Ji atrodo kaip standartinė kompiuterinė pelė, kuriai pardavėjas per klaidą užlipdė aukštesnės klasės produkto kainą. Jos ratukas sukamas zvimbia kaip už kojos pagautas karkvabalis, o kai jį nuspaudi, pasigirsta lamdomos tuščios gėrimo skardinės garsas. „Logitech M515″ yra nepaprasta pelė ir jai negalioja senamadiški vertinimo kriterijai. Tai pirmoji pelė, kuriai pavyko ištrūkti iš pelės kilimėlio rezervato į laisvę ir paskui nerūpestingai grįžti atgal, praradus tik mikrodalelę žavesio.
Būtent laisvė pele naudotis teoriškai daug kur, o praktiškai – visur, bus pagrindinis akstinas įsigyti „Logitech M515″ belaidę pelę. Ja naudotis daugelyje skirtingų vietų padeda ne tai, kad ji yra be laidė, o tai, kad „M515″ yra suprojektuota dirbti ant neįprastų pelėms paviršių. „Logitech M515″ ir įprasta pelė yra praktiškai tas pats, kas „Jeep Wrangler“ ir „BMW X5″. Nors abu modeliai yra džipai, bet tik pirmasis gali gerai važiuoti ne tik mieste, bet bekelėje. Bekelė, šiuo atveju, pelei yra ten, kur nėra pelės kilimėlio ar kokio kito tvirto pagrindo. Su „Logitech M515″ galima patogiai naudotis ant kilimo, pagalvės, drabužių, paklodės, pasidėjus ant sofos atlošo ir dar daugybėje panašių vietų. Mane pribloškė, kaip tiksliai ji veikia ant viskių nestandartinių paviršių. Paėmus „M515″ nuo pelės kilimėlio ir pasidėjus ant fotelio krašto, ja galima naudotis beveik neprarandant tikslumo ir funkcionalumo. Pelė „bekelės“ režimu veikia ko ne idealiai. Bet vien dėl to tikrai neverta mokėti pusantro šimto litų už „Logitech M515″. Tą gerai suprato ir „Logitech“ inžinieriai, todėl į „M515″ jie įdiegė įvairiausių išmaniųjų technologijų, padedančių dalinai pateisinti aukštoką įrenginio kainą.
Labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į faktą, kad net ir naudojantis „M515″ kiekvieną dieną normaliam darbui, ji išnaudoja naujas baterijas apytikriai per dvejus metus. Ne, čia nėra klaida. „M515″ galima naudotis kiaurus du metus nė kartą nekeičiant baterijų. Visą savaitę testuodamas pelę dirbau prie kompiuterio maždaug po 5 valandas per dieną ir dabar, apžvalgos rašymo metu, baterijos indikatorius deklaruoja, kad pelės baterijos nusigaluos po 730 dienų. Dar labiau stebina tai, kad „M515″ varoma ne pakraunamų baterijų, o pačių paprasčiausių elementų, kurių galima įsigyti laukiant prie kasos parduotuvėje. Ir čia nėra jokių burtų – „Logitech M515″ tiesiog įgyvendino komplektą protingų sprendimų, padedančių sutaupyt okeanus energijos.
„Logitech M515″ automatiškai užmiega, kai ja nesinaudoji. Taip, Tavo jau antrus metus skaičiuojant belaidė pelė, lygiai kaip ir į septintą dešimtį įkopęs senelis, užsnūsta vos tik nebeskiri jam dėmesio. Bet palyginus su „M515″ reakcijos laiku, tai vyksta kraupiai lėtai. „Logitech M515″ jaučia, kada Tavo ranka yra liečia jos paviršių. Tam pasitarnauja jutimo davikliai, esantys nykščio vietoje ir ten, kur yra pagrindiniai du klavišai. Vos tik atitrauki ranką per keletą milimetrų – „M515″ užmiega, o vėl prisilietus bematant žvaliai pabunda. Ir tai naudinga ne tik taupyti energijai.
Kadangi „M515″ pritaikyta dirbti ne vien ant lygaus ir patogaus stalo, bet ir ne tokiose kasdienėse vietose, kaip ant lovos ar ant kilimo, „Logitech“ į ją įdiegė įvairių saugiklių, padedančių išvengti bėdų, paprastai nesutinkamų tradicinėje darbinėje aplinkoje. Pavyzdžiui, jei „M515″ pradės dėl kažko savaime slysti, ji neįsijungs ir blaškydamasi nevedžios kursoriaus. Jei kas nors nukris ant pelės ir nuspaus klavišus, „M515″ nekreips dėmesio į tokius pašalinius dirgiklius ir neprikrės kvailysčių. Kol didžiąja plaštakos dalimi neliesi pelės, ji tiesiog neveiks.
O įsikibti į „M515″ tikrai patogu. Ji nėra nei per didelė, nei per maža. Pelės dugnas yra visiškai aklinas, idant į vidų nepatektų visokių pukų, dulkių, bulvių traškučių liekanų ir kito šlamšto, kurį nerūpestingai palieki ant sofos žiūrėdamas televizorių. Surinkimo kokybė irgi yra gera. Tai patvirtina ir „Logitech M515″ suteikiama trijų metų garantija.
