27-iose Europos Sąjungos narėse, taip pat Islandijoje, Kroatijoje ir Norvegijoje tęsiamas ES finansuojamas plačiajuosčio interneto tyrimas, siekiantis nustatyti tikrąją interneto spartą. Tyrimo rezultatai padės Europos Komisijai (EK) geriau paskirstyti investicijas regione, įgyvendinant Skaitmeninės darbotvarkės (angl. Digital Agenda) tikslus, ir suteikti informacijos apie interneto paslaugų kokybę vartotojams.
Lietuvoje ieškoma 2500 savanorių, galinčių ir norinčių dalyvauti plačiajuosčio interneto spartos tyrime. Savanoriai ne tik padės Europos Komisijai visos Europos mastu atlikti šį tyrimą, bet ir patys gaus išsamią informacija apie namuose įrengto interneto ryšio kokybę, įskaitant duomenis apie greitį ir patikimumą. Pagal viso tyrimo rezultatus ateityje bus nustatomi ir Europos Skaitmeninės dienotvarkės investicijų prioritetai.
„Kiekvienam ES gyventojui turi būti užtikrinti galimybę naudotis prieinamu ir atviru internetu be jokių paslėptų apribojimų ar mažesnės spartos už tą, kuri buvo jam pažadėta, – sakė Neelie Kroes, už Skaitmeninės dienotvarkės įgyvendinimą atsakinga Europos komisarė. – Mums iš Europos vartotojų reikia tiesioginės informacijos apie tikrąją plačiajuosčio interneto prieigos kokybę. Turėdami šiuos duomenis galėsime lengvai įvertinti, kurios šalys pažengusios toliausiai ir kurios šalys atsilieka, tai leis mums tiksliausiai nukreipti paramą ir investicijas“.
„Lietuvoje bendra plačiajuosčio ryšio skvarba 2011 m. pasiekė beveik 30 procentų. Šioje rinkoje vyksta gana stipri infrastruktūrinė ir technologinė konkurencija, tačiau pati infrastruktūra nėra išnaudojama visa apimtimi. Vystant elektroninių paslaugų pasiūlą ir skatinant didesnę plačiajuosčio ryšio paklausą, galime pagerinti infrastruktūros išnaudojimą, – sakė Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis. – Mums labai svarbu, kad plačiajuostis ryšys ir juo teikiamų paslaugų spektras plėstųsi dar sparčiau – tai duotų akivaizdžią naudą tiek vartotojams, tiek įvairių paslaugų, pvz., gydymo ar socialinių paslaugų, teikimui, tiek verslo sektoriaus vystymuisi. Šalies ekonominė gerovė didele dalimi priklauso ir nuo technologinio progreso, todėl bet kokios investicijos į technologinę ir paslaugų plėtrą Lietuvai duotų teigiamus rezultatus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu“, – pabrėžė F. Dobrovolskis.
Tyrimo metu dalyviams suteikiant specialų prietaisą „White Box“, bus matuojamas plačiajuosčio interneto našumas. Siekiant užtikrinti statistiškai reprezentatyvią imtį, tyrime turi dalyvauti daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų iš visos Europos. Lietuvoje dalyvauti tyrime ieškoma 2500 savanorių, iš kurių atitinkantiems imties kriterijus, bus išsiųstos „baltosios dėžutės“.
Pirmieji 2500 užsiregistravusiųjų savanorių ne tik turės šansą gauti specialų aparatą ir taip tiesiogiai prisidėti prie interneto našumo žemėlapio sudarymo Lietuvoje, bet ir laimėti planšetinį kompiuterį „iPad 2“.
Savanorių registracija vyksta adresu http://www.samknows.eu/index.php/lt/ipad
Apie tyrimą
EK užsakymu tyrimą vykdo plačiajuosčio interneto spartos matavimuose besispecializuojanti bendrovė „SamKnows“.
