Nešiojamųjų kompiuterių rinkoje jau ilgai karaliauja integruotos vaizdo plokštės. Jas pagaminti pigiau, tačiau nėra tokios našios kaip neintegruotos. Visgi, ATI ruošiasi viską pakeisti, na o Nvidia sieks to pačio.

Tačiau, tai parodo ir skaičiai. Iš 135 kompiuterių, kurie naudoja Ati Vision 2010 platformą, apie pusė gali pasiūlyti neintegruotas vaizdo plokštes. Na iš likusios pusės tik apie 20 prilygsta kompiuteriams, turintiems neintegruotas vaizdo plokštes. Ir tai paskelbė patys ATI. Na Nvidia praneša, kad šiuo metu rinkoje yra apie 50 kompiuterių naudojančių „Nvidia Optimus“ technologiją. Ji išjungia, arba įjungia neintegruotą vaizdo plokštę stebėdama, ar kompiuteriui to reikia, ir taip sumažina baterijos sanaudas. Na, nors dabar tik 50 kompiuterių naudoją šią technologiją, metų gale jų skaičius turėtų pakilti iki tūkstančio, ar daugiau, o tai savaime aišku reiškia, kad daugės ir kompiuterių turinčių neintegruotas vaizdo plokštes.

„Maždaug pusė sistemų naudojančių AMD Vision platformą palaiko/turi neintegruotas vaizdo plokštes. Įmonės surenkančios tuos kompiuterius, turi pasirinkimą ar komplektuoti išorinę vaizdo plokštę, ar ne, atsižvelgdama į vartotojų norus, bei į planuojamą kainą. Šiuo metu tos įmones nelabai noriai renkasi kompiuterius kurie turi tik integruotą plokštę. Kūrimas kompiuterio, kuris turi dar ir integruotą vaizdo plokštę leidžia naudotis vienu dizainu, bet sukurti kelias komplektacijas. […] Naujosios mūsų platformos prekyboje iki Birželio galo tikrai nepasirodys, tad planuojamų išleisti kompiuterių komplektacija tikrai gali keistis.“ Teigė John‘as Swinnimer‘is, AMD atstovas spaudai vazdo plokščių rinkoje.

ATI šiuo metu valdo apie pusę neintegruotų vaizdo plokščių rinkos, na, o šios rinkos dalis, bei jos poveikis iš AMD pusės tikrai augs, kai ATI išleis Manhattan vaizdo plokštes, kurios tikrai daugiau taupo jūsų elektrą, nei Nvidia Fermi serijosv plokštės, tačiau tuo tarpu yra greitesnės, už praėjusios kartos plokštes.

John‘as Peddi‘s (John Peddie Ressearch direktorius) teigė, kad ATI laiku suprato ko reikia Europos ir Kinijos rinkoms, tad tesiog pasiūlė tai ko joms reikia.

Beveik visada, firmos lenktyniavo dėl ko nors: telefonų gamintojai dėl megapikselių, tų pačių vaizdo plokščių gamintojai dėl „megahercų“ tačiau tik kuriam laikui susiprotėdavo apie tai, kad reikia juos tinkamai išnaudoti, ir sukurti tam laikmečiui tikrai galingą produktą. Šiuo metu vyksta lenktynės, kas sukurs galingesnę neintegruotą vaizdo plokštę nešiojamiesiems, kadangi jų svarba tikrai auga. Kaip manote, kas laimės šias lenktynes? Argumentuokite savo pasisakymą.