Nokia 6500 Classic lyg ir vyresnysis Nokia 6300 „brolis“, tiesa, didelių pakitimų techninėje telefono pusėje kaip ir nerasta lyginant su 6300.Tad kodėl jis vertas beveik 1000 litų (kai tuo tarpu 6300 tekainuoja ~600Lt)? Į šį klausimą aš ir pabandysiu atsakyti šioje apžvalgoje.

Dizainas

Na, pradėsiu nuo dizaino.Telefono išvaizda iškart krinta į akį (man tai vienas gražiausiai atrodančių Nokia telefonų), o paėmus į rankas jis atrodo tvirtas ir patogus.Taip taip – telefono korpusas pagamintas iš aliuminio, o jo storis tik 9.5mm.Deja, kartais pirmas įspūdis gali būti apgaulingas – nugarinis telefono dangtelis pagamintas iš plastmasės, ir yra ganėtinai plonas, beje, dar ir greitai susibraižo. Nuėmus jį vaizdas ne ką geresnis – baterijos kontaktai atrodo silpni ir trapūs, be to, net telefono instrukcijoje parašyta, kad labai atsargiai įdėkite/įšimkite SIM kortelę, mat jos laikiklis greitai lūžta. Telefono klaviatūra atrodo labai gražiai, jos klavišai yra gana lygūs , tačiau pernelyg maži, ir tai šiek tiek erzina, ypač renkant tekstą.Na, užteks kritikos – bendras telefono vaizdas labai geras, jis patogus laikyti dėl apvalių šoninių kraštų.Tiesa, telefono šonuose nėra jokių papildomų klavišų, be to, visas jungtis (įkroviklio, audio, duomenų) atstoja maža microUSB jungtis telefono viršuje. Mano nuomone, tai nėra labai protingas Nokia inžinierių sprendimas.

Ekranas

Čia didelis pagyrimas iš mano pusės, kadangi ekrano kokybė itin gera. Jo raiška QVGA (320 x 240), įstrižainė – 2 coliai. Ekrano tipas TFT, jis atvaizduoja 16mln. spalvų. Pagal charakteristikas jis analogiškas 6300 modeliui, tačiau jame atvaizduojamos nuotraukos, žaidimai atrodo kur kas, nepalyginamai geriau. Saulės šviesoje ekranas rodo neblogai, tai irgi gana nemažas privalumas. Tačiau ir čia atrandu didelį trūkumą – telefono ekranas nėra apsaugotas jokia apsaugine danga, taigi kyla rizika, kad jis gali būti greitai subraižytas, ar pažeistas nuo menkiausio trinktelėjimo. Tad norintiems įsigyti šį telefono modelį patariu pasirūpinti telefono įdėklu, ar medžiagine įmaute (beje, Nokia teigia, jos ji yra telefono dėžutėje, tačiau aš jos pasigedau).

Kamera

Čia jis nėra labai išsiskiriantis nuo kitų, vidutinės klasės telefonų.Kamera visiškai paprasta, 2-ų megapikselių raiškos, darytose nuotraukose, ypač kai prastesnis apšvietimas, akivaizdžiai pastebimas intensyvus skaitmeninis triukšmas. Nepagelbėja ir integruota dviejų LED diodų blykstė.Telefono kamera palaiko 8-ių kartų skaitmeninį priartinimą. Pastebėjau ir čia trūkumą – neišeis skubiai padaryti keletą fotografijų, mat telefono vidinė atmintis gana lėta, ir kol įrašoma nuotrauka, tenka luktelėti.

Telefonas filmuoja ganėtinai silpnai – 176×144 raiška, 15-likos kadrų per sekundę sparta, 3GP formatu.Vaizdo įrašų kokybė peržiūrint telefono ekrane atrodo prastai, o per kompiuterį išvis nepatariu žiūrėti 🙂

Ryšiai, duomenų perdavimas

6500 Classic yra keturdažnis telefonas, palaiko 3G (ne HSDPA, bet veikia tikrai sparčiai, beje, dėl ganėtinai stiprios vidinės antenos ryšis nutrūksta labai retai), EDGE ryšį.Taip pat palaikomas ir Bluetooth.Kaip minėjau, telefone yra tik microUSB jungtis, naudojama tiek pakrovėjui, tiek ausinėms, tiek duomenų perdavimui (visi šie laidai komplektuojami su telefonu).

