškai populiarus bei vienas iš labiausiai perkamų pasaulyje. Žinoma, žaidimą gerbia ne tik jie, bet ir kiti, gerbiu ir aš. Mes visi jį mylime ir dar labiau mylėsime naująjį pasirodymą konsolėse — žaidimą The Sims Bustin‘ Out.

Žaidimų seriją Sims išties galima vadinti revoliucija žaidimų istorijoje. Autoriai ją sukūrė perkėlę tikrą gyvenimą į virtualią realybę. Sukūrę pirmąją dalį, visus privertė pamilti virtualiąsias būtybėles ir pradėjo leisti vieną po kito išplėtimus, skirtus PC rinkai, kurių patobulinimai būdavo labai menki, bet vis tiek sulaukdavo milžiniškos sėkmės bei pardavimų.

Na, manau, Bustin‘ Out irgi nėra toks pritrenkiamai išplėstas, kaip kad daro Blizzard.

Sims Bustin Out iš tiesų nėra koks nors Expansion Pack, kadangi tokių konsolėse nebūna, bet manau, kad jį galima drįsti vadinti tokiu, nes tai originalus The Sims su išplėtimu. Kaip ir pirmojoje dalyje, žaidime vyrauja dviejų tipų režimai: laisvas bei siužetinis. Siužetinis šį kartą pavadintas Bustin‘ Out.

Iš pavadinimo galime spręsti, kad mums tenka klajūno dalia. Taigi susikuriame, nusipaišome savo personažą ir į trasą! Susikūrę save esame paleidžiami šalia namo (ne savo, kadangi tokio neturėsite) ir pradedame žaidimą. Kaip ir pirmtake, mums tenka vykdyti užduotis, kurios yra gan įvairios bei kitokios nei anksčiau. Svarbiausios yra dvi — du paaukštinimai darbe.

Užtenka du kartus pakilti karjeros laipteliais darbe ir mums bus galima nedelsiant palikti šio namo šeimininkę bei persikelti į kitą šeimą, kitą gyvenamąją vietą, kur toliau tęsime savo karjerą. Žinoma, su darbu geriau neskubėti, kaip ir neverta skubėti pasirenkat darbą žaidimo pradžioje (aš pats čia padariau klaidą), nes pasirinkus kelio atgal nebebus ir jį teks dirbti visą laiką, iki žaidimo pabaigos. Ech, pasirinkęs televizijos karjerą pamačiau, kad buvo galima tapti gangsteriu…

Va tada tai pavydas suėmė… 🙂 Deja, grįžti jau buvo per vėlu. Na, bet tęskime toliau. Kaip jau minėjau, gavę du paaukštinimus šokame į mašiną ir keliaujame toliau pagal „maršrutą“. Iškeliavus bet kada bus galima grįžti atgal ir pabaigti neužbaigtas užduotis, už kurias gauname apdovanojimus, naujus daiktus ir kitus dalykėlius. Taip pat mes galime ne vien nuvykti ten, kur turime įvykdyti darbo užduotis, bet ir į visai pašalines vietas, pavyzdžiui, į Dudlio „baraką“. Ten vėlgi mūsų laukia krūva užduočių, tačiau jos nėra būtinos.

Taigi taip teks žaisti Bustin Out režimu, kurio aš, galiu prisipažinti, neperėjau, nes trūko kantrybės bei nervų gyslelė nuo nepaliaujamo virtualiųjų žmonių įnoringumo. Tai ir yra didžiausias sunkumas žaidime. Jie nuolat nepatenkinti, urzgia, loja kaip šunys, tai jiems meilės, tai jiems televizoriaus, tai į tualetą nuvaryti… O dažnai neįvykdžius jų užsimanymų, jie nevykdys mūsų. Gan užsispyrę padarėliai :). O ką bekalbėti, kai simsų užsispyrimo metu ateina vagis, kuris, nepaisydamas signalizacijos, apvagia butą! Tuomet mano organizme prasideda tikras „nervų karas“.

Be kitokio siužetinio režimo, Bustin‘ Out turi ir daugiau naujovių. Kaip jau minėjau, turime automobilį, kuris nuolat stovės mūsų kieme ir mes bet kada galėsime išvykti pas draugus ar kur kitur. Žinoma, automobilio neteks vairuoti, o tik stebėti, kaip sims‘as jį laimingas vairuoja. Kita naujovė yra šiek tiek pagerėjusi simsų animacija bei keletas naujų funkcijų ir daiktų jų gyvenime. Nuo šiol galima kalbant atlikti tokius smagumus kaip pašokti breiką ar pasikeikti.

Taip pat atsirado keletas daiktų: bėgimo treniruoklis, fejerverkai, alpinizmo siena (ilgai galvojau, kaip ją pavadinti) ir kiti. Su kai kuriais galima neblogai pasilinksminti, pavyzdžiui, uždegtas lauke fejerverkas smagiai iššauna ore ir sprogsta, o tą patį padarius namie, fejerverkas pradeda švilpti, simsas iš baimės lyg pašėlęs laksto, kol galų gale fejerverkas sprogsta ir užsidega namas 🙂 Tai tiek, daugiau viskas liko daugmaž taip pat.

Iš techninės pusės simsai išliko daugmaž tokie patys. Grafika tapo šiek tiek vaizdesnė dėl geresnės simsų animacijos, judesių plastiškumo. Simsų kalbėsena išliko tokia pat ufonautiška, melodijos nuo senų laikų paliktos tos pačios. Na, iš dalies žaidimo grafika bei garsas buvo puikūs visuomet, todėl nemanau, kad kūrėjai stengėsi ką nors patobulinti, mat visi koziriai yra metami į šiais metais pasirodysiančią The Sims 2-ąją dalį PC rinkai.

Tai tiek šį kartą apie virtualiąją realybę, kiek pakitusią bei gražesnę nei pirmasis pasirodymas. Belieka laukti tolimesnės dalies ar išplėtimo ir tikėtis dar didesnių nuotykių virtualiajame pasaulyje. Iki susitikimo, „simseriai“. Bye bye!

ID

Įdomumas 85

Kartais sims‘ų užsispyrimas nervina.

Garsas 90

Išliko nepakitęs, bet vis dar puikus.

Muzika 70

Ta pati, gan pabodus bei įgrisus.

Grafika 90

Šiek tiek patobulinta ir kaip visada gera.

Valdymas 80

Net maži vaikai pripranta.

Išvada 84

Puikiai pateiktas naujas masalas, ant kurio užkibs milijonai mažylių, tetų ir dėdžių — keletui dienų užkibau ir aš.