Kaip suprasti, paklausite Jūs? Ogi paprastai – Mario grįžta (jūs nesuklydote skaitydami, jis tikrai grįžta) į lenktynių trasą, ir ne vienas, o su visa savo „šeimyna“. Visa tai žaidime – „Mario Kart: DS“.

Kaip užvesti?

Vos tik įsijungus žaidimą pamatote užklausą, ar norite naudoti tokį patį vardą žaidime, kaip nusistatėte personalizuodami savąjį Nintendo DS. Be to, galima susikurti savąją emblemą, kuri taip pat bus rodoma lenktynėse. Šaunu, ar ne?

Baigus su emblemomis ir vardais, išvystate „skraidantį“ Mario viršutiniame ekrane ir pagrindinį meniu apatiniame.

Nedelsdami lekiame į „Single Player“ rėžimą. O galimybių lenktyniauti ten net 5:
„Grand Prix“ – Tai pagrindinis žaidimo „modas“, kuriame jūs galite lenktyniauti 3 variklių klasėse (50cc, 100cc, 150cc)*, o kiekvienoje variklių klasėje yra po 2 „Grand Prix“ (deja, kiekvienoje klasėje „Grand Prix’ai“ nesikeičia) – „Nitro Grand Prix“ ir „Retro Grand Prix“ (kaip ir skelbia pavadinimas, čia teks pasivažinėti senosiose trasose), o ten – po 2* „cup’us“, kuriuose – po 4 trasas (plačiau „Kur važiuoti?“ skyrelyje). Taigi iš viso 16* trasų, kurias pravažiuoti galite 3 galingumų varikliais*.
„Time Trials“ – Kaip supratote, čia jūs bandysite pagerinti savo* laiką kiekvienoje iš trasų.
„VS“ – Tai pačios paprasčiausios lenktynės. Važiuojate tik tam, kad važiuotumėte (na, kartu ir pasitreniruotumėte). Beje, tai tinkamiausia vieta pradėti žaisti.
„Battle“ – Tai lyg ir žaidimo „bonusas“. Nes čia tiesiog važinėjatės po įvairiausias arenas ir kovojate su kompiuteriniais priešais, pasinaudodami gautais daiktais (plačiau apie tai skaitykite skyrelyje „Tu gali bėgti, bet nepasislėpsi“). Kovoti galite šešiose arenose, dvejais būdais:
„Baloon Battle“ – Pasinaudokite daiktais, kad susprogdintumėte priešininkų balionus. Tas kas nebeturi balionų – pralaimi. Norėdami prisipūsti savo balioną, tiesiog papūskite į mikrofoną (įdomus būdas išnaudoti „mic’ą“).
„Shine Runners“ – Po arenas išbarstomos žvaigždės, kurias reikia surinkti. Norint atimti priešininko žvaigždę, tiesiog jį numuškite su tais pačiais „items’ais“. Turintys mažiausiai žvaigždžių yra išmetami kas tam tikrą laiko tarpą.

„Missions“ – Dar vienas „bonusas“. Kaip ir teigia pavadinimas, tai misijos. O jų yra įvairiausių: nuo auksinių pinigėlių rinkimo, iki vairavimo atbulam. Iš pradžių galite vykdyti tik 1 lygio 1-ąją misiją, bet vėliau atsirakinsite ir kitas misijas, o perėję jas visas, turėsite susikauti su lygio bosu. Nugalėjus jį – einate į kitą lygį (taip kol pasieksite 6-ąjį lygį*).
* – Progresuojant žaidimui, tai keičiasi. Plačiau apie tai „Žiū, ką atrakinau!“ skyrelyje.

Kurį rinktis?

Prieš išlekiant į trasą derėtų žinoti, kad kiekvienas kartas (ir jo vairuotojas) turi savo „skill’ą“.

O rinktis kartus ir vairuotojus naujokui ne taip ir lengva – norint išsirinkti geriausią, reikia žiūrėti į jų skill’us.

