„The Witcher 2″ gali būti drąsiai laikomas geriausiu asmeninių kompiuterių RPG žaidimu šiemet. Ambicingosios lenkų studijos „CD Projekt“ žaidimas nukėlė į tamsų fantasy pasaulį, kuriame kiekvienas priimtas sprendimas galėjo iš esmės pakeisti siužeto eigą.
Išleidusi „The Witcher 2″ šių metų gegužę, „CD Projekt“ nesustojo dirbti ir paruošė daugybę žaidimo pataisų. Prieš kelias dienas pasirodė kol kas didžiausias „The Witcher 2″ atnaujinimas, žymintis, jog žaidimas jau yra 2.0 versijos.
Jūsų dėmesiui pateikiame tinklaraščio rockpapershotgun.com interviu su „The Witcher 2″ kūrimo vadovu Adamu Badowskiu. Jis paaiškins, ką naujo siūlo „The Witcher 2″ 2.0 versija, atskleis, kaip „CD Projekt“ vertina savo ir kitų kompanijų žaidimus bei mėgins miglotai atsakyti į klausimą apie naują „The Witcher“ žaidimą.

Kokia nuotaika sklandė studijoje, kai „ The Witcher 2″ buvo išsiųstas pardavinėti? Ar jautėte palengvėjimą, kad darbas baigtas, ar manėte, jog dar buvo galima nuveikti kažkiek daugiau? O gal studijoje tvyrojo abiejų jausmų kratinys?

Sakyčiau, kad jautėsi ir tas, ir anas. Mes buvome labai patenkinti pabaigto žaidimo forma, bet tuo pačiu žinojome, kad dar yra tobulintinų dalykų. Taigi, dar net neišleidę žaidimo mes nusprendėme, kad po jo pasirodymo dirbsime toliau ir jį dar tobulinsime. Kai žaidimas buvo išleistas, darbo tempai sulėtėjo, bet ne itin daug. Vietoje to, kad dirbtume 24/7, pradėjom dirbti, sakykim, jau tik 12 valandų per dieną su vienu laisvadieniu per savaitę. Tai vis tiek yra daug. Savaime suprantama, keli darbuotojai po ilgų mėnesių alinančio darbo išėjo atostogų, tačiau didžioji dalis komandos liko dirbti toliau. Būtent dėl to mes ir sugebėjome iškart po žaidimo pasirodymo taip mikliai viena po kitos išleisti kelias pataisas. Ir ne veltui jau greitai išleisime „The Witcher 2″ 2.0 versiją, kas yra didžiulis atnaujinimas, ir tai įvyks praėjus tik keturiems mėnesiams nuo šio žaidimo debiuto!

Atvirai kalbant, tokie beprotiški darbo tempai turėjo ir neigiamų pasekmių. Kai kurie žaidėjai galvojo, kad „The Witcher 2″ buvo neišbaigtas ir pilnas klaidų. Jie tokios išvados priėjo pamatę kiek daug patobulinimų įdiegėme su pataisomis. Tam tikri video žaidimų industrijos „ekspertai“ netgi siūlė gaminti mažiau pataisų ar bent jau susilaikyti nuo ištaisytų klaidų vardijimo „readme“ bylose, nes tai esą sudarome įspūdį, jog pirminis žaidimo variantas nebuvo deramai išbaigtas. Mano manymu, tai neteisinga mąstysena, besikertanti su mūsų studijos vertybėmis. Slėpti faktus? Bandyti manipuliuoti savo klientais? Baikit, tai yra gryniausia nesąmonė!

Aišku, „The Witcher 2″ nebuvo tobulas. Jis turėjo savo stiprybių ir silpnybių. Vis dėlto, netgi vertinant pirminę žaidimo versiją, esu įsitikinęs, kad ji savo kokybe pranoko daugelį šiais laikais išleidžiamų žaidimų. Manau yra labai svarbu, kad mes greitai sureagavome į visus žaidėjų komentarus. Buvo dalykų, kuriuos reikėjo tobulinti, ir, sakyčiau, 80% iš jų yra jau patobulinti arba tokie bus, kai pasirodys 2.0 versija. Mes po truputį artėjame prie super nušlifuoto žaidimo, kas nėra dažnas reiškinys šių laikų video žaidimų padangėje.