Nokia S40 OS, Java, multimedija bei atmintis

Telefone yra penktos kartos Nokia S40 operacinė sistema, turinti keletą smulkių pasikeitimų nuo trečios versijos.Pasikeitė žinučių rašyklė, keletą nežymių pasikeitimų pastebėjau telefono parametruose, galerijoje.Didžiausias „atnaujimas“ jaučiamas muzikos grotuve – leidžiama pasirinkti muzikos grotuvo išvaizdą, kitaip „skin’us“, pakeičiančius ne tik grotuvo išvaizdą, bet ir rodomos informacijos, mygtukų išdėstymą, visai panašiai kaip ir Winamp grotuve 🙂

Šiaip pirmą dieną naudojantis telefonu iškart pajutau, kad naršant po meniu, galeriją telefonas dažnai veikia lėčiau, retkarčiais visai „užlagina“, o kitą dieną visa tai nekrito į akis, matyt, prie to pripratau.
-Java programos, žaidimai
Telefone yra gamykliškai įdiegta miniOpera naršyklė (3.1 versijos), taip pat Yahoo Go! bei dar keletas žaidimų.Programų/žaidimų dydis neribojamas, beto, jie veikia sparčiau, nei kad lyginant su tuo pačiu 6300 telefonu.
-Video klipų peržiūra
Čia kiek nustebau – telefonas ir filmuoja itin prastai, ir video klipų maksimali raiška tėra tie patys 176×144 pikseliai, be to, kartkartėlėmis video ir „palagina“. Vienu žodžiu – nusivyliau.
-Muzikos atkūrimas
Čia galima pagirti 6500 Classic telefoną – nors tėra vienas garsiakalbis, tačiau telefonas puikiai atkuria aukšto dažnio garsus, ir beje, tai daro tikrai garsiai.Tiesa, kartais muzika nustačius aukščiausią garsumo lygį skamba labai čaižiai, nemaloniai ausims.Vis vien garsiakalbis puikus, lenkia tiek integruotą 6300 modelyje, tiek muzikiniame 5310 Xpress Music telefone.Garsas per komplektuojamas standartines Nokia ausines skamba neblogai, o muzikos megėjams, norint pasijungti bet kokias 3.5mm ausines tereiks įsigyti specialų adapterį už keliasdešimt litų.Tiesa, kiek nuvilia tai, kad nėra FM radijo.
-Atmintis
Čia ir privalumas, tačiau tuo pačiu ir trūkumas – telefone yra 1GB flash tipo atminties, deja, nėra lizdo jokiai atminties kortelei.Taigi paprastam vartotojui jos pilnai pakaks, reiklesniam – ne.Pati atmintis, prijungus prie PC, siunčia/priima duomenis gana sparčiai, tik kaip jau minėjau, pats telefonas keliant duomenis, įrašant nuotraukas veikia kiek lėtokai.
-Baterija
Telefone naudojama 830 mAh ličio polimerų baterija (BL-6P modelis), jos pakanka nedaug naudojant kelioms paroms, intensyviau naudojantis telefonas nelaiko nei dviejų parų.Beje, telefoną galima krauti ir prijungus prie PC.

Galutinis verdiktas

Mano nuomone, šis telefonas puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kuriems svarbu įvaizdis, o ne kas randasi telefono „viduriuose“.Kaip jau minėjau pačioje pradžioje – 6500c nuo 6300 daugiausiai tesiskiria išvaizda, o ne techninėmis galimybėmis, ir manau, nėra vertas tokių pinigų, kadangi už tokią sumą galima nusipirkti kur kas modernesnį telefoną (pvz. 5610XM). Nors telefonas nemažai iš manęs nusipelno kritikos, vis gi, nepaisant kainos, tai puikus mobilusis, talpinantis savyje grožį, patogumą bei modernumą.