Dabar trumpai apie juos:
Speed – Tai greitis, manau daug čia aiškinti nereikia.
Acceleration – Akseleracija, t.y. kuo ji didesnė, tuo greičiau kartas įsibėgėja.
Weight – Svoris, kuo jis didesnis, tuo lengviau stumdyti priešininkus, bet ir ne taip toli nuskries jei pašokęs nuo tramplyno skris oru.
Handling – Tai sukibimas su trasa. Kuo jis didesnis, tuo kartas lengviau išsilaikys trasoje, bet tuo pačiu ir sunkiau „drift’ins“
Drift – Manau visi, kas yra žaidę kokį nors lenktynių žaidimą supras, jog tai „užsinešimo skill’as“
Items – Kuo šis „skill’as“ didesnis, tuo geresnius daiktus galite tikėtis gauti.

Beje jei jūs neprisiversite palyginti visus vairuotojus, padarysiu tai už jus. Taigi, pradėkime:

Mario – Jam priklauso „Standard MR“ ir „B Dasher“ kartai. Jo kartai yra geriausias greičio, akseleracijos, svorio ir sukibimo su trasa pavyzdys.
Luigi – „Standard LG“ ir „Poltergust 4000“ kartų savininkas. Truputį sunkesnis ir greitesnis už savo brolį, tačiau nebe toks geras posūkiuose.
Peach – Princesė lenktyniauja su „Standard PC“ ir „Royale“ kartais. Nebloga starte ir sunkiai įveikiama posūkiuose, tačiau prastoka tiesiosiose.
Yoshi – Mielas dinozaurėlis su vyresniaisiais kovoja „Standard YS“ ir „Egg 1“ kartų pagalba. Greitas starte ir neblogas tiesiosiose, tačiau lengvai pastumiamas sunkesnių kartų.
Toad – Šis grybo kepurės savininkas taip pat turi „Standard TD“ ir „Mushmellow“ kartus. Geras posūkiuose, greitas starte ir neblogas trumpose distancijose, tačiau ilgesnioje tiesiojoje lieka paskutinis.
Donkey Kong – Iš džiunglių jis atlekia su „Standard DK“ ir „Rambi Rider“ kartais. Greitas ilgesnėse tiesiosiose ir labai geras posūkiuose, tačiau dėl didelio svoriu vangokas starte.
Bowser – Jis priešininkus traiško su „Standard BW“ ir „Tyrant“ kartais. Greičiausias ir sunkiausias iš visų, taip pat geras posūkiuose, tačiau pats lėčiausias starte.
Wario – Trasoje varžosi su „Standard WR“ ir „Brute“ kartais. Greitas tiesiosiose, neblogas posūkiuose ir starte, tačiau sunkokas.

Kur važiuoti?

Čia pakalbėsime apie taures ir trasas esančias jose. Taigi pradėkime nuo „Nitro Grand Prix“. Pirmoji taurė esanti čia yra „Mushroom Cup“:

„Figure-8 Circuit“ – Iš pavadinimo galima suprasti, jog tai – aštuoniukės formos trasa.
„Yoshi Falls“ – Greita ir plati trasa su pavojingais kriokliais.
„Cheep Cheep Beach“ – Paplūdimys su tramplynais ir daauug žuvies, pavadintos „Cheep Cheep“.
„Luigi’s Mansion“ – Nežinia, ką Luidžis čia padarė, bet ši trasa tapo prakeikta. Tai reiškia, kad teks važinėtis tarp vaikštančių (taip, taip – VAIKŠTANČIØ!) medžių ir gausybės vaiduoklių.

Antroji taurė – „Flower Cup“:

„Desert Hills“ – Čia teks palenktyniauti kalnuotoje dykumoje, tarp degančio smėlio ir kaktusų.
„Delfino Square“ – Kaip ir Formulė-1,“Mario Kart: DS“ turi lenktynes gatvėje. Bet ne Monake, o Delfino saloje – mėgstamiausioje Mario atostogų vietoje.
„Waluigi Pinball“ – Ši trasa iš tikrųjų yra Wario sukonstruota pinbolo mašina. Pasiruoškite patiems netikėčiausiams posūkiams ir begalei kliūčių.
„Shroom Ridge“ – Atsidursite tikrame kelyje su tikrais automobiliais. Kadangi trasa visąlaik leidžiasi žemyn, gali tekti netikėtai stabdyti.

