Niekaip nesiseka rasti to vienintelio mmorpg žaidimo, kuris paliktų didelį ir nepamirštamą įspūdį? Nenori mokėt pinigų už mokamus? Siūlome išbandyti 10 nemokamų žaidimų, kurie šviečia ryškesnėm spalvom.

Allods Online

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Tiesa, kad nemokami MMORPG gana retai dera su žodžiu „kokybė“. Vieni žaidimai turi silpną grafiką, kituose mažas herojų pasirinkimas ar nedidelis bei nuobodus pasaulis, todėl norėdamas visa tai gauti esi priverstas leisti pinigus mokamiem žaidimam. Tačiau būna ir išimčių. Viena tokių naujas Astrum Nival perliukas – visiškai nemokamas Allods Online!

Žaidimo kūrėjai pasistengė, kad jau nuo pačios pradžios galėtumėm įsijausti į savo herojaus vaidmenį . Išsirinkus norimo tipo herojų, o tipų čia yra net aštuoni (vėliau galima pasirinkti vieną iš septynių profesijų, tokių kaip šarvų gaminimas ar žolelių rinkimas), iškart patenki į laivą arba į pilį,priklausomai kurią frakciją pasirinkai, ir net nespėjęs susipažinti su žaidimu gaunami gelbėjimo užduotį. Taip prasideda žaidimo istorija ir kelionė po platų ir nuostabų Allods pasaulį.

Nezebgrad – pradinis blogiukų miestas. Jame reikės praleisti nemažai laiko atliekant ganėtinai įdomias ir išskirtines užduotis. Pavyzdžiui aplink miesto pagrindinį pastatą išnešioti ir sustatyti vėliavas, įkišti slaptas kameras kambaryje ar susprogdinti goblinų būstinę. Laikui bėgant keisis ne tik Tavo šarvai, bet ir zonos, uždaros patalpos. Čia su savo suburta komanda turėsi nugalėti bosą, kad gautum geresnių ir neeilinių daiktų, o galiausiai pasiekęs 22-ą lygį pradėsi tikrąja „laimi stipresnis“ kelionę.

Baigsis ramus užduočių vykdymas, nes nežinosi kur gali tykoti pasislėpęs priešas, laukdamas tinkamos akimirkos Tave užmušti. Pvp (žaidėjas prieš žaidėją) ir GvG (grupės prieš grupes) šiame žaidime turės daug didesnę reikšmę, nes už kiekvieną užmuštą priešą gausi garbės taškų, reikalingų norint nusipirkti geresnius šarvus ar ginklus.

Allods Online gal ir nepasiūloma beveik nieko naujo, bet net ir rimčiausią žaidėją galėtų sužavėti unikalus jo pasaulis tiek ant žemės, tiek danguje. Puikiai sukurtos salų vietovės, požemiai ir komandų kovos zonos priverčia akis pakelti nuo monstrų ir apsižvalgyti aplink save. O masines kovas ar bosų reidus pagyvina galimybė herojų valdyti tarsi veiksmo žaidime.

Tikrai reikia pagirti Astrum Nival, kad šitą MMORPG sugebėjo padaryti išskirtinį suteikdami galimybę pasistatyti astralinį laivą, jį dekoruoti pagal savo norus ir galiausiai subūrus komandą pasileisti į beribes Allods platybes ieškoti naujų salų, kovoti su dideliais monstrais ar susigrumti laivų mūšiuose su priešinga frakcija. Tiesa, kaip ir kiekviename nemokamame žaidime, yra galimybė pirkti žaidimo daiktus už tikrus pinigus ir taip tapti stipresniais už pinigų nemėtančius žaidėjus. Tačiau tai nėra labai didelis žaidimo minusas, todėl kiekvienas žaidėjas, mėgstantis MMO žaidimus, turėtų išmėginti Allods Online. Įvertinimas – 80 balų.

