Ne taip jau ir seniai norint prisiminti gerą piratų strategiją tekdavo grįžti keletą metų atgal į „Buccaneer“ ar „Age of Sail“ laikus. Dabar grįžti kaip ir nereikia. Kompanija „Ascaron GmbH“ pristačius kūrinį „Port Royale“ gerokai sudrumstė strategijų žaidimų vandenis. Po tikrai sėkmingos pirmosios dalies „Ascaron GmbH“ nieko nelaukusi išleido nauja šios serijos dalį „Port Royale 2“ apie kurį čia ir pakalbėsime
Ir vėl…
Ir vėl kaip ir pirmojoje dalyje atsidursime Karibų jūroje XVII amžiuje. Kaip žinia „Port Royale“ žaidimas tikrąja to žodžio prasme sudrumstė vandenis šiame žanre pasiūlęs į pergale eiti ne tik kardu ir kitais šaltaisiais ginklais, bet ir pasitelkus prekiavimo talentą. Būtent ekonomikos ir karo linijų samplaiką neleido „Ascaron“ žaidimui tiesiog dreifuoti šio žanro vandenyse, bet skintis kelia į šlove dėka savo originalumo.
Pasikeitimai
Kaip ir pirmojoje „Port Royale“ dalyje antrojoje sutiksime keturias didžiąsias jūrų valstybes – Ispanija, Prancūzija, Anglija ir Olandija. Miestai iš dalies yra tie patys ir išviso jų žaidime sutiksime apie 60. Kaip ir galėjome numanyti „Port Royale 2“ nuo pirmtako koncepcijos nukrypti nežada. Vienas iš didesnių pasikeitimų – dinaminis pasaulis. Skirtingai nuo kitų ekonominių-piratinių strategijų kur priešus ir konkurentus galėjoje sutikti tik plačiuosiuose vandenyse „Port Royale 2“ jų bus visur. Kitaip tariant, pavyzdžiui, atvykę į miestą uoste galite sutikti savo konkurento laivą, kuris tiesiog jums iš ponuosies, nupirks prekes, kurių ieškojote arba net ir atvirkščiai – atveš tam miestui reikimų. Tai pasak kūrėjų padaro žaidimą dar realistiškesnį nei buvo pirmojoje dalyje.
Dar vienas didelis „Port Royale“ minusas buvo komplikuota ir tiesiog nesuprantama mokymosi sistema. Norint įgusti žaisti „Port Royale“ tekdavo pažaisti bent 8-12 valandų, o tai žaidėjus labai erzino.
Aišku „Ascaron“ atsižvelgė į žaidėjų nuogąstavimus ir „Port Royale 2“ žaidime padarė visiems suprantamas, interaktyvias mokymosi misijas kurios, beje nėra labai trumpos. Buvo atsižvelgta ir tai, kad žaidėjai priekaištavo ir dėl labai didelės pirmosios dalies kompanijos, todėl antrojoje žaidimo dalyje kūrėjai padarė 4 trumpesnes kompanijas – Pavyzdžiui, vienas iš kompanijų jūsų prašo užsiimti prekyba, didinti laivų skaičių ir k.t , kitoje pagrindinis veiksmas vyksta aplink piratų sostine Tortugą. Tokia įvairovė labai patiko žaidėjams ir šia naujove jie įvertino palankiai.
Kovos sistema
Pirmojoje „Port Royale“ dalyje žaidėjus glumino kovos sistema kai kovojant su priešų laivais tekdavo vienu metu valdyti 2 ar net 6 laivus.
Tai išties komplikuodavo padėti ir greitai tapdavome „DI“ aukomis.
Antrojoje dalyje viskas kitaip – dabar į kovą leidžiamas tik vienas laivas, pralaimėjus pirmajam, išleidžiamas antrasis ( jei turėjote savo flotilėje daugiau laivų ) ir t.t. Be didesnių pakeitimų neapseitą. Vienas iš jų kova vienas prieš vieną su miesto ar laivo vadu. Jei jūs laimite prieš vadą iškart mūšis baigtas ir primažystama jūsų pergalė. Tai tikrai praverčia, nes nepareikalauja daug jūsų flotilės jūreivių aukų ir kitų laivų sužalojimo.
Užkariautus miestus galėsite padovanoti savo atstovaujamai šaliai.
Aišku ne už ačiū.
Kitas ryškus aspektas turėti kovose kuo daugiau jūreivių su gera ginkluote ir tam nepagailėti pinigų ypač jei einate piratavimo keliu, nes priešų laivų ėmimas abordažu atneš daug naudos, nes iš priešų ar varžovų galėsite atimti jų laivus ir plukdamas gėrybes.
Ekonomika
Kaip ir pirmojoje dalyje sutiksime net 19 gėrybių tarp kurių medvilnė, tabakas, romas, mediena, kviečiai ir k.t kuriuos galėsime pirkti ir pardavinėti. Kiekvienas miestas galės gaminti tik 5 produktus, o tai reiškia, kad kitas prekes reiks importuoti jums arba jūsų varžovams.
Be tradicinės pirk-parduok sistemos žaidėjai galės ir patys statyti komercinius pastatus kurie gamins jums produktus, bet tam reiks gauti gubernatoriaus leidimą. Nusipirkus arba gavus už gerą reputaciją leidimą statyti prasidės statybos. Aišku mieste būsite ne vienas, bet ir jūsų konkurentai tad galite siekti tapti tam tikrų produktų monopolininku. Bet čia ir vėl iškyla bėdos. Pavyzdžiui, kviečiams gaminti nieko nereikia. Pasistatote savo pastatą ir jau jums prasidės gamyba, bet kitiems produktams reikia dar ir kitokių medžiagų.
