Taigi po gan nemažai parašytų pelių apžvalgų mano artimiausios dvi apžvalgos bus apie pelių kompaniones -klaviatūras. Šiandien apžvelgsiu jau nebe pirmą kartą apžvelgiamus gamintojo „Logitech“ produktus. Kaip supratote iš pavadinimo, tai „Logitech G510“ klaviatūra.

Pakuotė:

Pakuotė yra ilga, todėl bent jau man atsirado problemų, nes neturėjau kur padėti pakuotės. Pakuotė ilga, nes pati klaviatūra nėra eilinė, ji yra daug ilgesnė už kitas, todėl, kad turi daugiau mygtukų. Priekinėje pakuotės dalyje yra didelė klaviatūros nuotrauka, todėl galima lengvai pažiūrėti kaip atrodo produktas. 4 mažesnės nuotraukos, esančios apatiniame dešiniajame kampe, informuoja, kad klavišai turi apšvietimą, keturių skirtingų spalvų.

Kitoje pakuotės pusėje yra aprašytos kelios šios klaviatūros savybės, 6 skirtingomis kalbomis. Tai pat dar 6 nuotraukos informuojančios apie klaviatūros savybes. Pakuotėje rasime pačią „Logitech G510“ klaviatūrą, riešo laikiklį, pajungimo ir naudojimo gidą, savybių gidą bei svarbios informacijos gidą.
  

Savybės:

Turbūt pagrindinė šios klaviatūros savybė yra LCD ekranas. Šis ekranas gali padėti sužinoti daugiau informacijos apie kompiuterio apkrovimą, temperatūrą, laiką, elektroninį paštą ir dar daugiau. Informacinis lapelis teigia, kad ekranas gali rodyti informaciją apie 75 skirtingus žaidimus, bet iš tiesų tai nėra daug, kaip tik atvirkščiai, gan mažokai, atsižvelgiant, kad žaidimų yra be galo daug. Kaip ir kiekviena patrauklesnė klaviatūra, ši taip pat turi apšviečiamus mygtukus, bet apie pačias spalvas skaitykite dizaino skiltyje.

Antra pagal svarbumą savybė yra 18 papildomų programuojamų mygtukų. Kiekvienas mygtukas turi dar tris komandas, tad iš viso galima suprogramuoti 54 skirtingas „macro“ komandas. Tai išties pravers žmonėms, kurie žaidžia „MMORPG“ žanro žaidimus. Klaviatūra turi 3.5 garso ir mikrofono jungtis, gaila, kad jos veikia prijungus USB laidą, o ne atitinkamai garso ir mikrofono laidus. Naudojant USB jungtį nesigirdi kai kurių garso efektų. Klaviatūra turi ir 2 mygtukus, kurių pagalba galima išjungti garsą ir mikrofoną.

Kita savybė yra mygtukas, kuris išjungia „Windows Menu“ iššaukimo mygtuką. Tai tikrai padeda norint išvengti nesklandumų žaidžiant žaidimus. Dažnai pasitaiko, kad paspaudus tarkime 3-4 mygtukus suveikia tik 2. Tačiau „Logitech“ išsprendė šią bėdą ir dabar vienu metu paspaudus 5 mygtukus jie visi bus pripažinti ir visi veiks.

Tai tiek apie savybės, jų yra išties nemažai ir visos jos puikiai padeda tiek žaidžiant tiek naršant internete, rašant tekstus.

Dizainas:

Klaviatūros ilgis siekia 51 centimetrą ir svoris jos apie 1 kilogramą, todėl tai yra sunkus ir neeilinis įrenginys. Tai gan nemažai, todėl ant siauro stalo gali netilpti. Taigi tai pirmasis klaviatūros minusas. Klaviatūros plotis – 21 centimetras, skaičiuojant kartu su ekranu. Kas svarbu klaviatūrose, tai patogus akių nevarginantis simbolių šriftas. Šios klaviatūros šriftas yra geras ir akių tikrai negadina. Kalbant apie mygtukus, man labiausiai nepatikęs dalykas yra mažas kairysis „Shift“ mygtukas. Prireiks daug laiko priprantant prie perpus mažesnio mygtuko negu dešinėje pusėje. Aš vis dar iki šiol nesuprantu kam reikalingi du „Windows Menu“ iššaukimo mygtukai.