Dungeons & Dragons Online

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Visi klystam, taip atsitiko ir šio mmorpg žaidimo kūrėjams Turbine, kurių bandymas užsidirbti tapo visiška katastrofa. DDO nesusilaukęs laukto populiarumo turėjo dvi išeitis : išjungti serverius ir palaidoti žaidimą arba jį padaryti nemokamu. Manau teisingai supratot ką pasirinko, todėl galim tuo džiaugtis, nes šis perliukas užima išskirtinę vietą mmorpg sąraše. Kodėl ? Vienas žodis – „ACTION“! Dungeons & Dragons turi didelę žaidėjų bendruomenę ir puikią grafiką, o tai tik maža šio žaidimo gerybių dalis. Visa tai atvėrė duris toliau leisti naujus atnaujinimus ir stengtis tobulinant žaidimą.

Galima Turbine pradėt girti, nes tikrai sugebėjo atsižvelgti į žaidėjus nuo pat pradžios. Siunčiantis žaidimo instaliaciją gali iškart pasirinkti vieną iš dviejų : standartinę versiją ir versiją su geriausios grafikos nustatymais. Jei turi senesnį kompiuterį arba lėtą interneto ryšį, standartinė versija kaip tik tau, nes ji netik geriau veiks, bet ir greičiau bus parsiųsta, mat užima 1gb mažiau.
Žengdami pirmus žingsnius link DDO pasaulio, sutinkame 3 klases : Melee – Fighter, Barbarian, Paladin, Monk, Spellcaster – Sorcerer, Cleric, Wizard, Favored Soul , Specialist – Ranger, Rogue, Bard. Jas paįvairinti padės 6 rasės : human, elf, halfling, dwarf, warforged ir drow elf. Kiekviena iš jų turi savo išskirtinų savybių, todėl patartina kažkiek pasidomėti kuri rasė kuriai klasei geriausiai tinka. Ir galiausiai, plačios herojaus kūno savybių kūrimo galimybės padės sukurti unikalų kovotoją.

Tai ne standartinis mmorpg, nes kaip minėjau Dungeons & Dragons yra ACTION (veiksmo) žaidimas, kuriame savo veikėją valdysim WASD klavišais, o ginklą patys mosuosim pelės pagalba bandydami pataikyti į judantį priešą, kitu atveju – nepadarysi jokios žalos. Pirmas žaidimo pavadinimo žodis nusako kur didžioji dalis veiksmo vyks, kas ilgiau pažaidus priverčia pasijausti, lyg žaistum paprastą RPG žaidimą.

Bėgiodami požemiuose turėsim ne tik vykdyti užduotis, mušti įvairaus tipo būtybes, bet ir spręsti įvairaus sunkumo mįsles ar logines mozaikas, kurios bus vienintelis raktas į išėjimą. Visa tai labai įtraukia, todėl net ir nežinodamas istorijos gali kiekvienas mėgautis šiuo žaidimu. Kad požemiai neatsibostų, yra galimybė išeiti iš miesto ir ten ieškoti naujų vietų, skrynių, bosų ar užduočių.
Dungeons & Dragons online turi tik 20 lygių, bet tai tikrai yra daug, kaip ir pačios veiklos žaidime. Kiekvienas lygis sudarytas iš kelių „rank“. Didelė daiktų, šarvų, ginklų gausa tikrai padės susirasti tinkamiausią savo kovotojui. Dalį galima nusipirkti,pasigamint, likusi dalis gaunama iš užduočių kurias galima kartoti pasirinkus sudėtingesnį lygį. Pats sunkiausias reikalauja gerai balansuotos komandos.

Tobula grafika požemiams ir garso takelis labai sustiprina žaidimo atmosferą. Nors DDO nėra PVP žaidimas, bet jame veiklos tikrai netrūksta. Šį mmorpg vertinčiau 85 balais.

Atlantica Online

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Vieni žaidimai miršta dėl per didelės monotonijos, kiti dėl prastos grafikos ar veiklos stygiaus. Mano manymu Atlantica Online nežlugtų nei vienu atveju, nes antrą tokį TURN-BASED strategy mmorpg žaidimą vargu ar rastumėt. Todėl žemai nusilenkiam ir pasakom ačiū Ndoors už tokį skanų desertą ant mūsų stalo. Kaip sakoma – kiekvienas lieka įvertintas, todėl Atlantica tapo 2008 metų geriausiu F2P mmorpg žaidimu.

