Blizzard konferencijoje dalyvavo tris kompanijos atstovai. Mike‘as Elliot‘as, Chris‘as Sigaty ir J. Allen‘as Brack‘as. Tiesa Maikas daugiau kalbėjo klausimų/atsakymų dalyje, o Krisas ir Alenas pristatinėjo žaidimus su kuriais dirba. Čia pat reik paminėti, kad dar prieš konferenciją turėjau susitikimą su J. Allen Brack, tad mes kiek daugiau nei pusvalandį kalbėjomės apie „World of Warcraft“. Interviu išversiu ir greitu laiku jis pasirodys games.lt. Visai gali būti, kad tingintiems skaityti Tokyo pateiks ištraukas iš to pokalbio video formate, na bet čia planai tolimesnei ateičiai.



Konferenciją pradėjo Chris‘as Sigaty, vyresnysis „Starcraft II“ prodiuseris. Į Maskvą jis atvyko tam, kad plačiau papasakotų apie vienam žaidėjui skirtos kampanijos ypatybes. Ilgai nevynioję į vatą jis pranešė, kad „Starcraft II: Wings of Liberty“ siužetas ir istorija, bus milžiniški. Nepaisant net fakto, kad tai vos viena kampanija iš trijų suplanuotų. Krisas pasakojo, kad „Starcraft II“ kampanijos istorija yra ilgiausia iš visų tų kurias teko kurti „Blizzard“, tiesa čia pat pridūrė, kad jos išvystas jos kiekis, tam tikra prasme priklausys ir nuo žaidėjo. Esmė tame, kad pirmasis „StarCraft II“ epizodas tęs istoriją kurią mes narpliojom žaisdami pirmąją žaidimo dalį. Šiame epizode žaidėjas valdys gerai žinomą herojų, Jim‘ą Raynor‘ą. Kampanijos eigoje mūsų laukia 28 misijos, bet jei teisingai supratau, ar dalyvauti visose juose nuspręsime patys. Kabliukas dėl istorijos vystymo ir misijų pateikimo slypi tame, kad tarpų tarp misijų metu mes tiesiogiai valdysim savo personažą, galėsim klajoti po karinę bazę, plepėti su ginklo broliais ir tokiu būdu narplioti fonines istorijas bei rinktis kokia tvarka norime atlikti mums iškeltas užduotis.

Tarpuose tarp misijų, galėsime pasiplepėti su bazėje esančiais kariais.


Prieš paliesdamas ganėtinai opų „Battle.net“ klausimą, Krisas dar trumpai papasakojo, kodėl žaidimui buvo parinktas būtent toks stilius ir ne kitoks. Pasak kūrėjo, užduotys kurias sau iškėlė „Blizzard“ buvo dvi. Nupasakoti kosminę saga ir tuo pat metu išlaikyti kokybinius pirmosios dalies kriterijus, meninį stilių, jėgų balansą ir įvairiapusiškumą, intensyvią žaidimo eigą ir t.t. Būtent dėl šių priežasčių buvo parašytas visiškai naujas 3D varikliukas, kuris iš esmės pakelia žaidimą į naują lygi, bet tuo pat metu, klasikinės serijos gerbėjai galės lengvai pažinti seniau matytas vietoves, personažus ir kovinius vienetus. Šioje vietoje „Blizzard“ nemeluoja, kiek teko stebėti žaidimo eigą, vis apnikdavo savotiškai malonus déja vu pojūtis.

Tas pats liečia ir žaidimo mechaniką ir jėgų balansą. Kūrėjai nusprendė tvirtai susisaistyti su trimis klasikinėje serijoje buvusiomis rasėmis ir išlaikyti ten egzistavusį jėgų balansą. Krisas žadėjo, kad nepaisant naujai atsiradusių kovinių vienetų, rasių unikalumas ir bendras balansas bus išlaikytas. Taip pat buvo paminėta, kad žemėlapiuose aptiksim visiškai naujų objektų, dalis jų bus panaudojama. Taip pat žadėjo gerokai patobulintą vartotojo sąsają, nors man neatrodo, kad to reikia. Kita vertus šie atnaujinimai gali būti susiję su dešimtimis on-line savybių kurias turės žaidimas. Niekur nedings ir seniau buvusi upgrade sistema, tačiau ji bus išplėsta galimybėmis pirkti naujas technologijas, taip pat žada sukurti galimybę samdytis kariuomenę, neatmesčiau galimybės, kad tai galės būti kitų rasių atstovai. Toks spėjimas atsirado todėl, kad klausimų/atsakymų dalyje, atsakydamas į klausimą dėl kitų rasių buvimo kampanijoje, Krisas užsiminė, kad žaidėjai tam tikrais etapais galės valdyti ir jas.

Netrukus čia įvyks lavos proveržis realiame laike.


