Teisminis aiškinimasis dėl galimybės gaminti SED technologijos ekranus išsisprendė „Canon“ naudinga linkte. Teismas suteikė bendrovei teisę naudoti SED technologiją.

To „Canon“ negalėjo daryti kol vyko bylinėjimasis su bendrove „Nano-Proprietary“, teismo metu pakeitusia pavadinimą į „Applied Nanotech Holdings“. Pastaroji užprotestavo „Canon“ teises į SED naudojimą, ne va licencinės teisės į technologija priklauso ne jiems. Visgi teismas pripažino, kaip kaip buvę bendros įmonės su „Toshiba“, pavadintos „SED Inc.“ akcininkai „Canon“ gali gaminti SED ekranus be licencinio mokesčio ar kitų sankcijų.

Problemos prasidėjo po to, kai „Canon“ nupirko visas „SED Inc.“ akcijas ir tapo vieninteliais bendrovės valdytojais. „Nano-Proprietary“ kreipėsi į teismą teikdami, kad yra užpatentavę kai kuriuos esminius SED technologijos aspektus ir reikalavo riboti „Canon“ galimybes juos naudoti.

Taigi, panašu, kad viskas išsisprendė ir „Canon“ galės vėl grįžti prie SED. Kita vertus, klausimas, ar tai sklandžiai pavyks – gamyba buvo ilgai sustabdyta, o ir kitos jėgos rinkoje sprendimams turi įtakos.