Apie AO nekalbėsiu daug, nes protingiau būtų tiesiog jį išmėginti. 2gb užimantį žaidimą parsisiųs kiekvienas, bet ne kiekvienam tokio tipo žaidimas gali patikti. Tiek PVP tiek PVE grįstas ėjimais primenančiais garsiąja HEROES žaidimų kolekciją. Būtent tai daro šį mmorpg išskirtiniu, nes čia reikės kovoti ne vienas prieš vieną, o aukštesniam lygyje net aštuoni prieš aštuonis (PVP) arba prieš penkis kart didesnes monstrų grupes.

Jau pačioj pradžioj galėsim sukurti savo norimą komandą iš „Mercenaries” kurių žaidime yra 20, bet naujokams duodami tik 8 : Sword, Spear, Axe, Gun, Cannon, Staff, Maniac, Musician. Laikui bėgant ir kopiant į aukštesnius lygius galėsime tobulinti savo keliauninkus, pirktis naujus ir galvoti naujas strategijas bei taktikas, nes be jų – tu miręs. Sėkmės paslaptis – mokėjimas kontroliuoti savo būrį, nes geri šarvai tau nepadės laimėti PVE prieš bosus, kurių tikrai sutiksime daug kiekvienam naujam požemį ar urve, o ką jau bekalbėti apie PVP kai norint laimėt reikės ne tik pasukti galvą, bet ir rasti priešo silpnąja vietą ir sugebėt ją išnaudoti vardan pergalės. Tai nėra žaidimas, kuriame 5lygių skirtumas reiškia daug. Čia gali pasikauti malkų ir nuo 15 lygių žemesnio priešo.

Atlantica Online pasiūlo nemažai veiklos, įdomios užduotys verčiančios skaityti dialogus, nes kai kurias atliksi tik pasakęs tam tikrą žodį. Žmonės žaidime labai draugiški ir padeda naujokam, siunčia pinigų, dovanas su daiktais, kviečia į gildijas ir t.t. Tobula daiktų gaminimo ir tobulinimo sistema tikrai sužavės kiekvieną, o žodis PVP taps kažkuo daugiau, nes čia galėsi su savo gildija kovoti dėl miestų, galėsi kautis arenose dėl aukštesnio rank’o kurį matys visi. Geros kokybes graži grafika, labai puiki žaidimo istorija, unikali kovos sistema priverčia viską sutekėt į vieną, 80-ties taškų balą.

Archlord Online

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

2006 metai – tai metai, kuriais buvo išleistas Archlord Online, bet visiškai nesėkmingai, nes per kūrėjų skubėjimą užsidirbti, jie pateikė visiškai kainos ir kokybės santykį neatitinkantį žaidimą, kuris laikui bėgant teturėjo merdinčius servus ir visišką žaidėjų antipatiją. Šiuo metu WEBZEN mum pasiūlo žymiai patobulintą žaidimo versiją vertą mūsų dėmesio.

Archlord galima priskirti prie „click to kill“ ir „grind“ mmorpg žaidimų, bet galutinis žaidimo tikslas tikrai sužavės kiekvieną. Jo siekti galėsim pasirinkti vieną iš 3 klasių : Human – turi 3 sub-klases : Knight, Archer, Mage, Orcs – taip pat 3 sub : Berserker, Sorcerer, Hunter ir Moon Elfs, turinti tik 2 sub-klases : Elementalist ir Ranger.

Gana patogi ir paprasta įgūdžių sistema, puikiai sukurtas aukcionas turintis vieną labai gerą savybę – gali kovos lauke radęs daiktą tiesiog vietoj jį įdėti į aukcioną, nereikės niekur bėgt atgal i miestą. Keltis lygį gali atgrasinti tai, jog savaitgaliais būna 2x patirties gavimas mušant monstrus, todėl pažaidęs dvi dienas tu pasiekti beveik tą patį ką per keturias darbo dienas. Paminėjus PVE, galima paminėti ir vieną lygio kėlimo ypatumą : kiekviena rasė turi AOE (area of effect) įgūdžių, o tai reiškia, kad vienu metu gali atakuoti keletą monstrų. Tai labai palengvina „grind“ kai gali ant savęs užsiundyti kokį 30 monstrų ir tada naudojant AOE juos visus vienu metu mušti. Daug greičiau, papraščiau ir lengviau.

