„Samsung B2701″ arba kitaip „Xcover271“ skirtas tikriems nuotykių ieškotojams. Kaip ir jūs, šis telefonas nebijo suklupti ir išsipurvinti. Puikiai apsaugotas nuo dulkių ir vandens, jis tarsi sako: „Gyvenk drąsiai, nesirūpink dėl manęs, gali manimi pasikliauti“.

Turi apsauga nuo dulkių ir vandens, kuri atitinka IP67 ir JAV kariuomenės standartinius reikalavimus! Apsaugotas nuo smūgių ir įbrėžimų! Bent štai tokiais šūkiais pasitinka gamintojas savajame puslapyje, tad koks iš tiesų šis mobilusis telefonas?

Telefono išvaizda

Pripratusiems prie vis mažėjančių ir plonėjančių telefonų, pradžioje šis „samsungas“ atrodys lyg atėjęs iš XX amžiaus. Storas, sunkus, tikra plyta. Palyginkime, Samsung I9000 Galaxy S storis mažesnis nei 1 cm, o Samsung B2710 be poros milimetrų visi 2 centimetrai. Ir dar visur guma, visas telefonas neįprastai minkštas, ypač telefono kraštai. Pačiame viršuje išvysime ir kilpelę, didelę kilpelę, tad telefoną galima kietai prisirišti nebijant kad šitaip jis gali pasimesti. Ar ne naujovė?

Tačiau nepaisant mums jau neįprastos aparato išvaizdos, jis „limpa“ prie rankos, rašyti žinutes ar naršyti po internetą tikrai patogu. Tačiau jei nusprendžiame kad mums kažką ekrane reikia pasididinti, tenka ieškoti mygtukų šoninėje juostelėje. Jie dideli, randi greitai, tačiau jie yra gana aukštai ir didesniam naudojimo patogumui, ypač jei didinti, mažinti reiks dažniau, teks versti telefono vaizdą ant šono, nes paprasčiausiai vienu pirštu lengvai mygtukais nesinaudosi. Dar viena problema, kitoje pusėje yra toks pat didelis mygtukas įjungiantis ir išjungiantis prožektorių. Praktiškai per visą apžvalgai skirtą laiką, taip ir nepavyko prisitaikyti prie telefono, kad bespaudant šoninius didinimo/mažinimo mygtukus, nenuspausčiau kitame šone esančio…

Atskiro paminėjimo vertas galinis dangtelis, dengiantis bateriją. Kitaip nei įprasta, čia sutinkame besisukanti užrakto ratelį. Paprasta ir elementaru, uždarytas dangtelis nekliba absoliučiai, tad net nekyla minčių kad iš kišenės B2710 gali išsitraukti su atsiskyrusia galine dalimi. Kartu toks dangtelis dar kartą solidžiai pabrėžia jog reklamuojamos apsauginės priemonės tikrai apsaugos nuo netikėtumų.

Kaip jau minėjau, telefone yra įmontuotas prožektorius, tai pasirodė tikrai naudingas daiktas, didelis diodas leidžia šviesti nemažu kampu, jo skleidžiamos šviesos pakaks ne vien kelionėje pasišviesti į žemėlapį, bet ir pamiršus atskirą prožektorių, naudotis vien esančiuoju telefone. Šviesa stipri, įjungus diena ir toliau esantys objektai vis vien yra apšviečiami.

Telefono vidus ir priedai

Samsung B2710 skirtas keliautojams, o kas jeigu keliaujant įsinorėsi paklausyti muzikos? Aišku kaip diena, prisijungi ausines ir pirmyn, telefone juk yra ir FM bangų radijas. Tačiau ausinės pasirodė labai nepatogios, ausys „varžėsi“ nuo gan masyvių ir be jokių paminkštinimų ausų kištukų. Ausinių valdymas vyksta tik telefone, ausinių panelėje vos vienas mygtukas, ir tas skirtas atsiliepimui arba paskambinimui paskutiniu rinktu telefono numeriu. Bet ausinių atkuriamas garsas geras. Radijas, važiuojant autobusu gana gerai tvarkėsi su savo užduotimi, bangos neprapuldavo ir radijams būdingo čirškimo neteko girdėti, tik nebent nežymius pritylimus.

Šis samsung modelis apginkluotas jau gana kuklia 2 megapikselių kamera, taip pat neturi blykstės. Galima filmuoti, bet įrašyti balsai irgi ne geriausios kokybės. Panašu kad kuriant šį modelį, šios funkcijos nebuvo prioritetinės.

Baterija taip pat svarbus mobiliojo telefono komponentas. Gamintojo duomenimis, budėjimo rėžimu, šis modelis gali „ištraukti“ iki 610 valandų. Na nėra tai daug, besinaudojant neekstremaliomis sąlygomis jos užtenka savaitei, bet gamtoje pradėjus naudotis telefonu kaip kompasu, prožektoriumi, pasitikrinant ką draugai veikia „fecebook‘e“ ar nusprendus pasiklausyti savo mėgstamos muzikos, jau rodos bus mažoka talpa. Prisiminkime gi kokiai auditorijai siūlomas šis telefonas

Ar reklama teisinga?

Žinoma knieti visiems ar tikrai telefonas toks saugus kaip skelbiama. Šio Samsung telefono modelio“vinis“ – realus, ekstremalus, bei nepakartojamas testas. Testas vandeniu ir žeme.

Vanduo. Pamenate savo telefoną kuris nusibaigė netyčią įkritęs į vandenį? Šis stiklainyje tikrai neskęsta ir negęsta, o kuo puikiausiai skamba. Po testo atidarius visus dangtelius, paaiškėja jog vandens nepribėgo nei prie kroviklio jungties, nei aišku prie baterijos ar už telefono mygtukų. Kad jau vandenį atlaikė, tikrinti ar dulkes sulaikys, beprasmiška, akivaizdu jog dulkės B2710 nebaisios.

Žemė. Ne, ne planeta. Ir užkasti telefono nebandžiau. Žiema gi. Tačiau kaip atlaiko smūgius, tiesiog privaloma pabandyti. Vaizdas geras, iškrenta iš rankų telefonas ant plytelėmis klotų grindų ir kuo puikiausiai pakeltas veikia. Jokio įbrėžimo. Net jei tiesiai stiklu į plyteles krenta. Tiesa pabandžius susimuliuoti kas gausis nukritus iš 2+ metrų aukščio, kiek nuvilia rezultatas, dangtelis ir baterija skrieja lauk iš telefono. Bet surinkus telefonas veikė. Įbrėžimų nei ant korpuso, nei anot gamintojų tvirto ekrano, nesimatė.

Tad laikome, jog crash testas išlaikytas puikiai.

Reziume

Samsung B2710 neišsiskiria iš kitų telefonų gausa programų, jis nėra išmanusis telefonas. Skirtas jis minimalistams, kuriems reikia paskambinti, parašyti žinutės, pasižiūrėti, į laikrodį. Verta paminėti kad telefonas neturėdamas papildomos kameros savo vaizdo skambučiui, gali priimti tokį skambutį.

Mėgstantys aktyviai leisti laiką gamtoje, bei nesivaikantys naujausio dizaino, stiliaus, galybės kitų funkcijų, tikrai gali turėti mintyje šį sąlyginai pigų(vidutinė rinkos kaina šiuo metu apie 500lt) telefoną, kai galvos apie naujo įsigijimą. Realu, kad šis telefonas lengvai ir greitai neužmušamas.