2006-aisiais pasirodęs „Viva Pinata“ nustebino visus. Mažai kas tikėjosi, kad tik neseniai pasirodžiusiai naujajai „Microsoft“ konsolei, pasirodys būtent toks projektas. Konsolėje, kurioje dominavo šaudyklės, o jos pagrindinė pirkėjų auditorija buvo kraujo ištroškę paaugliai, tokio projekto pasirodymas buvo labai netikėtas. Tiesa, minėtoji auditorija tikriausiai ir suvaidino savo vaidmenį, kad pardavimai minėtojo žaidimo tikrai nebuvo aukšti. Užtat žurnalistai ir žaidimų entuziastai jį įvertino su kaupu. Kažin ar kada nors anksčiau yra tekę matyti rimtus vyrus, taip susirūpinusius dėl savo sodo gyvūnėlių. Šarmo „Viva Pinata“ tikrai turėjo. Kartais net pagalvodavai, kad toks produktas galėtų pasirodyti tik „Sony“ konsolėje.

Pasirodo atsikratyti šiais minėtaisiais žaviais gyvūnėliais nėra taip paprasta, todėl praėjus dviems metams „Rare“ pristato dar vieną papildymą – „Trouble in Paradise“. Šįkart istorija mums pasakoja, jog mes privalome būti sugrąžinti į senąjį pasaulį todėl, kad piktasis profesorius Pesteris bandydamas pavogti visą esminę Pinatos salos gyventojų duomenis, ištrynė visą enciklopediją apie jos gyvūnus. Taigi dabar jūsų užduotis bus atkurti virtualios enciklopedijos puslapius. Žaidime ir toliau išliks minėtasis profesorius, kuris mėgins sugriauti jūsų nuostabųjį pasaulėlį. Tiesa, pernelyg panikuoti dėl to nereikėtu, kadangi pradėjus žaisti labai greitai pamiršite istoriją, o ir išoriniai įvykiai tik kartais pertrauks jūsų darbus sode.

Jeigu teko žaisti pirmąjį „Viva Pinata“ žaidimą, tuomet sodo darbai neturėtu kelti jums rūpesčių. Jie išliko beveik tokie patys. Gyvūnėliai yra pritraukiami į jūsų sodą, priklausomai kokie augalai ten yra pasodinti, kokie kiti gyvūnėliai ten gyvena ir nuo jūsų sodininko lygio. Jiems atvykus į sodą, galima iškart pasinaudoti enciklopedija ir išsiaiškinti, ko gi reikia, kad jie galiausiai ir pasiliktu pas jus. Pradinių gyvūnėlių reikalavimai bus paprasti – viena kita gražesnė gėlytę ir gana, tuo tarpu vėliau atvykę jau gali reikalauti net tokių dalykų, kaip viso landšafto performavimas ar kasdienės saldumynų porcijos.

Viena didesnių tęsinio naujovių – atsiradę iššūkiai, kurių įvykdymui nuolat reiks įsigyti naujas pinatas. Visame žaidimo pasaulyje nuolat vyksta įvairūs vakarėliai ir kitos šventės, kurioms nuolat reikia pasilinksminimam skirtų žaislų. Taigi, jums teks sugauti specifinės rūšies gyvūnėlį, prišerti jį skaniausiais saldumynais ir siųsti į tolimąsias šalis. Galima teigti, jog ši naujovė išsprendė gan didelę pirmosios dalies problemą – tam tikra tikslo nebuvimą. Nes kuomet jums pačiam reikėdavo nuspręsti kokius augalus ir kokius gyvūnus jame auginti, nebūdavo jokios motivacijos rinktis kurį nors būtent, o jeigu neturėdavote savo mėgstamiausio ir išankstinių favoritų, tai žaidimas greitai pasirodydavo esąs ne toks ir įdomus.

Kita naujovė – žaidimo vietovės. Dabar jūsų laukia dvi visiškai nauji žemėlapiai: „Dessert Desert“ ir „Pinartic“, kuriuose galima pagauti visiškai kitokius gyvūnėlius, negu dažniausiai būdavo įprasta. Tiesa, statyti šiose vietose nieko negalima, tačiau užtat leidžiama pastatyti spąstus, kuriais galėsite pagauti egzotinius gyvūnus savo sodui. Čia jūs rasite tokius gyvūnėlius, kaip pingvinus, grifus, jakus ar kupranugarius. Pasigavus juos į savo sodą, teks nepamiršti ir pasirūpinti jų aplinka: paberti smėlio ar sniego, kad jie jaustųsi kaip namuose.

Verta paminėti, jog žaidime viskas yra pateikiama labai paprastai ir aiškiai – žingsnelis po žingsnelio. Štai kiekvieną kartą kai jūs kažką atliksite: pasodinsite naują augalą, rasite naujus gyvūnėlius ir panašiai, gausite patirties taškus. Surinkus tam tikrą jų skaičių – pakilsite į kitą lygį, kuriame rasite daugybę naujų dalykų. Aukštesnis lygis pateiks naujas pinatas, atnaujins jūsų sodininko įrankius, padarys jūsų sodą didesnį ir padidins sėklų asortimentą. Kitas dalykas vertas ypatingo paminėjimo naujame žaidime – ypatingas grafinis apipavidalinimas. Kiekvienas gyvūnėlis turi savo išskirtinę mimiką, kas juos visus daro velniškai mielus. Kartais tikrai pajauti, jog buvo verta daugybę valandų bandyti privilioti į savo sodą kokį nors retą gyvūnėlį, kad vėliau galėtum stebėti, kaip jis vaikšto po sodą ir skleidžia juokingus garsus bendraudamas su kitais gyvūnėliais.

„Trouble in Paradise“ palaiko keturių žaidėjų režimą, tiek tinklinį, tiek ir ne. Galiausiai, jis daugiau tarnauja mokymo įrankis, o ne kaip visavertis tinklinis režimas. Tinklinis režimas – tai siūloma galimybė į savo sodą pasikviesti draugus ir pasinaudoti jų pagalba vykdant užduotis. Iš pradžių yra gan linksma stebėti, kaip tavo sode kiti veikėjai dirba įvairius darbus, sodina naujus augalus ir panašiai. Ir nors tai gali pasirodyti gan linksma, bet ilgaainiui tai paprasčiausiai atsibosta. Dar daugiau, jeigu tenka lankytis kitų soduose, šis jausmas aplanko dar greičiau, nes galiausiai – tai net ne tavo pasaulis.

Galiausiai, „Trouble in Paradise“ yra puikus žaidimas. Nors šis papildymas ir pernelyg neketina keisti jau išbandytos „Viva Pinatos“ formulės, tačiau keli patobulinimai neabejotinai yra labai sveikintini. Apskritai, galima teigti, jog tiek naujokui, dar niekam nemačiusiam šių pinatų, tiek patyrusiam aplinkos inžinerijos profesionalui žaidimas siūlo pakankamai daug įdomių dalykų. Tuo labiau, kad tai nauji nuotykiai įspūdingo grožio ir paprasto gėrio pasaulyje. Tokių žaidimų šiuo metu tikrai trūksta.