Panašu, kad pamažėle ima aušti ilgai lauktų OLED ekranų era. Vis daugiau stambiųjų gamintojų ne tik deklaruoja savo paramą šiai technologijai, bet ir pristato konkrečius planus liečiančius šiuos LCD bei plazminius ekranus turintiems pakeisti televizorius.

„Sony“ paskelbė, kad greitu laiku Japonijos parduotuvėse pasirodys pirmasis pasaulyje masiškai gaminamas OLED televizorius. Jo ekrano įstrižainė bus tik 11 colių, na o kaina sieks apie 4300 litų mūsų valiuta. Nemažai, bet kaip už pirmąjį pasaulyje tokio tipo televizorių – ne tiek jau ir daug.

Įkandin „Sony“ naujienos nuskambėjo ir „Toshiba“ pranešimas. Bendrovės vadovas paskelbė, kad iki 2009 metų kompanija rinkai pasiūlys 30 colių įstrižainės OLED televizorių. Beje, dar ne taip seniai tas pats „Toshiba“ vadovas yra kalbėjęs, kad pirmus OLED televizorius bendrovė pristatys tik 2015-2016 metais…

Rimčiausiais naujųjų OLED televizorių trūkumais veikiausiai bus didelė jų kaina bei gana ribotas darbo laikas. Bėgant laikui OLED ekranuose spalvos ima prastėti. Numatoma, kad pirmųjų OLED televizorių kokybiško darbo laikas bus apie 30 tūkstančių valandų, tuo tarpu dabartiniai skystų kristalų modeliai gali pasigirti vos ne dvigubai geresniu šiuo rodikliu.

Iš OLED televizorių privalumų verta paminėti dar mažesnį ekrano storį, geresnį vaizdo kontrastą ir reakcijos laiką. Energijos ir vietos sąnaudas lemia tai, jog OLED technologijos ekranams nereikia galinio apšvietimo.

Kurį laiką „Toshiba“ buvo aktyvi „Canon“ siūlomos SED technologijos ekranams gaminti rėmėja. Visgi po to, kai „Canon“ įsivėlė į nesibaigiančius teisinius ginčus su „Nano-Proprietary“ dėl SED gamyboje technologijų legalumo, „Toshiba“ iš „Canon“ pagalbininkų sąrašo tyliai dingo.