Kiekvienais metais „EA Sports“ išleidžia kone kiekvieno populiaraus sporto žaidimų tesinį. Dauguma jų būna tik su atnaujintu žaidėjų sąrašu ir keliais atnaujinimais, na o kiti visgi pasiūlo kažkokius naujus žaidimo elementus. Įdomu ar naujasis EA Sports futbolo žaidimas “2010 FIFA World Cup South Africa” pasiūlo kažką naujo ? Ar verta iškeist „FIFA 10“ į šių metų futbolo pasaulio čempionato žaidimą? Skaitykite toliau ir sužinosit…

Žaidimo eiga

Bazinė žaidimo aikštėje mechanika praktiškai nesiskiria nuo „FIFA 10“. Tos pačios kombinacijos kurias reikia įvaldyt, ta pati kamuolio fizika ir nieko naujo nepasiūlantis DI. Kita vertus, šios žaidimo sritys iki šiol buvo neblogos, tad gal ir gerai, kad prie jų nekiša nagų. Turbūt vienintelis nei įtyn malonus žaidimo eigos pakitimas, tai kampinio ir vienuolikos metrų smūgiavimas. Dabar analogas priešingai negu praeituose FIFA žaidimuose yra pakeistas į kamuolio sukimosi kryptį, negu į vietą į kurią bus spiriamas kamuolys . Būtų labai malonu, kai tik pradėjus žaisti pirmus mačus žaidimas supažindintu su naujais pakititimais, tačiau čia to nerasta.

Žaidime rasite „Team Play“ režimą, kuriame galėsite pasirinkti vieną iš 199 galimų oficialių rinktinių, nustatyti įvairius rungtynių parametrus, pasirinkti stadioną kuriame žaisite ir net kamuolį kurį spardysite. „Be a Pro“ režime valdysite ne komandą, o vienintelį pasirinktą žaidėją. Nepaisant to, kad negalėsite pasirinkti vartininko, „Be a Pro“ yra tikrai smagus režimas, vien dėl to, kad čia esantys komandos nariai bus paklusnūs. Paprašyti atlikti pasą ar kokį manevrą, taip ir padaro, tad žaisti kur kas smagiau, ypač prisimenant analogišką „NBA 2k10“ režimą kuriame reikėjo tiesiog maldaut, kad komandos narys duotų kamuolį į rankas.

„2010 FIFA World Cup“ režimas jums iškarto pasiūlys žaisti Pietų Afrikos pasaulio čempionato finalus, valdant autentiškas, ar jūsų pasirinktas ekipas. Šiame režime taip pat galėsit peržaisti kvalifikacines varžybas su savo pasirinkta komanda. Kiekviename iš režimų galėsit simuliuoti varžybas, tačiau tai darant galimybė laimėt rungtynes smarkiai sumažės.

Debiutuojančiame „Captain Your Country“ režime galėsite sukurti savo žaidėją ir siekti rinktinės kapitono titulo. Štai čia ir prasideda problemos. Iš esmės tai analogiškas „Be a Pro“ režimas, bet čia norint kažko pasiekti, teks žaisti daug rimtesnį žaidimą. Visa jūsų veikla bus vertinama taškais. Žaidimas pareikalaus subalansuoto elgesio aikštėje, nes taškus galima ne tik kaupti, bet ir prarasti. Teks susikaupti, nedaryti klaidų, perdavinėti ir taip per retai čiupinėjamą kamuolį, pasiyti savo pozicijos ir t.t.

„Story of Qualifying“ režimas leis pakeisti istorija peržaidžiant kaip kurias kvalifikacines varžybas. Keista, bet šis režimas pasižymi daug geresniu komentavimu, negu paprastos draugiškos rungtynės, taip pat yra specialūs siekiai kuriuos reiks įvykdyt jei norite atrakinti kitas varžybas. Dažniausiai čia teks įgyt taškų persvara su pralaiminčia komanda, neleisti varžovams įmušt įvarčio ar panašiai.

Bendras „2010 FIFA World Cup South Africa“ įspūdis iš vienos pusės yra labai geras, bet vistiek lieka sferų kur reikia pasispaust. Viena iš tradiciškai stiprių žaidimo pusių — žaidimo muzika. Kaip ir kiekvienas EA sporto žaidimas, šis gali pasigirt savo oficialių dainų sąrašu. 27 oficialios dainos, tarp kurių bus patys garsiausi šių metų pasaulio futbolo čempionato kūriniai, dalis garso takelio dedikuota Afrikos tradicinių dainų skambesiui. Tiesa, nors 27 dainos atrodo daug, žaidžiant nuolat jos gan greitai pabosta. Šioje vietoje EA suteikia galimybę importuoti savo muzika iš PSP atminties kortelės į patį žaidimą. Nors negali klausytis muzikos per rungtynes komentavimas yra gan neblogas. Komentatoriai nepasižymi frazių gausa, bet veiksmą aikštėje apibūdina gan tiksliai, nors ir su akcentu, bet ištaria visas pavardes.

Nors smagiausia žaidimo savybė — patys žaidėjai ir komandos. Kaip minėjau žaidime yra 199 rinktinės, pilnuose sąstatuose ir su išsamia informacija. Kiekvienas žaidėjas turi savo „in-game“ nuotrauką, o komentatoriai ištaria net nežinomų komandų narių vardus.

Liūdina tai, kad žaidimas nepasižymi gera grafika, o vizualiai atskirti ir savo komandos narius vieną nuo kito bus pakankamai sunku. Lyginant su kitomis žaidimo versijomis, trūksta ir stadiono atmosferos. Čia nematysit nei skanduojančių fanų, nei plėvesuojančių vėliavų, o žiūrovai atrodys kaip spalvų mišrainė, iš kurios karts nuo karto pasirodys fotokamerų blykstės.

Kiek neišbaigtas ir naujo komandos žaidėjo kūrimas. Veikėjo kūrimo galimybės labai ribotos, o ant kai kurių veidų jums neleis užsidėt tam tikros spalvos barzdos ar tam tikros šukuosenos su ja, kas yra tiesiog keista palyginus su kitų dabartinių žaidimų veikėjų kūrimo galimybėmis.

Apibendrinant, tai neblogas, tačiau ir ne puikus žaidimas futbolo gerbėjams, bet turbūt geriausias suvenyras kuris jums prisimins šių metų pasaulio futbolo čempionatą. Tie kurie mėgsta futbolą, turi PSP ir nėra bandę kitokių futbolo žaidimų „2010 FIFA World Cup South Africa“ yra puikus startas.