Kiekvienais metais sporto žaidimų kūrėjai pasiūlo kažką naujo. Šių metų „NHL“ serijos žaidimas „NHL 10“ siūlo muštynių simuliaciją ledo ritulio žaidimo metu. Tačiau kyla klausimas, ar turint senesnę šio žaidimo dalį verta įsigyti „NHL 10“. Tikiuosi, kad ši apžvalga padės Jums apsispręsti.

Kaip ir kiekvienais metais, pradėjus žaidimą turime praeiti šiokį tokį apmokymą, kuriame susipažįstame su valdymo ypatumais ir žaidimo pagrindais. Šioje vietoje atsirado vienas esminis skirtumas – muštynės. Apmokymo metu tai neatrodo taip smagiai, kaip atkaklių rungtynių metu, tačiau apie tai šiek tiek vėliau. Iš karto po apmokymų galime pradėti žaidimą.

Vos įžengus į areną ir atsistojus ant ledo, galima pagalvoti, kad žaidžiame „NHL 09“, tačiau neilgai trukus tas jausmas išnyksta. Išnyksta jis todėl, kad nuo šiol galime priešininką prispausti prie borto ir niekam nematant stumtelėti jį ir stengtis atimti ritulį.

Bet ne visi sportininkai geležinių nervų, todėl tokie pasistumdymai gali baigtis visos komandos susistumdymais ar net muštynėmis. Jei jau taip atsitks, kad Jūs negarbingai (ir juokingai) griebsite priešininkui už galvos, jis nieko nelaukdamas nusimes šalmą bei pirštines ir pradės agresyviai į Jus žiurėti ir artėti. Mes, aišku, nenorime būti sutalžyti įsiutusio priešininko, todėl ir mes greitai metam į šoną šalmą bei pirštines. Nuo šios vietos ir prasideda visas „NHL 10“ įdomumas.

Vaizdą pradedame matyti iš pirmojo asmens, todėl taikytis bus žymiai lengviau, tačiau užtrukti besitaikant nereikėtų, kadangi priešininkas nori kuo greičiau jus patupdyti ant kelių. Kita vertus, maigyti pultelį ir daužyti galvą bet kaip irgi ne išeitis. Turime atidžiai stebėti, kaip juda priešininkas, nes nuo to priklauso, ar Jūs liksite su gražia nosimi, ar ne. Vos pamatę, kad priešininkas šiek tiek atsidengė, smogiame jam iš visų turimų jėgų ir tikimės, kad jam to užteks. Dėja, kraujo nebus dėl „NHL“ apribojimų.

Dar vienas iš pasikeitimų nuo ankstesnių dalių yra išankstinis žaidimo stilius. Jis iš esmės daug ko nekeičia, tačiau serijos naujokams ar patyrusiems žaidėjams tai gali padėti. Stiliai yra keli: paprastas (casual), numatytasis (default), normalus ir serijos profesionalams skirtas hardcore stilius. Šie stiliai keičia smūgių techniką (nuo paprastų iki sudėtingų), žaidimo greitį, perdavimo taiklumą ir skiriamų baudų dažnumą. Jei Jums neįtiks nei vienas iš žaidimo siūlomų stilių, turėsite galimybę susikurti savąjį stilių, rankiniu būdu nustatant įvairius žaidimo kriterijus (tai žinoma kaip sliders).

Dar vienas dalykas, apie kurį verta parašyti – dirbtinis intelektas. Čia jis nedaug kuo skiriasi nuo „NHL 09“, tačiau žaidėjai vietomis yra šiek tiek protingesni ir gudresni. Kartais tenka nustebti, kaip kompiuterio valdomi žaidėjai gali atlikti įspūdingą ataką arba nepriekaištingai komandiškai apsiginti. Tačiau šioje dalyje, kaip ir praeitoje, pasitaiko šiokių tokių nesuprantamų žaidėjų veiksmų, tokių kaip perdavimai nežinia kur, ar paprastos vartininko klaidos. Bet juk tokių veiksmų galime pamatyti ir tikrame sporte, todėl didelio minuso šioje vietoje dėti negaliu.

Kaip gi be naujų žaidimo režimų? „NHL 10“ mums siūlo naują režimą – Stanley Cup, kurio dėka galima nukeliauti tiesiai į finalą pasirinkus bet kokias dvi komandas. Be to, yra ir Season bei Playoff režimai. Season režimas nuo šiol leidžia žaisti iš viso su 30-ia žaidėjų. Maža to, yra ir tokie režimai kaip Be A GM ir Be A Pro. Pastarasis leidžia pasirinkti vieną žaidėją ir žaisti tik su juo, keliant savo statistiką. Žaidžiant šiuo režimu taip pat turėsime galimybę nusipirkti geresnes aprangos dalis parduotuvėje arba gauti jas už įvairius pasiekimus.

Kitas režimas – Be A GM – leidžia mums pasijausti komandos vadybininku. Mums reikės sudaryti žaidėjams geras sąlygas (kitaip mūsų reitingas, reputacija bei atlyginimas mažės), ieškoti naujų bei potencialių žaidėjų, spręsti, kuriuos žaidėjus galima iškeisti. Šį darbą privalome atlikti gerai, kadangi atlikus komandai nepalankius mainus ar sumažinus atlyginimus be priežasties, rizikuojame sava reputacija bei atlyginimu.

Taip pat, „NHL 10“ siūlo žaidimą tinkle, kuris yra patogus ir nesukelia jokių kėblumų. Juo galime pasimėgauti, kai nebenorime žaisti su kompiuterio valdomais priešininkais.

Grafika yra nuostabi – žaidėjų modeliai ir jų apranga yra aukštos kokybės. Ledą sunku atskirti nuo tikro – matosi kiekvienas pačiūžų įbrėžimas. Puikiai pastebima, kad nemažai padirbėta ties naujais judesiais ir animacijomis. Žaidėjai juda kur kas judriau, vartininkas ginasi žymiai tikroviškiau.

Be to, minia yra kur kas gyvybingesnė: nuo šiol fanų modeliai taip pat yra aukštesnės kokybės, patobulinta jų animacija.

Žaidimo garsas yra aukšto lygio. Įžengus į areną, puikiai girdisi mūsų laukiantys žiūrovai. Jų palaikymas girdisi viso žaidimo metu ir jis visiškai netrukdo, t.y. žiūrovų triukšmas yra tinkamai subalansuotas ir netrukdo žaidimui. Komentatoriai išliko tie patys (Gary Thorne ir Bill Clement). Jie savo darbą dirba gerai, komentuoja kiekvieną situaciją, taip pat jiems netrūksta emocingumo. Žaidimo garso takelis nėra įspūdingas, tačiau atitinka žaidimo tematiką – ledo ritulį.

Apibendrinant, norėčiau parašyti, kad „NHL 10“ žaidimu džiaugsis tie žaidėjai, kurie neturi arba nėra žaidę „NHL 09“. Tačiau užkietėjęs ledo ritulio žaidėjas ar gerbėjas, kuris nori pajusti tikrą ir kietą ledo ritulio simuliaciją, nepasigailės, kad įsigijo „NHL 10“.