Archlord Online galutinis tikslas – tapti Archlord‘u – stipriausiu servo žmogum, kuris gauna unikalių skilų : gebėjimą kontroliuoti dieną, naktį, orą, taip pat jis gauna didelį skraidantį drakoną ir daug visokių smulkmių. Gana graži grafika, daug nuostabių vietovių, gigantiški kai kurių klasių šarvai, masyvūs „mount“ – arkliai, šernai, drakonai, gražūs įgūdžiai, įdomūs priešai ir bosai šį mmorpg nudažo 70-ties taškų balu.

Talisman Online

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Vargu ar yra antras toks mmorpg kaip Talisman Online, kurio instaliacija teužima tik 200 mb. Na, iš dalies gal tai ir gerai, bet kita vertus… Žaidime iškart rasime 5 standartines klases : warrior, rogue, wizard, mage ir priest, o ganėtinai ribotas herojaus išvaizdos kūrimas prives prie to, kad pamatysime ne vieną ir ne du, identiškai į tave panašius žmones.

Talisman Online buvo vienas pirmųjų mmorgp žaidimų nukopijavęs nemažai elementų iš World Of Warcraft, bet vis tiek sugebėjo išlaikyti savo pavadinimą ir netapti WoW klonu. Mažos, bet paprastos smulkmenos kaip patogus pagrindinis langas, gaminimo bei alchemijos sugebėjimai, įdomus pasaulis ir lengvos užduotys vis dar sugeba pritraukti naujų žaidėjų. Išskirtiniu paprastumu pasižyminti ginklų ir šarvų tobulinimo galimybė sužavės kiekvieną . O galimybė pasikelti lygį iki 65 tikrai privers praleisti nemažai laiko su šiuo žaidimu.

Nors Talisman Online turi šiokių tokių minusų, bet kiekvienam serve, kurių išviso yra net 5, rasi veiksmo, ganėtinai aktyvius miestus ir labai draugišką bendruomenę, kuri tau padės visada ir visur. Tokį žaidimą galima drąsiai rekomenduoti visiems, kurie nori pasinerti į mmorpg žaidimų pasaulį. Savo paprastumu bei lengvai suprantamom užduotim tai pavyks tikrai gerai, todėl TO vertinčiau 60 balu.

A Soul of Ultimate Nation

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Soul of Ultimate Nation arba trumpiau tiesiog SUN, tapo vienu geriausių 2009 metų F2P mmorpg žaidimu. Ilgai lauktas ir sulauktas žaidimas savo startą pradėjo šiaurės Amerikoje, bet tai nesutrukdė europiečiams pajusti WEBZEN kompanijos išleistą žaidimą.

Pirmieji žingsniai šiame mmorpg žaidime buvo klaikūs. Kodėl ? Atsakymas – 4 klasės. Berserker, Valkyrie, Elementalist ir Dragon knight ištikrųjų sukėlė gana prastą vaizdą kai miestai buvo pilnai prikišti identiškai atrodančių herojų, o ką jau bekalbėti apie tolimesnę eigą, kuri tiesiog verste vertė stengtis atlikti užduotį, kai to pačio monstro laukdavo kiti 20 tokių pat kaip tu žaidėjų. Bet, kad ir kaip tai erzino, buvo verta žaist toliau, nes kuo toliau, tuo labiau galėjai susikoncentruoti į savo herojaus kūrimą, tiek jo istoriją, kuri žaidime tikrai gerai pateikta. Nuo pirmųjų NPC iki pirmojo paaiškinimo kodėl eini į požemį, kodėl jame turėsi nugalėti trigalvį bosą pavadinimu „Cerberus“.