Dar buvo vienas niuansas susijęs su išleidimu, tapęs tikru skauduliu. Problema tapo interneto architektūra, reguliavusi registravimąsi internetu. Išorinė kompanija, teikusi šią paslaugą, pasirodė esanti netinkamai pasiruošusi. Privalėjome reaguoti žaibiškai – serveriai buvo pakeisti kitais ir išleista pirmoji pataisa. Nutraukėme santykius su išoriniais tiekėjais ir vietoje jų pasitelkėme vidinius resursus. Drauge su pirma pataisa pašalinome DRM apsaugą (už tai savo leidėjo buvome paduoti į Prancūzijos teismą, tačiau ir toliau manau, kad tai buvo teisingas sprendimas) , taip supaprastindami instaliaciją.

Reziumuojant, esame patenkinti savo sėkme. Pirmasis „The Witcher“ išlaiko 81 balą „Metacritic“ svetainėje, o tuo tarpu „The Witcher 2″ – 87. Žinoma, būtų malonu turėti dar aukštesnį įvertinimą, bet, antra vertus, gerai, kad liko vietos tobulėjimui. Nuolatinis kartelės kėlimas yra vienas iš mūsų tikslų.
Kalbant toliau, mes vis dar bandome išmokti vieną svarbią tiesą: vis geresnių žaidimų kūrimas nėra vien žinojimas, iš ko turi būti sudarytas sekantis žaidimas, idant jis taptų geresnis. Labai svarbu suplanuoti verslo modelį, kuris padarytų tokių žaidimų kūrimą įmanomu; modelį, kuriame, pavyzdžiui, ketvirčio ar metų finansiniai rezultatai nebūtų pagrindinis faktorius, nulemiantis žaidimo išleidimo datą. O to išvengti yra sunku, nes dabartinėse verslo struktūrose žaidimų kūrėjų žodis nėra lemiamas. Leidėjai išlieka padėties šeimininkais, o jų sprendimai dažniausiai įtakojami korporacinių prioritetų, kurie gali būti kenksmingi kūrimo procesui. Štai kodėl dabar labiau pasikliauname savo pačių finansiniais ištekliais. Mūsų bendradarbiavimo su leidėjais modelis lėtai evoliucionavo nuo leidybos iki platinimo susitarimų, dėl kurių nuo šiol tik mes patys priimame svarbiausius nutarimus. Aš esu tikras, kad tai mums ateityje pagelbės sukurti dar geresnius žaidimus ir išsyk išvengti bylinėjimosi teismuose dėl sprendimų, atnešusių naudą mūsų klientams (du iš trijų leidėjo pateiktų kaltinimų yra susiję su DRM apsauga ir privalomu buvimo vietos nustatymu pagal IP adresą svetainėje gog.com).


Ar atsiliepimai, gauti po „Witcher 2″ starto, smarkiai išplėtė jūsų prieš tai planuotų žaidimo atnaujinimų sąrašą?

Paprastai šnekant, mes sutelkėme dėmesį į dvi sritis. Pirmoje srityje buvo dalykai, kuriuos mes iš anksto planavome patobulinti – prie jų dirbome dar netgi negavę jokių atsiliepimų. Antroje srityje buvo netikėti, mus nustebinę trūkumai, daugiausiai susiję su specifinėmis kompiuterių programinės ir techninės įrangos konfigūracijomis. Tuo metu suvokėme, kad šimtas skirtingų kompiuterių, kuriuose prieš išleidimą kelios komandos žmonių testavo žaidimą, buvo per mažai. Nenusakoma skirtingų kompiuterių konfigūracijų įvairovė tapo tikru iššūkiu šviežiai suburtai techninės pagalbos komandai. Tarp kitko, ta komanda po žaidimo išleidimo dirbo 24/7 trimis pamainomis. Taip buvo ne tik dėl to, kad plūste plūdo žaidėjų pagalbos prašymai, bet ir todėl, kad visi jie keliavo iš įvairiausių pasaulio vietų, taigi, ir iš skirtingų laiko juostų.

