Sveiki, nuo šiol, kartą per savaitę, paskelbsiu TOP5 žaidimų modifikacijų sąrašą kurias tikrai verta išbandyti. Kiekvieną kartą stengsiuosi pasiūlyti modifikacijas kuo įvairesniems žaidimams. Siūlysiu dar visai šviežias ir tokias, kurios jau yra patikrintos laiko ir iki šiol yra populiarios. Mano tikslas – populiarinti žaidimų modifikacijas Lietuvoje, kadangi pas mus žmonės jas labai menkai teišnaudoja. Dažniausiai aišku dėl to, kad nežino, nemoka, nesusipranta. Na ir dėl to kad piratauja labai… Šiai savaitei neparuošiau jokio TOP5 sąrašo, pirmąjį įrašą skirsiu žmonių supažindinimui su visa šia tema.

Tai kas vis dėl to yra tos žaidimų modifikacijos?

Terminas ‘Žaidimų modifikacijas’ yra pagrindė taikomas PC žaidimams, dažniausiai pirmojo asmens šaudyklėms, vaidmenų, realaus laiko strategijos žanrams. Mod’ai dažniausiai yra kuriami žaidimų fanų arba pačių žaidimų kūrėjų, kartais pasitaiko taip, kad jie būna lyg visiškai nauji žaidimai, bet žaidimų modifikacijos nėra savarankiškos programos, todėl jos reikalauja pačio žaidimo, kuriam buvo sukurta modifikacija. Į Mod’us įeina tokie dalykai kaip nauji daiktai, nauji ginklai, charakteriai, priešai, modeliai, tekstūros, lygiai, nauja istorijos linija, muzika ar net naujas žaidimo režimas. Taip pat būna tokių modifikacijų, kurios siūlo visiškai unikalias vietoves, kurios nuo A iki Ž yra sukurtos pačių modifikacijos kūrėjų, tai būtų: kraštovaizdis, vietovės detalės, gamta ir panašus dalykai.

Mod’ai yra skirstomi į tris kategorijas:

1. Partial Conversions – taip dažniausiai vadinamos modifikacijos, kurios prie žaidimo prideda papildomo tūrinio. Pvz: Fallout: Real Time Settler – šis Mod’as apokalipsės nuniokotame Fallout pasaulyje mums leis statyti savo miestą. Fallout: Firefly Ranch – papildoma žaidimo užduotis, kuri žaidimui prideda siaubo elementų, kurių jam taip trūko.

2. Total Conversions – taip vadinamos modifikacijos, kurios iš jau esamo žaidimo padaro visiškai naują. Pvz: Garry’s Mod – žaidimo HL2 modifikacija, kurioje su turimais įrankiais galite sukurti ką tik norite, viskas priklauso nuo jūsų fantazijos. Counter Strike – žaidimo HL modifikacija, kuri galiausiai tapo savarankišku žaidimu.

3. Unofficial Patches – tai tokios žaidimų modifikacijos, kurios ištaiso žaidimo klaidas. Pvz: Unofficial Fallout 3 Patch – neoficiali žaidimo pataisa, kuri ištaiso nemažai Fallout 3 klaidų. Unofficial Oblivion Patch – neoficiali žaidimo pataisa, kuri ištaiso nemažai TES IV: Oblivion klaidų.

Tokie žaidimų kūrėjai, kaip id Software, Valve Software, Bethesda Softworks, Firaxis, Crytek, The Creative Assembly, ir Epic Games aprūpina moder’ius ( modifikacijų kūrėjus ) galingais modifikavimo įrankiais, naudingomis pamokomis, informacija, siekdami dar labiau iš populiarinti mod’ų kūrimą.

Kalbant apie žaidimų modifikacijas, mano manimu pats geriausias pavyzdys būtų Counter Strike, kuris šiuo metu jau skaitosi kaip savarankiškas žaidimas. Jis buvo sukurtas dviejų studentų 1999 metais, kaip Half Life žaidimo modifikacija. Visi šio žaidimo fanai turėtų būti dėkingi dviems talentingiems studentams, tai Minh Le, kuris vėliau buvo pakviestas dirbti Valve’je ir Jess Cliffe kuris įgarsino žaidimo radijo komandas. Kaip ir sakiau, tai gal būt geriausias pavyzdys kalbant apie žaidimų modifikacijas. Pažiūrėkit koks jis buvo iš pat pradžių ir koks jis yra dabar. Nuo Counter Strike atsiradimo jau praėjo dešimt metų, o jo populiarumas vis dar auga.

Žaidimų modifikacijose jūsų norai – gali virsti tikrove. Kaip pavyzdį paimsiu žaidimą Mafia. Žaidžiame šį žaidimą ir galiausiai mums atsibosta tie lėti, vos besivelkantys „sarkofagai“. Ką tokiu atveju reikėtų daryti? Štai šioje vietoje jums gali pagelbėti Mod’ai. Internete pilna žaidimo „Mafia“ modifikacijų, kurios pakeičia lėtas žaidimo mašinas į šiuolaikiškas.

Taigi, kol kas tiek, kitą savaitę jau bus įrašas kuriame pateiksiu dėmesio vertų modifikacijų sąrašą.