Puikūs efektai bei garso takelis, aukštos kokybės grafika SUN daro vertu dėmesio ir laiko žaidimu. Žemėlapiai susiskirstę į tris dalis stiprina istoriją. Pradinis miestas skirtas misijoms vykdyti, antras pagrinde medžioti monstrus, keltis lygį ar rinkti įvairius ingridientus alchemijai, trečia rūšis vykdyti užduotis ir giliau suprasti savo kelionės prasmę. Galimybė žaidėjams susikurt savo skirtingus kovos laukus-žemėlapius, pasirinkti norimą komandos dydį, sudėtingumą ir monstrus toje vietoje tikrai žavi. Paprastuose požemiuose užtenka tik susirasti žmonių grupelę ir bėgant valyti viską kas pasitaikys kelyje.

PK (player kill) zonos erzins žemesnio lygio žaidėjus, o noras pasiekti tam tikrą ranką vienoj ar kitoj vietovėj privers tą patį požemį iš naujo pereiti daug kartų, kas yra labai nuobodu. Įdomi kovos sistema, garsai bei grafika iššaukia 70 taškų balą.

Silkroad Online

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Apie Silkroad manau daug kalbėti neverta, nes beveik kiekvienas besidomintis mmorpg žaidimas jį tikrai žino. Jau ganėtinai senas ir per savo gyvavimo laiką patyręs turbūt daugiau žaidėjų nusivilimo, bet vis dar gyvuojantis ir toliau atnaujinamas mmorpg yra vienas geriausių „old-fashioned click to kill“ tipo žaidimas drąsiai vertas 70 balų.

Silkroad Online arba SRO, apjungiantis Kinijos, Islamo ir Europos kultūras, todėl pasaulio istorija susijusi su tikru šilko kelio pirklių ir vagių konfliktu. Tai ir yra vienas didžiausių pliusų šiame žaidime. „Job wars“ žodžiais apibūdinama veikla tikrai puikiai sukelia teigiamas emocijas bei intrigą. Trys specialybės : trader – prekiautojas gabenantis prekes iš miesto į miestą, hunter – medžiotojas gaudantis vagis ir thief – vagis vogiantis prekes sudaro glaudžiai susijusį trikampį žaidime.

Puikiai subalansuotas žaidimas su daugiau nei 12 klasių padės išsirinkti savo mėgstamiausią herojų ir kilti aukštybių link. Bet visas šitas kelias bus labai ilgas ir monotoniškas, nes SRO yra „grind-based“ mmorpg , kuriame visas lygio kėlimas bus mušant monstrus. O kur užduotys ? Deja, jos tokios pat : užmušk 100 vilkų, surink 100 daiktų ir t.t.

Veiklos Silkroad mums pasiūlo tikrai daug. Neskaitant šilko karų, galima eit medžioti unikalius monstrus, kurie yra žymiai stipresni nei paprasti ir atsiranda tik kas 3-6 valandas, o jį užmušus yra galimybė gaut geresnių daiktų, bei tavo vardas būna keletą sekundžių pagerbtas visame serve. Kitas, labai įdomus dalykas yra pilių kartai, kuriuose galėsi įrodyti ne tik savo gebėjimus bei šarvų ir ginklų gerumą, bet ir savo gildijos jėgą prieš kitas. Tik vienas faktas, kad norint visa tai pajust reikės aukšto lygio herojaus, kitu atveju – gausi malkų ir prarasi patirties taškų.

Pve kaip minėjau yra labai nuobodus, bet viską keičia labai gražios ir įdomios vietovės: užšalęs ežeras, dykumos, požemiai, miškai, apgriuvusios kovų arenos. Užtat apibūdinti pvp tiesiog trūksta žodžių. Mano nuomone Silkroad turi tobuliausią kovos prieš kitus žaidėjus sistemą, kas yra labai svarbu kiekvienam mmorpg žaidime. Gražius įgūdžius, šarvus, ginklus, vis dar gerą grafiką bei didelius atnaujinimus puikiai galima apibūdinti dviem žodžiais – Silkroad Online.

Juodoji šio žaidimo pusė yra botai, kurie už tave beveik visiškai viską padaro žaidime bei pastoviai pilni servai. Bet šiuo metu situacija kažkiek pagerėjus, todėl galima drąsiai registruotis ir eit lošt.

