Prieš kelias dienas buvo pranešta, kad JAV žymusis žaidimų kūrėjas, nukeliavęs net į kosmosą, Richard Garriott pateikė civilinį ieškinį „NCsoft“ kompanijai.

„Gamasutra“ teigia, kad jiems pavyko gauti šio ieškinio kopiją iš kurios aiškėją, kodėl Garriott užsimojo prisiteisti iš Korėjos bendrovės 24 mln. dolerių.

Pasak jo, kompanijos sprendimas jį atleisti jam buvo praneštas telefonu praėjusių metų spalio mėnesį, kuomet jis dar buvo karantine Rusijoje po skrydžio į Tarptautinę kosminę stotį.

Šiame ieškinyje Garriott teigia buvęs priverstas išeiti iš „NCsoft“, kadangi prieštaravo jo atleidimui, tačiau „NCsoft“ JAV padalinio vadovas Chris Chung aiškiai parodė, kad kompanijos sprendimas yra galutinis. Dar daugiau, ji vidiniais savo šaltiniais nurodė, kad šis Garriott sprendimas buvo visiškai savanoriškas.

Buvo netgi paskelbtas oficialiame kompanijos forume jo laiškas, kuriam iš pradžių Garriott teigė pernelyg neprieštaravęs, bet vėliau supratęs, kad jis buvo parašytas tik dėlto, kad jo išėjimas atrodyti kuo labiau savanoriškas.

Viskas atrodytu gana paprasta ir pernelyg didelio skirtumo nebūtų dėl išėjimo formulavimo, jeigu ne vienas bet. Pats Garriott turėjo tam tikrą kiekį kompanijos akcijų, bet kartu su savanorišku išėjimu jis pagal sutartį privalėjo jas parduoti per 90 dienų. Jeigu sprendimas nebūtų savanoriškas, jis akcijas pagal sutartį būtų galėjęs išlaikyti iki 2011-ųjų.

Taigi Garriott teigimu, tokiu būdu jis buvo priverstas parduoti savo dalį ekonominio nuosmūkio metu, kuomet visi akcijų kursai buvo labai kritę. Todėl vien formulavimo, kad iš darbo jis išėjo savanoriškai jam kainavo didelius pinigus. Kiek? Pasak jo paties, 24 mln. dolerių.