Kaskart išgirdus ar perskaičius internete naujieną apie tai, jog kuriamas visų mėgiamu serialu ar filmu paremtas žaidimas, dažnam žaidžiančiam serialo gerbėjui kila vilties kibirkštėlė, jog galbūt būtent šis žaidimas bus tas, kuris pakeis mūsų mąstyseną apie labai prastų žaidimų paremtų filmais ir serialais reiškinį, vyraujantį dabar žaidimų industrijoje. Tačiau kaskart išbandžius tokius kūrinius, norisi trankyti galvą į sieną ir keikti savoe už naivumą. Tokios emocijos apėmė ir mane žaidžiant „House M.D.“
Po iššvaistytų progų…
„Legacy Interactive“, prastos nuotykių serijos „Emergency Room“ kūrėjai nusprendė sukurti žaidimuką apie daktarą Hausą. Gavo serialo kūrėjų sutikimą ir sukūrė. O aš dabar meldžiuosi dievui, kad nebekurtų, ir išvis – užmirštų serialų ir filmų istorijas kaip galimybes kurti žaidimus. Bent trumpam. Kol sugrįš į protą. Nuo to visiems bus tik geriau, ir galbūt kadanors sulauksime padoraus serialo ar filmo perkėlimo į kompiuterių ekranus. Sukurti žaidimą apie šitokių apimčių serialą yra daugybė variantų: galima kurti quest‘ą, galima kurti loginį žaidimą, galų gale galima kurti nuotykių tipo žaidimą – hibridą.
Namų plėšikai
Nusipirkęs žaidimą pavadinimu „House M.D.“ žmogus tikriausiai tikisi, jog jam daugiau teks būti daktaru tiriančiu priežastis, kodėl būtent Petras, o ne Jonas atsidūrė ligoninėje ir jį gydyti, o ne tapti namų apžiūrinėtuoju, bei kišenvagiu imančiu penkias kuprines iš eilės, nes esą tai gali padėti ligos diagnozei. Legacy labai negudriai šiuos du aspektus sumaišo su pusėtinai iškepta istorija ir numeta mums į kietuosius diskus kramtymui. O šitokio pinigų melžimo sukramtyti neįmanoma. Tik ne mums, žaidėjams!
Epizodai, kuriuose reikia du kartus apžiūrėti namo sodą, parinkti sodo įrankių ir grįžus į ligoninę aptarti galimas ligas mažų mažiausiai sukelia juoką. Vėliau sudėliojus to sodo maketą, nuvažiavus atgal į tą patį sodą ir ten radus sodininko numerį, jam paskambinus ir susitarus dėl susitikimo apima nemenkas susirūpinimas. Po velnių, ką jūs galvojate, Legacy? Ir palaukite, ar neminėjau, jog visą tai apipavidalina šlykštūs piešiniai, kurie sudaro įspūdį jog buvo piešti pirmokų? Pabaigęs pirmas dvi bylas, pamačiau daug daugiau daktaro Hauso išraiškų nei sugebėčiau įsivaizduoti. Paveikslėliai dažnai kartojasi, o vykstant svarbiam įvykiui jie kaip žaibas keičia vienas kitą.
Aš- daktaras!
Po neišdildomų įspūdžių patirtų stumdant „įtartinas“ lentas nuo grindų vien tam kad rastume klijų buteliuką kuris VISIŠKAI nepadės ligos diagnozavimui, mus pasitinka kurio nors iš serialo veikėjų portretas su kamputyje užrašytu balu. Šis balas nurodo jūsų sugebėjimus stumdyti lentas, sukti sukučius bei dėlioti suplėšytus meilės bei savižudybės laiškus. Cha, cha!.. O aš galvojau, jog kūrėjai susimaus mums pristatydami sudėtingas ir niekam neperkandamas operacijas… Naivuolis!
O vos tik sulaukus galvosūkių susijusių su medicina, supranti jog šio momento laukti buvo neverta. Užduotys labai nepatogiai valdomos, dažnai neaišku ką daryti. Iš mūsų gydomų nelaimėlių turime paimti kraujo, suleisti jiems vaistų ir su lupa apžiūrinėti jų žandus ir kulkšnis. Visi šie „galvosūkiai“ kartojasi net po du – tris sykius vienam pacientui. Prasideda monotonija, o kai tie du – trys sykiai būna vienas po kito, pradeda „užknisti“.
Žaidimo aprašyme giriamasi, jog ligos yra diagnozuojamos ir kalbinant pacientus, tačiau visuomet yra tik vienas teisingas klausimo variantas. Kad ir kaip intriguojančiai galėtų mintyse skambėti klausimas, atsakymas ekrane atrodys daugmaž taip- „Bet tai su mano liga nesusiję“ ar „Tai labai asmeniškas klausimas“. Bet juk aš esu daktaras! Aš turiu sakyti kas su paciento liga susiję o kas ne!
Kai atleidžiami menininkai
Liūdna pripažinti, tačiau net ir grafikos ir garso srityje „House M.D.“ sugeba nustatyti naujus prastumo standartus. Melodiją žaidime girdėsime vienitelę, o ir jis kartojasi nuolatos su kartais įsiterpiančiais garso efektais, kurie kažką turėtų reikšti, tačiau juos išgirdus bent keletą minučių vis galvoji kas tai galėtų būti. Veikėjai neįgarsinti, taigi ir prasmės klausytis šios kakofonijos nėra, o per pokalbių scenas prasibrauti bandysime kuo greičiau spaudinėdami visus įmanomus variantus iš eilės.
