Kompanijos „Independent Security Evaluators“ tyrėjai, kurie įsilaužia į savo klientų kompiuterius, taip tikrindami saugumo spragas, paskelbė, kad gali perimti iPhone valdymą per WiFi ryšį arba tiesiog paprašę vartotojus apsilankyti internetiniame puslapyje su „kenkėjišku“ kodu. Tokie veiksmai tyrėjams leido išgauti visą asmeninę vartotojų informaciją iš Apple „žaisliuko“.

ISE apie tai pranešė Apple ir rekomendavo reikiamą „patch‘a“ ištaisysiantį skyles iPhone programinėje įrangoje. Kol kas nėra įrodymų ar gandų apie tai jog „software‘o“ klaidomis spėta pasinaudoti „blogiukų“ ir nuo to būtų nukentėję eiliniai vartotojai.

Dr. Miller, buvęs National Security Agency (Nacionalinė Saugumo Agentūra, JAV) darbuotojas, turintis kompiuterio mokslo daktaro laipsnį, pasinaudojęs vieno iš žurnalistų iPhone, pademonstravo, kaip „nulaužti“ prietaisą. Naudodamas Safari naršyklę, jis įėjo į savo paties sukurtą puslapį. Kai puslapis „pasikrovė“ kartu su juo „pasikrovė“ ir žalingas kodas, kuris leido užgrobti mobilųjį. Telefonas paklusniai vykdė visas komandas ir persiuntė visą asmeninę informaciją, įskaitant trumpąsias žinutes (SMS), telefonų numerius bei el. pašto adresus. Dr. Miller pareiškė, kad gali išgauti absoliučiai visą informacija bei užprogramuoti iPhone automatiškai skambinti, kas galėtų pridaryti vartotojui nemažai finansinės žalos.

Ekspertai teigia, jog jau kurį laiką buvo tikėtasi, jog virusai ir kirminai taps pavojumi ne tik kompiuteriams, bet ir mobiliesiems. Iki šiol oficialių žinių apie kenkėjus mobiliuosiuose nebuvo (net Windows Mobile OS), bet, kaip matome, šis laikas jau atėjo.
Hakeriai jau nuo pat pirmos iPhone pasirodymo dienos bandė jį „nulaužti“. Tiesa dauguma jų dirbo prie to, kaip telefoną „atrišti“ nuo mobiliojo ryšio tiekėjo ar bandydami jame „paleisti“ nelegalias programas. Kai kuriems kai kas jau pavyko (apie tau jau skelbta games.lt).

Independent Security Evaluators tyrėjams prireikė tik savaitės pastangų. Vienas ISE darbuotojas Aviel D. Rubin nupirkęs iPhone kitą dieną po jo pasirodymo pažadėjo trims kolegoms nupirksiantis po iPhone‘ą, jei jie sugebės jį „nulaužti“. Vienas jų (Dr.Miller) jau kurį laiką tyrinėjęs Safari skirtą PC spragas, pabandė jų surasti ir iPhone naršyklės versijoje. Kaip matome jam pavyko. Supaprastintą (dėl suprantamų priežasčių) „nulaužimo“ instrukciją galima rasti čia.

iPhone nėra labiau pažeidžiamas nei kiti mobilieji, bet hackeriai, kaip žinia, visad taikosi į tai, kas populiariau, kad padarytų kuo didesnę žalą. Dėl tos pačios priežasties Windows‘ai yra žymiai dažniau „atakuojama“ nei Apple sistema.

Taigi kol kas tiek naujienų apie iPhone, ir tikėkimės, kad kol jis atkeliaus iki Europos, Apple užtaisys jame skyles.