Papasakokite, kas bus atnaujinta 2.0 žaidimo versijoje ir kodėl pasirinkote patobulinti būtent tuos elementus?

Mes kūrėme 2.0 versiją taip pat, kaip seniau „The Witcher: Enhanced Edition“. Stengėmės pataisyti dalykus, kurių žaidėjai nemėgo, ir pridėti naujų savybių, kurias norėjome įdiegti, bet dėl laiko stokos nespėjome. Pagrindinis skirtumas tarp „The Witcher“ ir „The Witcher 2″, lyginant patobulinimų aspektu, yra tas, kad mes norėjome pasiūlyti žaidėjams pilnai atnaujintą ir nušlifuotą žaidimą kaip įmanoma greičiau po jo išleidimo. „The Witcher: Enhanced Edition“ pasirodė praėjus metams po „The Witcher“ starto. Mums prireikė tik keturių mėnesių sukurti „Witcher 2″ 2.0 versiją. Kita vertus, abiejų dalių atnaujinimai yra nesunkiai palyginami savo mastu. Už tai galime dėkoti savo pačių sukurtam „RED Engine“ varikliukui. Jis yra žymiai patikimesnis, lankstesnis ir patogesnis dirbti nei pirmoje dalyje naudotas variklis („Aurora Engine“ – Games.lt). Tai pat mūsų komanda dabar turi daugiau patirties nei tada, kai buvo kuriamas pirmasis „The Witcher“ . Patirtis tikrai labai svarbi ir ji jau davė rezultatų.

Mes sutelkėme dėmesį tolimesnį viso žaidimo šlifavimą, siekdami jį paversti itin sklandžiu ir maloniu žaisti. Vis tik to negalėčiau įvardinti kaip pagrindinio mūsų uždavinio, kadangi mes ir taip jau esame išleidę nemažai pataisų, atnešusių daugybę patobulinimų. Nepaisant to, artėjantis atnaujinimas atliks daugiau nei 40 pagerinimų.
Ypatingai norėjome pataisyti vieną dalyką, kuris susilaukė bene daugiausiai kritikos – tai apmokymų nebuvimas ir per stati mokymosi kreivė. Norėdami išspręsti šias problemas, įdiegėme naujus, išsamius apmokymus, kurie yra pateikiami papildomo nuotykio forma, kuris vyksta visai naujoje vietovėje – kaimelyje Kaedwen karalystėje. Apmokymai žingsnis po žingsnio paaiškins viską pradedant pačiais paprasčiausiais, baigiant sudėtingiausiais žaidimo elementais. Manau, jog mes daugiau nesulauksime nusiskundimų, kad mokymosi kreivė yra per stati. Na, bent jau iš tų žaidėjų, kurie pereis apmokymus. Didžioji dalis bėdų, su kuriomis žaidėjai susidūrė „The Witcher 2″ pradžioje yra susiję su neišmanymu kaip naudotis pažangesnėmis kovos taktikomis.

Dar pridėjome tokį papildomą žaidimo elementą kaip arena, kuri, mūsų nuomone, bus labai smagi ir akimirksniu įtraukianti. Tai, ko gero, yra pati didžiausia 2.0 versijos naujovė. Ir tai ne šiaip paprasta arena. Ji jaučiasi reali, gyva. Tai vieta, kur gali kalbėtis su žmonėmis, pasisamdyti pagalbininkų, žaisti mini žaidimus, vaikščioti po požemį ir stebėti kaip gyva publika reaguoja į gladiatorių kovas. Sukūrėme krūvą naujo inventoriaus šiam rėžimui bei pridėjome visiškai naują oponentą: vilkolakį.
Pagrindinė priežastis, slypinti už arenos sukūrimo, yra mūsų turėtas noras pateikti ką nors ne tokio rimto kaip visas likęs žaidimas, ką nors greitesnio ir intensyvesnio. Be to gavome nemažai prašymų iš fanų sukurti kažką panašaus. Ir visa nenuostabu – visi norėtų pamatyti raganių besikaunantį kaip gladiatorius. Arena taip pat gali būti panaudota kaip vieta, kurioje išbandomos skirtingos kautynių taktikos prieš įvairaus plauko žaidimo priešus. Tai gera vieta treniruotėms.

