„nVidia“ oficialiai pranešė perkantys bendrovę „Ageia“. Gandai apie galimą jos perėjimą į naujų savininkų rankas sklando nuo pat įmonės įsikūrimo 2002 metais, tad žinia apie „nVidia“ pirkinį nustebino mažai ką.

Nors ir tikėtinas, bet visgi staigus „Ageia“ nupirkimas, palydėtas pranešimo apie planus integruoti bendrovės sukurtas technologijas į „nVidia“ sprendimus, puikiai atspinti pastarosios kompanijos pirkimo strategiją – smulkesnes įmones ji perka staigiai bei be ilgų kalbų. Taigi, „Ageia“ veikiausiai nebelieka, jie taps giganto dalimi.

Finansinės susitarimo detalės neskelbiamos, bet apie tai, kad „GeForce“ ir „PhysX“ dabar dirbs petis į petį „nVidia“ atstovai kalba garsiai. „PhysX“ – bene vienintelis produktas, kuriuo „Ageia“ ir užsiėmė. Tai fizikos efektų procesorius, montuojamas ant atskiros „PCI-Express“ plokštės. „PhysX“ turi savą atmintį bei galimybėmis yra gana artimas „GeForce 5600 Ultra“ lustui. Jis nuo pagrindinio procesoriaus nukrauna fizikos efektų skaičiavimo darbą. Tokiu būdų geizerio kompiuteryje vaizdo formavimu rūpinasi vaizdo procesorius, fizikos efektų skaičiavimo – „PhysX“, na o pagrindiniam CPU lieka ne tiek ir daug vargo. Atitinkamai gauname didesnę spartą, dar detalesnius žaidimus.

Nors susidomėjimo „PhysX“ iš žaidimų mėgėjų pusės niekada netrūko, jo perspektyvos buvo miglotos. Dabar, kai „Ageia“ tampa „nVidia“ dalimi, jau tik laiko klausimas, kada „PhysX“ grįsti sprendimai imsis mūsų kompiuterių šturmo.

Beje, „Ageia“ kalbant apie fizikos efektų lustus turėjo ir konkurentus – „Havok“. Juos rugsėjo viduryje nupirko „Intel“. Panašu, kad didžiosios IT bendrovės rimtai susidomėjo fizikos efektų procesoriais.

ASUS plokštė su „PhysX“ procesoriumi