Pagaliau džiugi žinia visiems The Sims fanams, turintiems namuose nešiojamą žaidimų kompiuterį PSP. Tačiau iškart skubu perspėti visus , kurie tikisi paprasto porto iš PC žaidimo versijos, tai visiškai kitoks žaidimas nei kad matėme tiek asmeniniuose kompiuteriuose, tiek konsolėse. Laimei tie skirtumai nėra blogi, net atvirkščiai, dabar galima išbandyti simsus visiškai iš kitos pusės.

Daugiausia tokių vertinimų žaidimas susilaukė dėl galimybės vystyti istorija. Dabar vietoj tiesiog santykių organizavimo ir savo veikėjo priežiūros, jūs galėsite ir sudalyvauti istorijoje. Žinoma veikėjo nuotaikos palaikymas ir kitų gamtinių reikalų sutvarkymas liks, tačiau šalia viso to, bus galima patirti naujų nuotykių atrandant dar mistiškus dalykus, kalbant su veikėjais ir tyrinėjant pasaulį. Po keleto simsų serijos žaidimų, kur mums reikėjo tiesiog tobulinti savo personažą, ši versija įneša tikrai daug gaivaus vėjo į garsiąją frančizę.

Po tokio aprašymo, tikiu, jog susidarėte būsimo žaidimo įspūdį kaip veiksmo žaidimo simsų pasaulyje. Iš tikrųjų kiek pažaidus būtent tokia idėja ir šauna į galvą. Atrodo, jog kūrėjai norėjo pakeisti viską, kas tik neprieštarautų simsų žaidimo unikalumui. Tik noriu patarti nesitikėti kažkokios ypatingos istorijos, kurioje simsai verstų savo valdžią, vykdytų revoliuciją ar gelbėtų pasaulį. Mūsų lauks gan paprastos mini istorijos, nepretenduojančios į Oskarus, tačiau dažnai savyje turinčios gero humoro.

The Sims 2 istorija prasidės jums važiuojant kažkur per beribes Amerikos dykumas, kol staiga sugenda mašina ir kaip tokiais atvejais dažniausiai būną – prie degalinės. Tik trumpam palikęs savo automobilį joje remontui, labai greitai suvokiate ja praradęs. Keista, bet iškart pasirodo šerifas, pasisiūlantis nuvežti į artimiausią miestelį – Strangetown. Būtent šiame mieste ir prasideda jūsų nuotykiai, su daugybe paslaptingų žmogžudysčių, okultinių jėgų ir net kovomis su zombiais.

Tik pradėjus žaisti, tik dar labiau supranti, kaip žaidimas skiriasi nuo savo pirmtakų asmeniniuose kompiuteriuose ir konsolėse. Čia nebus jokios vaikystės, jokios senatvės ir net jokių kūdikių, netgi valdymas taip pasikeitęs, jog žaidimą jau galima vadinti trečiojo asmens. O veikėjo valdymo panelė iš apačios persikėlė į kairę pusę ir dabar ji pateikia daug mažiau informacijos, nei anksčiau. Bet visus papildomus parametrus galiam išsikviesti bet kuriuo laiku paspaudus „start“ mygtuką.

Bet nelikus tiek daug anksčiau pagrindinių buvusių žaidimo atributų, nereikėtų iškarto mesti The Sims 2 į šiukšliadėžę, jame dar nepaprastai daug naujovių laukia jūsų, kurios kuo puikiausiai pakeičia anksčiau darytus veiksmus. Taigi vietoj šeimos ir vaikų auginimo, dabar į jūsų simso gyvenimą braunasi naujos užduotis, susietos su jų pasauliu. Vietoj galimybės statytis namus, jums leidžiama dekoruoti jau esamus su išskirtiniais daiktais, randamais tik PSP žaidimo versijoje. Be dar daug nepaminėtų panašių galimybių, jame rasite ir mini žaidimų, kur viename, pavyzdžiui, reikės su kastuvu uždaužyti zombius. Galėsite netgi išbandyti mini šokių stimuliatorių. Ir kas keisčiausia, visi jie velniškai linksmi.