Kalbai pakrypus link Battle.net, Krisas skaitė daug reklaminio teksto apie savybę kurią jie vadina „Always Connected Experience“. Be jokios abejonės tai reklaminis triukas, parengtas turint galvoje žaidimo gerbėjų įsiūtį dėl privalomo jungimosi prie Battle.net. Aš asmeniškai tame nieko per daug tragiško nematau, bet tuo pat metu galiu suprasti kai kuriuos žaidėjus. Ne visi turi galimybes nuolat naudotis interneto ryšiu, o tokioje Rusijoje vis dar populiarus mokestis už parsiųstų duomenų kiekį, tad net ir žaidžiant vieno žaidėjo kampaniją, Starcraft II jiems kainuos papildomų pinigėlių. Tiesa buvo minėta, kad žaisti vienam pavyks ir off-line, tačiau tada nebus sekama jokia statistika, neatsirakins pasiekimai ir t.t.
Kaip ten bebūtų, Blizzard mėgina gintis, kad būtinybė nuolat jungtis prie Battle.net yra sukurta žaidėjų labui. Šias mintis, Krisas argumentavo pristatydamas keletą žaidimo sistemų, jų tarpe Arena, Reitingus, Pasiekimus ir On-line Profilius.

Esmė tame, kad kiekvienas žaidėjas sumanęs pažaisti Starcraft II tinkle, negalės tiesiog šokti ir burtų keliu ieškotis priešininkų. Visos žaidimo batalijos bus suskirstytos į sezonus, jų metu vyks kovos, o kovų dalyviai bus reitinguojami. Tokiu būdu naujokai visų pirma turės kautis training lygio kovose, įveikti kvalifikacines atrankas ir gavę reitingą bus paskirti į 100 panašų reitingą turinčių žaidėjų divizioną. Priskirtame divizione žaidėjai kausis visą sezoną ir tokiu būdu mėgins kelti savo bendrą reitingą. Panašu, kad būtent taip „Blizzard“ mėgina išsklaidyti „Hardcore“ kvapelį, kuris be abejo supa žaidimą vien dėl originalaus „Starcraft“ populiarumo E–Sport‘e. Naujasis žaidimo on-line modelis, jei tik jis veiks, iš tiesų turėtų patenkinti tiek naujokų, tiek profesionalų lūkesčius.

Sprendžiant iš to ką mačiau parodoje, Starcraft II išlaikys mielą ir uždegančią Cyberpunk dvasią.


Žaidėjų profiliai labai primins dešimtis jau dabar egzistuojančių sistemų. Nesvarbu ar žaisite vieno žaidėjo kampaniją, ar kausitės tinkle, visuomet turėsite priėjimą prie savo profilio. Jame aiškiai matysite atrakintus Pasiekimus, savo draugų sąrašus. Įdomu tai, kad žaisdami „Starcraft II“ jūs matysite visus, prie Battle.net prisijungusius draugus. Kitaip tariant, jei jūs norite sumesti starkrafto partiją, bet jūsų draugai valo požemius žaisdami „World of Warcraft“, jūs tai žinosite ir galėsite nusiųsti jiems pranešimą: „Ulduaras gali palauk, einam traiškyt Zergų!!!11!!1!!“. Žodžiu pats Battle.net tampa labai panašus į mums jau žinomas ir mėgstamas Steam ar Xbox Live sistemas. Kiek teko matyti profilių langų, jie padaryti tikrai profesionaliai, šiuolaikiškai ir Blizzard‘iškai. Viskas juose atrodo aišku ir paprasta. Įdomu tai, kad vykdydami Starcraft pasiekimus atrakinsim naujų Avatar‘ų savo profiliui, o taip pat tuntą lipdukų ir kitokio gėrio kurį galėsim panaudoti žaidime. Pavyzdžiui rusai galės visus savo tankus papuošti raudonomis žvaigždėmis!

Naujoji Terran’ų vartotojo sąsaja, kol kas neatrodo labai pasikeitus.


Prezentaciją užbaigė kelios istorijos apie žaidimo modifikavimo galimybes. Krisas parodė kelis mod‘us sukurtus ant starcraft varikliuko. Turiu pripažinti, kad mod‘inimo galimybės tikrai atrodo neribotos. „Blizzard“ darbuotojai naudodami modifikavimo įrenginius sukūrė padarą, kuris šluote šluoja visus priešus. Jie tiesiog apklijavo kažkokį mamutą į visas puses šaudančiais Hidraliskais ir voila! Kitoje modifikacijoje buvo panaudotas Terran‘ų lėktuvėlis, kuris skrido kosmosu ir šaudė zergus. Savotiškas „River Ride“ ir „Galaga“ mišinys. Salėje visus pribloškė trečias modas. Kažkoks samdomas darbuotojas, kuris buvo tiesiog paimtas iš gatvės, kad atliktų konkrečias užduotis, laisvu nuo darbo metu sukūrė trečio asmens šaudyklę. Viskas vyksta ant „StarCraft II“ varikliuko, o žaidėjas valdo… Na žinoma Ghost! Krisas mums pademonstravo kažkokį lygį džiunglėse, pasakojo, kad tas pats žmogus parašė ir požeminį lygį, ir čia pat pridūrė, kad „Blizzard“ darbuotojai kurį laiką negalėjo suprasti kaip jam tai pavyko. Tikėkimės, kad Rep1cn savo straipsniuose kada nors papasakos apie tai plačiau.

Kas skleidžia propagandą apsimesdamas žalia holograma? Laukiu spėjimų komentaruose!.


Vienas iš kampanijos menių langų.