Pavyzdžiui, romo gamybai reikia cukraus tad arba jį pirksite ir atvešite į tą miestą kur gaminsite romą arba pasistatysite kitame mieste cukraus gamybos namelį ir importuosite cukrų į tą saugykla kur yra jūsų romo gamykla. Dar reikėtų paminėti ir tai, kad už pastatus reiks mokėti mėnesinį mokestį ir dar už darbą 30 darbininkų.
Toliau jūsų prekių gabentojai laivai. Jų iš pradžių turėsite tik vieną tad teks su šituo ir prekiauti. Vėliau prie šio ir kitų laivų galėsite prijungti dar viena laivą ir taip net iki 12 laivų vienoje flotilėje. Flotilių galėsite turėti kiek tik norite, bet tam reikia pinigų. Riekia nepamiršti mokesčio ir jūreiviams kurie plauks jūsų laivuose taip, kad kuo daugiau laivų ir įgulos tuo bus didesnės išlaidos.
Šiame žaidime yra viena labai gera sistema – nurodyti kuriuose miestuose gali lankytis laivų flotilė, ką iš jų pirkti, o ką ne.
Pavyzdžiui, nustačius laivams, kad iš „Margaita“ miesto jūsų sandėlio būtų paimti atitinkamas kiekis cukraus ir būtų nuplukdytas į miestą „Port Royale“ ir taip galima sudaryti ištisus maršrutus žinant ko trūksta miestams ir plukdyti jiems reikalingas prekes ir be to gauti nemaža pelną. Ir, beje nustačius maršrutą jis vyks automatiškai ratu ir be jūsų pagalbos. Kol jūsų laivai prekiaus jūsų nustatytu maršrutu jūs galėsite užsiimti kitais svarbiais reikalais.
Jūros pavojai
Laivai „Port Royale“ žaidime nėra vienodi. Nuo mažų laivų pavadinimu „Pinnace“ kurių talpa 60 barelių ir į kurios telpa 30 žmonių įgula iki 170 barelių talpos su 200 žmonių įgula laivų.
Paliekant laivus keliauti savu maršrutu kurį jūs nustatėte reiktų, bent 3 vidutinio dydžio laivų (pavyzdžiui, kaip Corvette) kuriuose būtų 180 jūreivių įgula ir 40 patrankų, nes visur tyko piratai. Jei eisite piratavimo keliu turėtumėte pasirinkti gerą kapitoną ir daug jūreivių bei galingų laivų.
Lavai yra skirstomi į grupes. Į karinius ir krovininius. Krovininiuose telpa daug produktų, bet mažai įgulos ir patrankų, o į karinius (jie žymiai brangesni už krovininius) mažiau produktų, bet daugiau įgulos ir patrankų. Patarimas – neaplikite mažai apginkluotų flotilių plaukti, nes jus užpuolę piratai kartais gali atimti tikrai svarbų krovinį ir padaryti nuostolių.
Jūsų mietas – Jūsų verslas
Taip, taip „Port Royale 2“ nusipelnę tam tikrai valstybei gausite žemės kurioje galės atsidurti jūsų pačių miestas. Ten patys galėsite imti mėnesinį mokestį už jūsų mieste pastatytus varžovų pramoninius pastatus. Jūs irgi galėsite statyti pramoninius pastatus, aišku jums nereikės mokėti už sklypą, bet darbininkams teks. Taip galėsite savo miestą paversti tikru prekybos centru ir plėsti savo verslą.
Miesto galingumas priklauso nuo gyventojų skaičiaus. Tad statydami pramoninius pastatus sukursite žmonėms darbo vietų ir jei keliaus į jūsų miestą, o pastate dar ir viežbūčių su namais rinksite mokestį iš gyventojų ir taip kaupsite turtą. Jei įgysite monopolį pavyzdžiui, cukraus sferoje tada patys varžovai pradės pardavinėti savo turtą jums ir žinomą užleis pinigų aruodus.
Pabaiga
Prie grafikos kūrėjai tikrai padirbėjo ir net vandenyje matyti visokie augalai ir akmenukai. Beje žaidime yra ir priartinimo funkcija, bet tik pritraukus vaizdą bent vieną kartą grafika labai suprastėja. Garsai tikrai tinka prie bendro žaidimo konteksto, bet žinant, kad šį žaidimą norit įsijausti reiks pažaisti 20-30 valandų ji pabosta.
„Port Royale 2“ naujovės įvestos tikrai originaliai, bet žaidėjai ieškantys kažko naujo nuo pirmosios dalies nusivils, o pirmosios dalies fanai apsidžiaugs gavę dar vieną tokio žanro žaidimą.
Įvertinimai
[li]Grafika – 8,3. Nepritraukus gražu, pritraukus baisu.[/li]
[li]Garsas – 7. Tinka bendram žaidimo kontekstui, bet vėliau atsibosta.[/li]
[li]Valdymas – 9,1. Greitai įsisavinamas ir lengvas.[/li]
[li]Įdomumas – 7,9. Pirmas 50-60 valandų puiku, vėliau atsibosta monotonija.[/li]
[li]Galutinis – 8,2. Geras serijos tęsinys prie kurio buvo galima padirbėti daugiau…[/li]
2 Komentarai
drakonelis
esu per tel loses ziauriai patiko, losiau per pc taip pat 😀 cool zaidas, man patiko 😉
Retroxer
Tortuga+patrician=port royal 2 😀
geras geimas 🙂