Na ir paskutinė didelė naujiena yra „Dark mode“. Įdiegti šį režimą paskatino labai paprasti dalykai. Nemažai žmonių perėjo mūsų žaidimą daugiau nei kartą (beje, mes tai jau savaime laikome dideliu pasiekimu), todėl mes norėjome įnešti šiek tiek įvairovės žaidėjams, pereidinėjantiems žaidimą antrą ar trečią kartą. Troškome pasiūlyti kažką sudėtingesnio, bet ne tokio sadistiško ar mazochistiško, koks yra „Insane mode“. Kaip ir „Insane mode“, „Dark Mode“ yra itin aukštas sudėtingumo lygis. Kuomet pradedi žaidimą šiuo sudėtingumo lygiu, jo nebegali jo pakeisti į kitą. Priešingai nei „Insane mode“, žaidėjams leidžiama išsisaugoti ir vėliau tęsti, be to, „Dark Mode“ šiek tiek pakeičia apskritai visą žaidimą. Atsiras naujas super galingų daiktų rinkinys (iš viso jų bus 18), trys naujos mini užduotys, susijusios su tais daiktais, ir galybė kitų su tamsa susijusių pakitimų. Tarp kitko, vyks varžybos susijusios su „Dark mode“: pirmasis įveikęs „The Witcher 2 2.0″ šiuo režimu laimės specialų prizą. Daug sužinoti apie tai galima mūsų oficialiame puslapyje.

Kurį iš visų šių pasikeitimų laikote svarbiausiu ir kodėl?

Jie visi yra kažkuo svarbūs. Daugiau nei 40 techninių patobulinimų svarbūs tuo, kad paverčia žaidimą dar labiau nušlifuotu. Nauja apmokymų sistema gali tikrai praversti tiems, kurie „The Witcher 2″ žais pirmą sykį, – įtariu, kad tokių bus daug, nes geri RPG turi ilgą gyvavimo ciklą. Kita vertus, tie, kurie norėjo ir planavo vėl pereidinėti žaidimą dar kartą, manau, tikrai apsidžiaugs naujuoju „Dark mode“ sudėtingumo nustatymu. Na ir galiausiai turime areną – vieną iš stambiausių naujovių visame atnaujinime, pradžiuginsiančią daugybę žaidėjų. Hmm, taigi, kuri iš šių naujovių svarbiausia? Tikriausiai, tai būtų arena!


Tikite, kad nauja apmokymų sistema tikrai pavers žaidimą labiau prieinamu naujokams? Kaip ji tai įgyvendins?

Visiškai taip. Iš pradžių ji išmokys pačių elementariausių dalykų, tokių kaip užduočių įveikimo principai, daiktų rinkimas, naudojimasis inventoriumi ir užduočių registru, paaiškins kaip ruošti stebuklingus gėrimus. Paskui apmokymai persikels į areną. Ten bus mokoma pagrindinių kovinių judesių ir taktikos pritaikymo. Visi, kas įveiks apmokymus, turėtų nesusidurti su bėdomis suprantant kaip apskritai reikia žaisti žaidimą ar kokią taktiką naudoti prieš tam tikrų rūšių priešus.