„SamKnows“ yra dirbusi su valstybės institucijomis tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kur įgyvendino panašius plačiajuosčio interneto spartos matavimo projektus. „Mūsų vizija yra sukurti pasaulinį plačiajuosčio interneto matavimo standartą, – sakė „SamKnows“ vadovas Alexas Salteris. – Europoje siekiame suburti stiprią vartotojų grupę, kuri gilintųsi į interneto paslaugų aspektus ir ateityje. Tikimės, kad galimybė parodyti plačiajuosčio interneto paslaugų standartus, kuriomis jie naudojasi, taip pat galimybė pritraukti svarbių investicijų šalies infrastruktūrai pagerinti, motyvuos daugybę vartotojų Lietuvoje prisidėti prie šio tyrimo“.
Šis tyrimas parengtas taip, kad suteiktų aiškias įžvalgas apie interneto spartą ir ryšio patikimumą visose ES narėse. Galutiniai tyrimo rezultatai bus laisvai prieinami visiems – interneto tiekėjams, valstybiniams reguliuotojams ir vartotojams.
Šiame tyrime norintys dalyvauti plačiajuosčio interneto vartotojai Lietuvoje tiesiog turi užsiregistruoti svetainėje. Užsiregistravusiems savanoriams bus išsiųstas nedidelis specialus įtaisas, kurį reikės prijungti prie plačiajuosčio interneto ryšio modemo. Įtaisas pritaikytas atlikti įvairius testus, kurie padės išmatuoti interneto ryšio parametrus tuo metu, kai vartotojas juo nesinaudoja.
Papildoma informacija
Norėdami rasti daugiau informacijos apie Neelie Kroes išreikštą palaikymą tyrimui, nueikite į http://blogs.ec.europa.eu/neelie-kroes/how-fast-is-your-broadband/
Norėdami rasti daugiau informacijos apie tyrimo metodologiją ir jame dalyvauti, nueikite į http://www.samknows.eu.
Apie EK projektą
„SamKnows“ šiuo metu ieško savanorių šiose ES narėse: Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Kipre, Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Airijoje, Italijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Olandijoje, Maltoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje ,Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, taip pat papildomai ieškomi savanoriai Kroatijoje, Islandijoje, Norvegijoje. Norėdami sužinoti daugiau ir dalyvauti tyrime, apsilankykite http://www.samknows.eu.
Apie „SamKnows“
„SamKnows“ vizija yra sukurti pasaulinį plačiajuosčio interneto matavimo standartą ir įgalinti pažangių paslaugų vartotojus būti išgirstiems ir atsižvelgti į jų reikalavimus. Bendrovę 2003 metais įkūrė programinės įrangos kūrėjas Samas Crawfordas, „SamKnows“ buvo įkurta kaip informacinė svetainė vartotojams, turėjusi skatinti spartesnio interneto plėtrą. 2008 metais Semas sukūrė inovatyvų plačiajuosčio interneto matavimo būdą, kurį nuo to laiko „SamKnows“ nemokamai teikia vartotojams Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Vien Jungtinėje Karalystėje „SamKnows“ yra nustačiusi, kad plačiajuosčio interneto sparta daugeliu atvejų yra du kartus mažesnė už tą, kuri yra reklamuojama.
5 Komentarai
DuelDogg
Prieš ACTA svarstymą turbūt nori suskaičiuoti, kur piratams lengviausia gyventi. Ačiū ne.
Dowexx
Tikrai nepasimausiu ant šito kabliuko .
Valtiel
Jau pats pirmas sakinys netikslus. Norvegija nepriklauso ES.
FART
Taigi padejo kableli ir pridure, kad dalyvaus ir tos salys.Nei viena is ju ES nepriklauso, isminciau tu
DjWycka
„Kiekvienam ES gyventojui turi būti užtikrinti galimybę naudotis prieinamu ir atviru internetu be jokių paslėptų apribojimų ar mažesnės spartos už tą, kuri buvo jam pažadėta“. Po ACTA sutarties ratifikavimo to tikrai nebus.. 😀