Galvosūkiai reikalauja labai minimalių protinių pastangų, o ir motyvacijos stengtis nors truputį labiau kaip ir nėra. Visas veiksmas atliekamas rodyklių klavišais, pele ir kartais tarpo mygtuku. Vykdant sunkesnius galvosūkius vienas iš Hauso komandos narių žingsnis po žingsnio nurodinės ką reikia daryti, o suklydus viskas atsistos į savo vietas. Atmestinumas žaidžiant Legacy sukurtus mini žaidimus yra labai jaučiamas, ir to pasekoje juos žaisti taip nemalonu, kad net pykina. Net ir nemokami flash tipo žaidimai internete sugeba labiau įtraukti mus į operacijas nei šis kūrinys
Baltos varnos
Pacientų, kuriuos mums reikės gydyti, bus įvairių. Pradedant kažkada garsiu kelionių laidos vedėju, mokyklos kietuoliu, kuris turi keistų pomėgių, iki įkyrios mergaitės, kuri bando pati sau diagnozuoti ligą. Veikėjai sukurti idealiai keistoms ligoms bei situacijoms, kurios net ir man, apie mediciną visiškai nenusimanančiam žaidėjui atrodo absurdiškos. Tačiau, keleto ligonių istorijos neblogai pašiepia šiuolaikinius pacientus ir jų fobijas bei priverčia nusikvatoti iš širdies gelmių. Visgi, tokių žmonių mes esame matę patys ligoninėse ir poliklinikose! Ir būtent šis aspektas mano akimis yra vienintelis nors ir mažytis pliusas žaidimui.
Tarp nuolatinių ligų paieškų pagrindiniams pacientams, mums bus pristatyti keli šalutiniai ligoniai, kurie skųsis kiek paprastesnėmis ligomis. Visi jie yra parodomi kaip paprasti savo niūrius gyvenimus gyvenantys piliečiai, kurie nori kuo greičiau atsigauti ir grįžti į savo kasdieninę rutiną. Viskas būtų gerai, tačiau vos tik žaidėjas pamėgsta šiuos personažus, istorija juda toliau.
Visiškas kaimas
Reikia vengti, vengti ir dar kartą vengti! Absoliučiai viskas žaidime yra žemiausios klasės, pradedant istorija, baigiant mini žaidimais ir grafiniu apipavidalinimu. Šiuo žaidimu susidomėti galėtų arba visiški naujokai kompiuteriniuose žaidimuose, arba tie, kurie nori iškrėsti piktą pokštą patys sau. „House M.D.“ – smūgis šlapiu skuduru per veidą visų pirmą patiems kūrėjams, o vėliau ir žaidėjams bei serialo gerbėjams.
18 Komentarai
cAlllipo
Dar vienas puikus įvertinimas. Kas jus verčia tokius žaidimus žaist? 😀
Mek
(u) vartotojai, kurie galvoja kad be NFS, Halo, MGS, Sims’ų kitokių nežaidimų nebūna, nes niekas jų neaprašinėja 🙂
Living
Geriau nedarytu parodijos is tikrai idomaus serialo. Cia tai tikras cr*p
Ndx
Aš pats sunkiai įsivaizduoju, kaip galima realizuoti labai gerą žaidimą šia tematika ty kaip sugalvot pačią konsepciją. Žinoma šiuo atveju buvo galima padaryti daug geresni žaidima
mantis2x
gadina gero serjalo varda !-)
PXS
(u)Pritariu :E
Doviuxs
Nu tokia pieva…
Biomechanoid
Visiskai prastas geimas :E
Foxiz
Nowitzkiui reikai duot apžvelginėt tik prastus žaidimus, nes jam tai neabejotinai geriausiai sekasi. Bravo! 🙂
Nowitzki
Šitaip bauskit kai prasiženginėsiu, nes artimiausiu laiku dar vieno tokio „žaidimo“ neištversiu :/
MaugliniS
Geras pavadinimas 😀
Tryer
Pinigų melžimas… Man gaila fanų, kurie pirko šį žaidimą…
dviveidis
Esu zaides visokiu prastu zaidimu bet dabar supratau, kad yra daug daug prastesniu. Pvz kaip sis!-)
Pauliuxonas
Big piece of CR*P
Albert_Wesker
Čia pasityčiojimas iš puikaus serialo….
Aik
Cia tikriausiai as busiu vienitelis kuriam sis zaidimas pasirode „neblogas“ ir as ji ivertinciau 4.5 – 5.0 balu. (v) Aisku galejo geriau bet CSI kai meginau tai man prastesnis nei sis atrode. O piesiniai tai netokie jau blogi ir piesti „pirmoko“…|-|
x-NeRo-x
Ne nu tikrai protingai sugalvojo is tokio serialo padaryti zaidima su kazkokiais pripiestais paveiksleliais?Siais laikais zaidimu pasaulis jau manes nebenustebins,nes po sito suzinojau kad kurejai gali prisigalvoti visokiu nesamoniu
brwnduksas
Geriau filmus pagal žaidimus kurtų…….:D:D:D