Minėjau, kad dalis apmokymų vyks arenoje. Tai žymi, jog šie du nauji režimai – apmokymai ir arena – glaudžiai susiję. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad privalu pereiti apmokymus, kad galėtum mėgautis arena. Nors šie abu žaidimo elementai nesusiję su pagrindine istorija, jie tarsi turi atskirą nedidelį siužetą. O tai man derėtų pabrėžti, kadangi noriu būti tikras, jog žaidėjai nemanys, kad apmokymai ir arena yra kaip nors įterpti į žaidimo siužetą. Abi naujovės turi siužetines linijas, į kurias įeina dialogai ir balsas už kadro, tačiau taip padarėme vardan to, kad žaidėjai būtų labiau įtraukiami į žaidimo pasaulį ir jiems paprasčiausiai būtų smagiau.

Ar jau turite planų išleisti kitą pataisą ar papildomą turinį, kai pasirodys „Witcher 2″ 2.0 versija? Ar dar daug liko sričių, prie kurių norėtumėt dar padirbėti?
Savaime aišku, mes planuojame dar daug ką nuveikti. Mes visąlaik taip darom! Bet mažai tikėtina, kad dar kas nors didelio pasirodys šiemet. Kaip jau spėjome atskleisti, „Xbox 360″ versija pasižymės keliomis naujovėmis, kurios su šios versijos pasirodymu bus iškart bus pridėtos ir AK žaidėjams. Viena iš naujovių bus naujas įžanginis 4 min. ilgio kompiuterinės grafikos filmukas, kurį sukūrė Oskarui nominuotas ir BAFTA apdovanojimą laimėjęs Tomasz Bagiñski. Jis, beje, buvo taip pat atsakingas už įvadinį ir baigiamąjį „The Witcher“ filmukus. Galite tikėtis, kad šios naujienos, kartu su keletu kitų, apsireikš kaip atnaujinimas kitų metų pradžioje. Kol kas dar sunku plačiau apie tai kalbėti, nes mes vis dar dirbame prie šio atnaujinimo.

Koks „CD Projekt“ požiūris į atsisiunčiamą papildomą turinį? Ar tai teigiama tendencija video žaidimuose? Kokias problemas įžiūrite atsisiunčiamame turinyje?
Mes nemanome, kad tai bloga mintis, tačiau mums jokiu būdu nepatinka matyti, kai su žaidėjais yra elgiamasi kaip su melžiamomis karvėmis. Pernelyg dažnai atsisiunčiamas turinys yra pritaikomas kaip papildomas būdas užsidirbti. Tai savaime nėra blogybė – mes visi esame žaidimų industrijoje ne vien tik dėl noro kurti video žaidimus. Mes taip pat užsiimame verslu. Bet neturėtume į viską žvelgti vien per pinigų darymo prizmę, nes priimti sprendimai laikantis šios perspektyvos daugeliui palieka tik kartų skonį. Jeigu galvosi tik apie verslą ir pinigus, kuriuos jis gali atnešti, manau prieisi prie to, kad žaidėjai papildomai privalės pirkti tai, ką jie ir taip turėjo gauti įsigiję pilną žaidimą. Tai paprasčiausiai nesąžininga. Aišku, ne visada taip daroma. Yra išleista ir įdomaus atsisiunčiamo turinio, siūlančio daug įvairių dalykų (naujas vietoves, priešus, užduotis ir t.t.), taipogi ir tokio atsisiunčiamo turinio, kuris yra visiškai pasirenkamas, t.y. nebūtinas norint mėgautis žaidimu, bet praversiantis didžiausiems fanams. Ir tikrai sunku kaltinti kūrėjus, kad anie už tokį gėrį prašo pinigų.

Kaip ten bebūtų, mūsų požiūris į atsisiunčiamą turinį yra kiek kitoks ir sąlygiškai paprastas. Visas atsisiunčiamas turinys, skirtas AK, yra ir visada bus NEMOKAMAS. Su „Xbox“ versija yra šiek tiek kitaip, nes reikia laikytis tam tikrų „Microsoft“ nustatytų taisyklių. Bet AK atveju, vos tik nusiperki žaidimą, Tau daugiau nebereikia sukti galvos dėl papildomų mokesčių – mes pateiksime visus atnaujinimus, įskaitant ir tuos su papildomu turiniu, visiškai už dyką. Aš manau, jog yra priderama, kad nusipirkęs mūsų produktą gali tikėtis jo aptarnavimo gan ilgą laiką po išleidimo, žinoma, laikui bėgant mažėjant atnaujinimų dažniui. Visi atskirai žaidžiami atsisiunčiami turiniai bus panašūs į senų laikų praplėtimus, tokius kaip, pavyzdžiui, „Baldur’s Gate: Tales of the Sword Coast“. Tačiau kol kas tai tik teoriniai pamąstymai, mes dar turime patvirtinti, ar išvis planuojame kokius nors oficialius praplėtimus.