Runes of Magic

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

WoW, WoW, WoW. Runes of Magic – savo laiku buvo tobuliausia World Of Warcraft kopija, bet žaidimo atnaujinimai ir neprastas žmonių aktyvumas puikiai parodo kokio populiarumo susilaukė Frogster Interactive Pictures išleistas perliukas.

Tiem, kuriem niekada neteko išbandyti WoW, Runes of Magic bus kažkas “cool”, nes žaidimas iš tikrųjų turi ką pasiūlyti. Visų pirma – 8 klasės, nors gal atrodo truputį mažokai, bet taip tikrai nėra : Warrior, Scout, Rogue, Mage, Priest, Knight, Druid, Warden. Kodėl ? RoM turi unikalią klasių sistemą, kas yra vienas didžiausių pliusų žaidime. Kiekvienas žaidėjas turi galimybė turėti primary (pagrindinė) ir secondary (pakeičiamoji) klases. Skamba gana sudėtingai, bet esmė ta, jog su savo herojum gali sukomponuoti tarkim Mage/Priest klases ir vienu metu naudotis abiejų klasių įgūdžiais. O tai tikrai paįvairina žaidimą ir leidžia sukurti apie 30 įvairių kombinacijų. Maksimalus lygis 55, bet su viena klase jį pasiekti nebus taip sudėtinga, užtat keliant antrąja viskas kartosis iš naujo, kas gali tapti nuobodu. Tačiau šiuo atveju į pagalbą ateina užduotys, kurių žaidime yra daugiau nei 1000, todėl tikrai turėsite ką veikti. Aišku, jos nepasižymi išskirtinumu nuo kitų mmorpg : užmušk 10 vilkų, surink 10 vilkų kailių, surask tą ir tą vietą.

Kita labai svarbi žaidimo detalė – galimybė turėti savo nuosavą namą ir jį dekoruoti taip kaip tu nori. Taip pat jame yra gana didelė daiktų saugykla, todėl rasi kur susidėti visą ką radai kovos lauke. Jame galima ne tik daryti užduotis ir mušti monstrus, bet ir užsiiminėti kita veikla : medininkyste, žolelių rinkimu ar kasyba. Dar galima paminėt , jog gildijos gali turėti pilį ir ją tobulinti, kad karas su kita gildija nepasibaigtų liūdnai. O 5 rūšių požemiuose galėsi ne tik su komanda pasigalinėti su bosais, bet ir išmėginti jėgas prieš kitus žaidėjus.

Vertinant Runes of Magic reikėtų nekreipti dėmesio į garso takelį, nes jis čia ganėtinai prastas, bet pati grafika tikrai gera. Didelis žaidimo pasaulis, unikali klasių sistema, įtraukiantys reidai ir visa kita turėtų RoM iškelti aukštai, bet… Bet virtuali žaidimo parduotuvė sugadina viską, išbalansuoja svarbiausia mmorpg pusę – pvp. Runes of Magic – 65 balai.

Requiem Online

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Requiem Online arba šiuo metu žinomas kaip Requiem : Momento Mori yra pats kraujuočiausias ir daugiausiai išdrabstytų žarnų turintis mmorpg. Skamba klaikiai, bet tai tiesa, nes kompanija „Gravity“ sukūrė tikrai unikalų „horror“ tipo žaidimą.

Istorijos žaidimas beveik neturi, bet jo išskirtinę išvaizdą bei atmosferą pajaus kiekvienas. Bėgiodamas kovos lauke nesutiksi nei vilkų, nei lapių ar kokių kitokių žinomų padarėlių. Bus tik pilna įvairių gyvių kuriuos mušant kiekvienu smūgiu taškysis kraujai, o galiausiai juos užmušus jie neparkris ant žemės ir nepranyks, o tiesiogiai išsitaškys aplink išdrabstydami savo organus. O mažėjant tavo herojaus gyvybės taškams, tapsi vis labiau kruvinas bei apdraskytas.

