„Super Mario Brothers 3“ NES sistemai, ko gero, yra geriausias visų laikų „Mario“ žaidimas. Žinoma, šio žaidimo tiesiogiai lyginti su vėlesniais trimačiais bandymais negalima, tačiau žymiojo santechniko dvasia geriausiai atsispindi būtent čia.

4-asis „Mario“ pasirodymas GBA sistemoje yra tiesioginis „Super Mario Brothers 3“, išleisto dar 1988–aisiais metais, perkėlimas. „Mario 3“ labai panašus į pirmąjį „Mario“ žaidimą, tačiau turi žemėlapį ir papildomų galių. Žemėlapyje galite keliauti po aštuonis pasaulius, rinkti galios didintojus ir žaisti mini žaidimus.

„Mario 3“ žavi tuo, jog čia yra galybė protingai sukurtų ir įvairove pasižyminčių lygių bei kostiumų. Mario gali rinkti įvairiausias galias, pavyzdžiui, lapą, leidžiantį skristi. Šiandien tai kelia šypseną, bet įsivaizduokite, kaip rimtai tai atrodė prieš 17 metų! Žaidime yra kostiumas, vadinamas „Tanooki“, kuris leidžia Mario apsirengti meškėnu ir pasinaudoti jo galia skraidyti bei paversti priešus akmenimis. „Hammer Brother“ kostiumas leidžia Mario svaidyti į priešus didžiulius plaktukus, o varlės kostiumas padeda jam keliauti povandeniniais pasauliais, kurių čia tikrai netrūksta.

Lygių dizainas — tiesiog puikus, vietomis pritaikytas būtent kostiumams, t.y. vieną ar kitą lygį galima pereiti tik apsirengus tam tikru kostiumu ar pasinaudojus specialia galia. Kai kurių galių dėka galima praleisti tam tikrus lygius ar net ištisus pasaulius.

Kita „Mario“ pasaulyje atsiradusi naujovė — paprasti, bet smagūs mini žaidimai, kuriuos laimėjus, suteikiami įvairūs prizai. Pavyzdžiui, galite sužaisti kortomis „atmintį“ ar lošimo automatu laimėti papildomų gyvybių ir pan. Visa tai atkeliavo iš senosios versijos, o GBA žaidime pridėta keletas papildomų „gėrybių“: žaidimo garsas praplėstas trumpučiais balso intarpais, tačiau jie ne tokie perkrauti ir dažni, kaip „Super Mario Advance 2“ žaidime. Bene didžiausias skirtumas nuo originaliojo „Mario 3“ yra tas, jog žaidimas palaiko „E-reader“ išorinį įrenginį, leidžiantį į žaidimą įkrauti naują medžiagą. Deja, tuo gali džiaugtis tik japonai ir amerikiečiai — dėl visiškai nesuprantamų priežasčių „Nintendo“ šio smagaus daikčiuko europiečiams neišleido. Įdomu, kuo mes – didžiausią žaidimų rinkos dalį užimantis regionas – prastesni už kitus? Iš tiesų, susidaro įspūdis, kad Europos „Nintendo“ padalinyje dirba tik pora tingių žmogelių…