Kada galime tikėtis sulaukti daugiau naujienų apie tai, kas toliau laukia „The Witcher 2″?

„The Witcher 2″ 2.0 versija bus dėmesio centre kelias ateinančias savaites ir mėnesius. Ši versija ir jos naujovės mums išliks pačiu svarbiausiu kūrimo objektu šiais metais. Kitų metų pradžioje, kai priartėsime prie pabaigos, mes daugiau papasakosime apie „Xbox 360″ versiją. Kaip ir sakėme anksčiau, tai bus labiau „pritaikymas“, o ne perkėlimas, ir konsolinėje versijoje bus įdomių papildymų ir pasikeitimų. Kai kurie sako, jog mes „Xbox 360″ versiją vadiname „pritaikymu“ todėl, kad taip stipriai keičiame žaidimą vizualiai, kad net suprastinome grafiką. Galiu užtikrinti, kad tai tikrai ne tas atvejis. Mums išleidžiant vis daugiau ir daugiau video, darosi akivaizdu, jog žaidimas „Xbox 360″ konsolėje atrodys neįtikimai gerai. Taigi, „Xbox 360″ versija bus dėmesio centre kitų metų pradžioje. Kitąmet atskleisime dar daugiau naujienų. Tikslus jų pasirodymo laikas priklausys nuo to, kaip seksis verslo reikalai – prieš skelbiant naujienas turime užbaigti keletą susitarimų, o todėl, kas esame apiforminti kaip kompanija, mes būsime įpareigoti atskleisti informaciją tik tam tikru laiku. Žodžiu, kiti metai naujienų atžvilgiu turėtų būti ne mažiau įdomūs nei šie.

Vėl reikės laukti ketverius metus iki kol pasirodys „The Witcher 3″?

Hmm! Ką galiu pasakyt? Mes įgyjame patirties, mūsų technologijos tampa vis labiau ir labiau išbaigtos kiekvieną savaitę, mėnesį. Ir mes ieškome metodų optimizuoti ir sumažinti kūrimo laiką. Nėra jokia paslaptis, kad pastoviai samdome naujus darbuotojus .Mūsų komanda greitai išsiplės iki šimto žmonių, iš kurių tik beveik 10% yra ne iš Lenkijos. (Maža reklama, jei galima: žaidimų kūrėjai, eikite į www.thewitcher.com ir ieškokite darbo pasiūlymų; ieškome atsidavusių, patyrusių žaidimų kūrėjų sustiprinti mūsų komandai. Ir nebijokite – Lenkija – puiki šalis, jos žmonės – šilti bei draugiški, merginos yra neabejotinai gražios, ir mes padėsime persikelti. Užsiregistruok jau šiandien!). Viską susumavus, sukurti sekančiam žaidimui turėtų prireikti mažiau laiko. Suprantama, tam įtakos turėsi ir kiti faktoriai. Pavyzdžiui, jei nuspręsime gaminti praplėtimą (skirtą „The Witcher 2″ – Games.lt) , tai galės sulėtinti tęsinio kūrimo procesą.