Tačiau ne viskas „Logitech M515″ pelėje man patiko. Grįžtant prie dizaino, man nepatiko ratukas ir centrinis klavišas. Pernelyg nekamuojamas ratukas veikia gerai, netgi geriau, nei esantis mano žaidimams skirtoje pelėje, kainuojančioje perpus daugiau. Ratukas galėtų veikti kiek tyliau. Kai jį nuspaudi, kad aktyvuotum greito slankiojimo režimą, visas „M515″ sutirta ir subraška pigiai kaip pakratyta „Xbox 360″ konsolė. Nuspaustas ratukas aktyvuoja „Hyper-fast scrolling“ režimą, kurio metu ratukas atsilaisvina ir sukasi sparčiai kaip atpalaiduota meškerės ritė. Tai gali būti pravartu tokiose interneto svetainėse kaip „Twitter“ ar „Facebook“, bet kur nors kitur „Hyper-fast scrolling“ aktyvuoti nėra prasmės, nes jis visiškai netikslus ir tik nereikalingai apsunkina naršymą. Ratuku dar galima judėti puslapiais pirmyn ir atgal – tereikia jį palenkti į atitinkamą pusę. Daug kam tai patogu, tačiau aš pirmenybę teikiu specialiems klavišams kuriame nors šone, kurie būna dažnai sutinkami kitose pelėse. Beje, kalbant apie klavišus, centrinis klavišas yra nepriklausomas mygtukas styrantis kiek žemiau nuo ratuko. Visą laiką juo naudotis buvo keista ir nepatogu, nes norint numygti centrinį klavišą reikėdavo sulenkti rodomąjį pirštą taip, kad jis primindavo pabaidytą sraigę. Gerai, kad maigyti centrinio klavišo ar junginėti ratuko režimų dažnai neprireikia, tad tai nėra labai didelės problemos.
Rimta problema nepavadinčiau ir „Logitech M515″ komplektacijos, kurioje pasigedau programinės įrangos reguliuoti pelei – ją reikia atskirai parsisiųsti iš interneto. Patiko pridėtas belaidžio ryšio imtuvas. Jis labai kompaktiškas ir palaiko „Unifying“ technologiją, kas reiškia, kad prie to pačio imtuvo galima prijungti dar penkis „Logitech“ belaidžius prietaisus, pavyzdžiui, belaidę klaviatūrą.
Didžiausias „M515″ trūkumas yra toks, kad vos tik ji grįžta iš ekspedicijos po kitoms pelėms netyrinėtas teritorijas, pelės rezervate, kitaip tariant ant kilimėlio, ji veikia nebe taip ypatingai. „Logitech M515″ ant pelės kilimėlio manevruoja tik kiek geriau paprasčiausia žemos klasės pelė. Neišrankiems tai nesudarys jokių problemų, nes „Logitech M515″ pakaks ir darbui, ir žaidimams, ir nardymui internete. Jei niekados nesinaudojai aukščiausios klasės pelėmis, „Logitech M515″ kontrolė tikrai nesugadins įspūdžio.
„Logitech M515″ pirkti reiktų tik tuo atveju, jei turi nešiojamą kompiuterį ar media stotį prijungtą prie televizoriaus arba nori pele naudotis įsitaisęs fotelyje ar ant sofos. Tokiu atveju „M515″ tikrai pateisins visus jai keliamus lūkesčius. Jei ieškai eilinės pelės, pirkdamas „Logitech M515″ gausi tik kokybišką stalinę pelę, kuri pasižymės nebent bekraščiu baterijos tarnavimo periodu. Manau, kad jau netolimoje ateityje sulauksime daugiau pelių, galinčių dirbti ant įvairių paviršių. „Logitech M515″ tai gali pasiūlyti jau šiandien.
6 Komentarai
wrut
Forma primena mano laidinę M500, bet nėra kelių papildomų mygtukų šonuose. Blogai. Dėl baterijų tai sunku patikėt, kad „maximinės“ batarkės tarnaus 2 metus. Taip pat sunku patikėt, kad gali patikimai nustatyt kiek tokios baterijos tarnaus. Man panašu į paprastą spėliojimą programos pagal tam tikrą algoritmą ir baterijos parametrą. Bet ar pigios baterijos turės tokią pat būklę po mėnesio ar kelių. Gal tada jau rodys kitokius tarnavimo laikus.
F-1_FAN
man tai kazkaip nelabai tos belaides klavos ir peles. juk elementai gali ishsikrauti paciu netinkamiausiu momentu. as mieliau rinksiuos laidinius daiktus, bent jau kol kas
p.s. Acme ma02 gera pele.
Artojas
Tokios pelės kaip šita, šiaip sau neišsikrauna. Jos pradeda mirinėti. Išjungi/įjungi vėl gali valandą kitą padirbt ir tuo pat metu gauni spyri į šikną, kad batarkių reik. Klaviaturos ofisinės ant mirusių baterijų ir mėnesį gali tarnaut. Bent jau Logitech.
Aukštesnio lygio ir funkcionalesni bevieliai įrenginiai paprastai jau pas visus normalius gamintojus leidžiami su USB ir/arba magnetiniu įkrovėju veikiančiu on the fly.
Gasss
Ant žvyro ar žolės veikia? 😀
CanyoN
Manoji buvo RX300, kartais uzsisuka, tai ja iskeiciau į M515
DraccuSunc
turiu tokia pacia beveik ir jokiu problemu nera, veikia 2 metus, baterkia pakeiciu 1 karta i menesi kazkodel, nes tiesiog isikrauna ir neveikia, o cia 2 metus galima nekeisti? 😀