Kaip atrodo Tavo konkursiniai balai, palyginti su priimtųjų praėjusiais metais balais? O ką iš tikro studijuosi, kai įstosi? Gal Tau patiko tik pavadinimas, o mokytis reikės visai neįdomius dalykus? Kada viską praneš? Kada galėsi koreguoti prašymus? O kas bus, jei pirmu kvietimu niekur nepriims? Kaip reikės stoti per papildomą priėmimą? O kaip ten su papildomais balais?

„Į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakymus rasi leidinyje KUR STOTI 2010, – tikina pusę kilogramo sveriančio (218 p.) ilgai laukto ir pagaliau prekyboje pasirodžiusio leidinio leidėjai. Leidinyje pateikta informacija apie šių metų priėmimą į universitetus, kolegijas ir profesines mokyklas.

„Išleidome KUR STOTI iškart, kai tik gavome patvirtintas universitetų ir kolegijų priėmimo taisykles. Daugelis jų buvo galutinai patvirtintos tik kelios dienos iki priėmimo pradžios, o dalis ir jam prasidėjus. Mūsų tikslas – pateikti tik patikimą ir patvirtintą informaciją, kuri realiai padėtų pasirinkti ir atsakytų į visus klausimus šiemet stojant į bet kurią Lietuvos aukštąją ar profesinę mokyklą“, – pasakoja žurnalo redaktorius Linas Pupelis. Anot jo, KUR STOTI – vienintelis leidinys ir apskritai vienintelė informacijos priemonė, kai vienoje vietoje sutelkta visa informacija apie priėmimą.

Įstojusiųjų konkursiniai balai
Leidinyje KUR STOTI 2010 pateikiami ir pernai stojusiųjų konkursiniai balai. Kokie buvo pakviestųjų studijuoti po pernai metų Bendrojo priėmimo pirmojo (pagrindinio ir svarbiausio) etapo konkursiniai balai. Koks balas buvo pirmo kviečiamojo (daugiausiai surinkęs) ir paskutinio kviečiamojo (su kokiu prasčiausiu balu buvo priimama) į atskiras studijų programas.

Ką studijuosi įstojęs?
KUR STOTI pateikiama ir praktiškai visų studijų programų, į kurias šiemet priima universitetai ir kolegijos, sudėtis, t. y. konkretūs dalykai, kuriuos studijuosi įstojęs. Anot leidėjų, tai bene vienintelė objektyvi informacija, jei nori suprasti, ką gi vis tik išmoksi pabaigęs studijas. Geriausia, žinoma, tiesiog pasikalbėti su keliais žmonėmis, kurie patys baigė atitinkamą studijų programą, o jei tokių galimybių nėra, leidinyje pateikta informacija padės praskleisti įvaizdžio ir reklamos skraistę ir pamatyti, ar tai, ką studijuosi, bus vertinga Tavo ateičiai.
Atitinkamai pateikiama ir tai, ką moksleiviai mokysis profesinėse mokyklose.

Priėmimo taisyklės
Leidinyje KUR STOTI moksleiviams ir gimnazistams pateikiama visa Bendrojo priėmimo tvarka, nurodomos datos, konsultantų kontaktai, yra studijų programų sąrašas ir kodai, kuriuos reikės rašyti pildant prašymus internetu. Suprantamai pateikiamas gan sudėtingas šiųmetis stojamųjų egzaminų ir testų bei konsultacijų tvarkaraštis.
Pateikiamos ir šiemet ne visų universitetų skelbiamos nuoseklios kiekvieno jų priėmimo taisyklės. Išsamiai pristatomos visos kolegijos.

Profesinės mokyklos
KUR STOTI yra vienintelis leidinys, kuriame pateikiama informacija ir apie visas Lietuvoje veikiančias profesines mokyklas. Leidinyje galima rasti, ką galima mokytis kiekvienoje iš jų, visus kontaktus, kiek metų truks mokslas ir kiek moksleivių žadama šiemet priimti. Didžioji dalis profesinių mokyklų pristatoma ir išsamiai.

Testas
Kad būtų lengviau susiorientuoti, kokia veikla labiausiai tiktų, žurnale pateikiamas ir profesionalaus psichologo, konsultuojančio karjeros klausimais, adaptuotas testas – pripažinta vieno garsiausių profesijos pasirinkimo testo J. Holando metodikos modifikacija. Išsprendus testą pasiūlomi tinkamų profesijų rinkiniai pagal 30 skirtingų asmenybės tipų.

Keisti galima liepos 19 d.
Kur stojantieji pakviesti studijuoti, bus paskelbta liepos 23 d. Iki liepos 19 d. stojantieji turi laiko pagalvoti, įvertinti savo brandos egzaminų rezultatus, galimybes, galiausiai dar kartą permąstyti, ką norėtų veikti ir kaip norėtų gyventi maždaug 40 ateinančių metų, ir pasirinkti, kokioje mokykloje ir ką norėtų studijuoti.
Beje, iki liepos 19 d. stojantieji gali persigalvoti ir kiek tik nori kartų keisti savo anksčiau įvestus pageidavimų variantus.

Skaičiai
apie KUR STOTI: 218 p.; informacija apie 23 universitetus, 25 kolegijas, 77 profesines mokyklas. Ką studijuosi įstojęs į 402 universitetų studijų programas, 312 kolegijų studijų programų, 211 profesinio mokymo programų.

Tyrimų duomenimis, KUR STOTI skaito kas antras mokyklą baigiantis moksleivis.

Daugiau informacijos www.kurstoti.lt