Kaip vertinate „The Witcher 2″ pasisekimą nuo jo išleidimo? Ar jis pasiekė tai, ko tikėjosi „CD Projekt“? Kas galėjo būti gautis geriau?
Kas galėjo gautis geriau? Kaip jau minėjau, didžiausia bėda buvo registracija internetu. Mes daugiau niekada nepatikėsime šio nedidelio, bet itin svarbaus darbo atlikti kitiems. Kalbant bendrai…Hmm, esame dar jauna ir sąlygiškai nepatyrusi studija, ypač palyginus su industrijos gigantais „Blizzard“, „Bioware“ ar „Valve“, todėl mes darome klaidų. Pažvelgus į mūsų žaidimų vidutinius įvertinimus matyti, jog dar tikrai yra vietos tobulėjimui. Mūsų svajonė ir uždavinys kurti daugiau nei 90% įvertinimus gaunančius žaidimus – ir ne kartas nuo karto, bet stabiliai su kiekvienu projektu. Norime išmokti, kaip tai pasiekti su be išimties visais mūsų būsimais žaidimais. „Blizzard“, ko gero, yra arčiausiai šio tikslo. „Blizzard“ kuria žaidimus skirtingoms auditorijoms, bet jie yra puikus pavyzdys vertinant kokybės aspektu. Mes nuo jų skiriamės tuo, kad dar trokštame būti lyderiais ir grafikos kokybe, kai tuo tarpu „Blizzard“ žaidimai atrodo vizualiai pasenę net starto metu (žinau, kad „Blizzard“ fanai už šiuos žodžius norės mane nužudyti. Nesupraskite manęs klaidingai – mes mylime jų žaidimus ir pusė mūsų komandos laukia „Diablo III“ (ar to man pakaks išsigelbėjimui?)). Reziumuojant, mėgstame kurti žaidimus, pastūmėsiančius žaidėjus pasitikėti mumis. Kai jie pirks mūsų žaidimus, žaidėjai iš karto žinos, kad jie gali tikėtis labai nušlifuoto aukščiausios klasės žaidimo. Suvokiu, jog tai skamba ambicingai, bet po „The Witcher“ ir „The Witcher 2″ esame labai arti šio siekio įgyvendinimo, kurį užsibrėžėme prieš dešimt metų, kai dar nei vienas iš mūsų nebuvo sukūręs absoliučiai jokio žaidimo ar programos. Mums tereikia išlikti pastoviems ir žingsnis po žingsnio eiti link tikslo. Savaime aišku, mes visada turime prisiminti savo esmines vertybes, tarp kurių svarbiausioji – tolesnis atsidavimas ir sąžiningumas mūsų fanų ir klientų atžvilgiu.

Kas liečia pardavimų rezultatus, „The Witcher 2″ yra parduodamas geriau, nei tikėjomės (šiai dienai pasaulyje yra parduota apie 0,5 mln. žaidimo kopijų). Mūsų tikslas buvo sugeneruoti 30% didesnius pardavimus nei „The Witcher“ ir mes tai pasiekinėjame. Įvertinus tai, kiek rinkos pasikeitė nuo tada, kai buvo išleistas „The Witcher“, mūsų užsibrėžtas tikslas buvo kartu ir realistiškas, ir ambicingas. Taigi esame visiškai patenkinti tuo, ką pasiekėme. Žinoma, būtų buvę smagiau grafikuose matyti netikėtai aukštus pardavimų rodiklius, bet tai buvo paprasčiausiai nerealistiška. Šiaip ar taip (dar viena reklama, jei galima: jei dar yra skaitytojų, kurie dvejoja nusipirkti žaidimą, dabar yra puiki proga tai padaryti. Galite rasti labai gerą pasiūlymą „Steam“ ($29.99), toks pat pasiūlymas turėtų atsirasti ir gog.com). Kiekvienas legaliai nupirktas žaidimas yra svarbus mums toliau tobulinant žaidimus. Bet nesijaudinkite – jūs neprivalote pirkti žaidimų, kad mes jus mėgtume, nors mes ir manome, kad tie, kurie žaidė piratinį „The Witcher 2″, neturi jokio gėdos jausmo.

Interviu originalo kalba.