Daugiausia klaviatūroje yra juodos spalvos klavišai, aplink juos esanti plastmasė irgi  juoda, todėl kartais gali nesimatyti mygtukų, bet tam ir yra įdiegtas mygtukų apšvietimas. 

Naudojant programinę įranga, kuri yra pridėta prie klaviatūros, galima pasirinkti apšvietimą ir begalę spalvų. Kiekvienas gali prisiderinti jį kaip nori. Bent jau aš dariau, kad nevargintų akių, man tai yra svarbiausia. Keičiant mygtukų apšvietimą keičiasi ir LCD ekrano apšvietimas. Man tai nepatiko, norėjosi atskiro mygtukų apšvietimo ir atskiro LCD ekrano apšvietimo, nors kai kam gali pasirodyti keista.

LCD ekranui valdyti yra skirti 5 mygtukai, kurie yra prie ekrano. Gaila, kad šie mygtukai nėra apšviesti, todėl tamsoje gali jų nesimatyti. Vienas mygtukas skirtas keisti LCD ekrano funkcijas, 2 skirti pirmyn/atgal, paskutinieji 2 aukštyn/žemyn. Tai pravartu skaitant RSS naujienas. Mygtukų apšvietimui išjungti yra skirtas atskiras mygtukas, todėl bet kada galima išjungti apšvietimą, pavyzdžiui, dienos metu.  Virš skaičių klaviatūros yra „Media“ mygtukai, skirti pakeisti muziką, sustabdyti, sumažinti garsą, išjungti garsą.

Klaviatūroje yra dvi papildomos jungtys skirtis garso ir mikrofono laidams prijungti, tai praverčia ir nebereikia jungti laidų į kompiuterio galinė dalį arba priekį. 

Klaviatūros laido ilgis siekia 1,9 metro. Laidas yra gan storas ir sunkiai lankstosi. Prie klaviatūros pridėtas riešo laikiklis yra juodas. Jis nors užsideda laisvai, gan sunkiai nusiima ir yra nemaža galimybė nulaužti laikiklius.

Programinė įranga:

Programinė įranga yra gražiai apipavidalinta, viską lengva surasti, naudoti. Beje, įrašius programinę įrangą atsiranda dvi programos, viena skirta reguliuoti klaviatūros nustatymus, o kita tik LCD ekraną. Kai kurie dalykai vis dėl to yra labai sumakaluoti ir gan sunku surasti reikiamą nustatymą.

Kalbant apie dvi papildomas programas. Pirmiausia LCD reguliavimo programa labai palengvina  LCD ekrano nustatinėjimą, o  klaviatūros nustatymų programą taip pat nebloga. Galiu pasakyti, kad „Logitech“ tikrai gali puikiai ir patogiai paruošti programinę įranga taip pat ir savo labai kokybiškus produktus.

Išvados:

Neveltui tai „G“ serijos klaviatūra, kuri orientuojasi būtent į žaidėjus. Daug papildomų mygtukų pravers ne tik žaidžiant, bet ir naršant internete ar klausantis muzikos. Bet vis dėlto, nors ir kokia gera klaviatūra būtų, ji turi ir savų minusų. Labiausiai nusivyliau LCD ekrano paviršiumi, kuris kaip magnetas traukia pirštų antspaudus.  Galutinai mano nuomonę apie klaviatūrą pakeitė jos kaina, kuri siekia apie 400 litų. Ir be šitų minusų klaviatūra yra baisiai didelė ir griozdiška.