Kitas gerokai pakeistas žaidimo aspektas yra bendravimas. Anksčiau buvęs bene pagrindinis simsų užsiėmimas, dabar jis tapo dar svarbesniu. Dabar norint pradėti pokalbį su kitu simsų neužteks tiesiog prieiti, o reikės gerokai padirbėti žaidžiant mini žaidimą, su trimis simboliais. Kuo mažiau pažįstate būsimą pokalbio „auką“ tuo lengviau bus įveikti barjerą, bet praplėtę savo santykius su simsu, turėsite kaskart įveikti ir žymiai sunkesnį žaidimą. Nors po ilgesnio laiko tai pradeda gerokai atsibosti, tačiau tam yra labai geras paaiškinimas: šie mini žaidimai, tai žaidimo užkrovimas jūsų pokalbiui.

O be mini žaidimų ir istorijos, The Sims 2 dar siūlo ir paslaptis. Taip būtent tiesiog paslaptis, kurias reikės išmokti iš kitų simsų bendraujant su jais. Bet paslaptis paslapčiai nelygu, todėl norint sužinoti asmeninę paslaptį, reikės pradėti flirtuoti, o norint gauti tamsiąsias paslaptis, reiks kaip reikiant pasistengti įbauginti simsą. Pačių paslapčių galėsite rasti tikrai daug ir įvairių, o jų panaudojimo galimybių irgi rasite ne ką mažiau. Galėsite uždirbtas paslaptis paaukoti vardan istorijos tęstinumo, bet jei jums prie širdies prekyba, galite netgi jas parduoti kitiems simsas. Kuo paslaptis slaptesnė, tuo daugiau turėtumėte gauti.

Galiausiai žaidimas siūlo papildomus dalykus, kuriuos geriausiai būtų vadinti priedais. Pirmąjį priedą, mobilų telefoną, jūs gausite dar žaidimo pradžioje, o rutuliojantis žaidimui jų galėsite netgi nusipirkti. Kai kurie iš jų padės jūsų bendravime su kitais simsais, tuo tarpu kiti kels jūsų įgūdžius. Tačiau taip pat daugelis priedų reikalaus tam tikro jūsų lygio, norint juos panaudoti (kūno, žavesio ir t.t.), bet stengtis dėl to tikrai yra verta. Įdomiausiu priedu turbūt galėčiau įvardinti tokį, kuris leidžia deginti kitus simsus, norint išgauti iš jų informaciją.

O pabaigus žaidimo liaupsinimus, verta užsiminti ir apie blogąsias jo puses, kurios tikrai grožio neprideda. Visų pirma krovimasis kiekviename žingsnyje kartais gerokai patampo nervus. Norite nueiti į žaidimo nustatymus? Kraunasi. Norite pradėti pokalbį? Kraunasi. Norite prieiti prie įgūdžių, jūsų santykių su kitais simsais meniu? Kraunasi. Ir taip toliau. Vidutinis toks, bet kuriuo metu pasirodantis krovimosi laikas yra apie 5 sekundes.

Žaidimo grafika atrodo tikrai gražiai. Tiek aplinkos detalės, tiek ir veikėjai yra aiškiai detalizuoti, todėl pasigrožėti ką sugeba mažylis PSP tikrai yra verta. Gaila, bet keletos klaidų grafikoje išvengti visgi nepavyko. Apskritai, žaidimas atrodo gražiai, tačiau kažko įspūdingo ar baisiai pritrenkiančio neišvysite. Tiesiog simsiškai atrodantis simsų žaidimas.

The Sims 2 pasirodymas PSP konsolėje sugebėjo įrodyti, jog ir simsų pasaulyje dar galimos naujovės, kurios ne tik nesugriauna žaidimo atmosferos, bet ir ją gerokai papildo. Smagu, tačiau teigiama žaidimo aspektai labai sunkiai atsveria neigiamas žaidimo puses, bei trūkumus pačioje žaidimo sąsajoje.