Games.lt; Rock Paper Shotgun; Versta gavus leidimą

10 Komentarai

  • faskalis11
    Posted 2011-10-01 16:38 0Likes

    Tik 0,5 milijono kopijų? Iš pirmos dalies sėkmės, tai šitą žaidimą pre-ordinau, nes jau tikėjausi kokybiško žaidimo. Vienu metu buvo sunku apmokymai, net norėjosi eiti lošt pirmą Witcherį, bet kažkaip istorija pritraukė ir toliau buvo nesunku. Super, kol kas perėjęs tik kartą, bet būtent ir laukiu šitos 2 versijos, jog pereičiau dar kart 🙂

  • MarKo9209
    Posted 2011-10-01 17:15 0Likes

    Rekomenduoju visiems RPG fanams įsigyti šį produktą. Be abejo būtų gėda, jei tuo pačiu neišbandytumėt ir pirmosios dalies. Man asmeniškai net geriau už DAO seriją.

  • Manson
    Posted 2011-10-01 17:19 0Likes

    Geimas tikrai super, nemaniau kad jis bus toks vizualiai pasikeites nuo pirmos dalies…tiesa pasakius netgi neteko nieko panasaus matyt rpg zanre kolkas…megavausi geimu iki chapter 3, kodel jie taip staigiai nukirto visa zaidima treciam chapteri as niekaip negaliu suprasti?! Pripazinkit pabaiga tikrai nuvyle, gal juos spaude isleidimo terminas?!

  • strategymanLT
    Posted 2011-10-01 17:43 0Likes

    0.5 mln? Gaila, kad PC patiria nuosmuki ir butinai reikia kurti konsolems kad kurejai isgyventu 🙁

  • Artojas
    Posted 2011-10-01 22:32 0Likes

    Gal tu būsi pirmas patestavęs ir visiems papasakojęs kaip jie dirba 🙂

  • Afenix
    Posted 2011-10-01 22:04 0Likes

    Šaunuoliai CD Project. Matosi, žmonės dirba iš širdies. Atlieka savo darbą, o ne galvoja, kaip tik čia viską greičiau išleist, padaryt, ir gaut pinigų. CD Project RED – We salute you! 🙂

    Beja, tikrai norėčiau nusipirkt šį žaidimą rusų kalba. Tačiau iš Rusijos išeina kiek brangoka siųstis. Nežinot kur čia Lietuvoj būtų galima gaut RUS versija? (Geriausia Premium Edition 🙂 )
    Arba įmanoma gal nusipirkt ENG versiją per STEAM ir įsirašyti RUS language pack? (Tik kažkodėl man metą kaina steam su nuolaida ne 30$, o 30 svarų..) Na vienužodžiu chebra – reikalinga RUS žaidimo versija, pagelbėkit? :s

  • Afenix
    Posted 2011-10-02 08:17 0Likes

    Artojas rašė:
    Gal tu būsi pirmas patestavęs ir visiems papasakojęs kaip jie dirba 🙂

    Ačiū artojau, pasidomėsiu, paskaitysiu ir greičiausiai nusipirksiu 🙂

  • cidas
    Posted 2011-10-02 09:16 0Likes

    bent si ta lenkai gerai padaro… aciu uz minusus „ateiviai“

  • WOLADAS
    Posted 2011-10-05 08:00 0Likes

    Tai buvo pats geriausias siais metais zaistas RPG zaidimas… Pribloske texturu lygis… Nors game buvo tik DX9!!! bet tiesiog dziugino akis savo auksta kokybe… Visiems RPG fanams siulau imeginti,tai istie nuostabus zaidimas… Nepamirskit atnaujinimo! 😉

  • Foxasss
    Posted 2012-08-28 01:43 0Likes

    Nu zaidimas manau ne 9/10, o 10/10 turetu but, grafika be DX11 buvo stulbinama, story zaidimo irgi, labiausiai patiko turbut didelis pasirinkimas, quest’uose gali apsigaut ir fail but, different cutscenes nu labai gerai padarytas, bet trumpokas biski, 2 kart isijungiau ir pereitas. Vienintelis minusas, kad nepadare zaidima praejus, jog toliau galetum side quests ivygdit, bet taip tai visa kita liux. 🙂

Komentuoti