24 klasės – didelis pliusas. Pradėdamas žaidimą turi galimybę pasirinkti vieną iš 4 pradinių klasių : Turan, Bartuk, Kruxena, Xenoa. Vėliau, pasiekęs 10 lygį (antrą kart ties 50 lygiu) gauni profesijos užduotį, o tai leidžia labiau specializuotis į tau norimą klasę. Puiki klasių sistema, bet skirtumas tarp 10 ir 50 lygių tikrai labai didelis, todėl gali atsibosti.

Requiem pasiūlo išskirtinį herojaus tobulinimą : DNA sistemą, kurios metu tu turėdamas 5 laisvus slotus gali užlipdyti specialiom runom duončiom išskirtinių savybių tavo herojui ir jo sugebėjimams. Kiekvieną DNA galima tobulinti po 5 kartus, todėl taip savaime susikuriamas unikalus kovotojas. Tai puikiai pajusime PVP kovos zonoj, kurioje vienu metu gali kovoti net 96 prieš 96!

Prieš apibendrinant reikėtų pabrėžti, kad Requiem įdomiausia žaisti dviem žmonėm ar daugiau, nes jeigu vienas bandysi kopti aukštybių link, viskas gali pasirodyti per daug sunku.
Labai žavus ir išskirtinis pasaulis, vidurnakčio – nightmare (laikas tarp 23:00-03:00) būtybės, kovotojų šarvai, požemiai, bosai, garso takelis – 73 balai.

Perfect World

Nuorodos: Oficialus žaidimo tinklalapis, Žaidimo profilis (PC)

Perfect World pavadinimas puikiai atspindi pirmąja pažintį su žaidimu. 3 metus gyvuojantis tarptautinis globalas turi didelę žaidėjų bendruomenę, o tai tik įrodo, kad Beijing Perfect World kompanija sukūrė tikrai neprastą mmorpg žaidimą.

Pradžia – herojaus kūrimas. Vien šioj vietoj gali praleisti valandų valandas, nes galimybė keisti beveik kiekvieną veido bruožą ar kūno dalis leis susikurti kažką unikalaus, o labiau pasistengus galbūt net į save panašų kovotoją. Klasių pasirinkimas kiek mažesnis : 4 rasės, 8 klasės. Human – Blademaster ir Wizard, Winged Elf – Archer ir Cleric, Untamed – Barbarian ir Venomancer, paskutinė Tideborn – Assasin ir Phychic. Kiekviena iš jų turi savo išskirtinių gebėjimų. Pavyzdžiui elfai nuo pirmųjų lygių jau gali skraidyti sparnų pagalba. Visi kiti tik nuo 30 lygio.

Neskaitant puikios grafikos ir neblogo garso takelio, žaidimo stiprioji pusė – PVP. Šiuo atveju į tai dar įeina frakcijų (gildijų) bei teritorijų karai. Teritorijų karai labai panašūs į LoL (League of Legends) ar DotA (Defence of the Ancients) kai priešingose pusėse yra po bazę, o jų viduryje didelė teritorija kovai. Vienas toks karas trunka iki 3 valandų.

Monstrų žudymas nėra vienintelis būdas užsidirbti aukso. 4 profesijos : Blacksmithing – ginklų gaminimas, Tailoring – šarvų gaminimas, Crafting – juvelyrikos ir strėlių gaminimas, Apothecary – medicinos ir kitokių fragmentų gaminimas. Visa tai padės turėsi geresnius daigtus nei perkant iš NPC parduotuvės.

Perfect World galima priskirti prie “grind-based” mmorpg, nes pasibaigus užduotim jokio kito būdo keltis lygį nebus. Gerai tai, kad monstrai danguje ar požemiuose duoda daugiau patirties taškų.
Vertinant tobulą pasaulį nesinori nepasakyt, kad žaidimo virtuali parduotuvė išbalansuoja jėgas tarp paprastų žaidėjų ir tų, kurie moka tikrus pinigus. Internetinis žaidimo radijas, grafika, garsai – puiku. Lėtas lygio kylimas, nuobodžios užduotys – nieko gero. Perfect World – 74 balai.