Atėjo laikas ir „Retro Grand Prix“, jos pirmoji taurė – „Shell Cup“:

„Mario Circuit 1“ – Tai pati pirmoji pirmojo šios serijos žaidimo, sukurto dar 1993 metais, trasa. Nors ji ir trumpa, tačiau ir nelengva: ilgos tiesiosios reikalauja mokėti apginti savo poziciją, o posūkiuose tykantys vamzdžiai gali sutrukdyti jums „pa’drift’inti“.
„Moo Moo Farm“ – Sena ferma, kurioje pilna kalniukų ir kurmių, šokinėjančių iš žemės.
„Peach Circuit“ – Viena iš lengvesnių trasų, nes nėra kliūčių kelyje, tačiau tomis kliūtimis tampa kiti lenktyninkai, kurie yra išsibarstę po visą trasą.
„Luigi Circuit“ – Čia prireiks sugebėjimų ginti savo poziciją ir gerai „drift’inti“, nes teks važiuoti 2 ilgomis tiesiosiomis, kurios užsibaigia apvaliais posūkiais.

Antroji – „Banana Cup“:

„Donut Plains 1“ – Tai panaši į „Mario Circuit 1“ trasa. Tačiau būkite atidūs važiuodami posūkiuose, ten telkšo purvas, kuris sulėtins jus.
„Frappe Snowland“ – Pasivažinėsite po sniegynus, tačiau būkite atidūs, nes bet kuriuo momentu galite atsitrenkt į sniego senį, arba ledinę Mario skulptūrą.
„Bowser Castle 2“ – Važiuosite pro karštą lavą, siaurus posūkius ir blokus, ebsiruošiančius ant jūsų užvirsti.
„Baby Park“ – Nors atrodytų paprasčiausia ir lengviausia trasa, tačiau taip nėra… Norint būti pirmam teks būti puikiai įvaldžiusiam „drift’ą“, be to vietoj 3 paprastų ratų, teks važiuoti net 5!


Mam, žiūrėk – aš jau trasoje!

Išsirinkote, kur ir su kuo važiuoti? Tada pirmyn mokytis „kontrolsų“:
karto valdymas trasoje nesudėtingas – „gazuojate“ su „A“, stabdote ir pavažiuojate atgal su „B“, daiktus panaudojate su „X“, o su „Y“ galite pakeisti žemėlapio vaizdą (tą patį galite padaryti ir palietę apatinį ekraną), į šonus pasuksite „D-Pad’o“ pagalba, „drift’insite“ su paspaudę „R“ (galinis kairysis mygtukas) ir „D-Pad’ą“ į norimą „drift’o“ pusę.

Tu gali bėgti, bet nepasislėpsi

Taigi, šis skyrelis skirtas žaidime esantiems daiktams (arba ginklams, čia jau kaip kam patiks) ir geriausiam jų panaudojimui.
Pagrindiniai dalykai pirmiausia – daiktus galime gauti iš dėžių su klaustuku („?“; „Item Boxes“). Beje, ką gausite priklauso ir nuo jūsų pozicijos, užimamos lenktynėse; ir nuo „item skill’o“. Taigi, jei esate pirmas, jūs dažniau gausite gynybos priemonių, kaip žalieji „Koopa“ šarvai („Green Koopa Shells“), bananai („Bananas“) ar netikrąsias daiktų dėžes („Fake Item Boxes“). Bet jeigu būsite paskutinis, dažniau tikėkitės grybų („Mushrooms“), arba raudonųjų „Koopa“ šarvų („Red Koopa Shells“).

Yra net 16 skirtingų daiktų:

„Banana“ – Paprasta banano žievė, ant kurios kiti gali paslysti, o tai pristabdys juos. Beje, nuspaudę „L“ mygtuką galite bananą laikyti už savęs (kaip ir su netikromis daiktų dėžėmis, ar bombomis), užtaikius tinkamą momentą taip galima apsiginti nuo žaliųjų ir raudonųjų „Koopa Shell’ų“.
„Green Koopa Shell“ – Veikia raketos principu, t.y. jį paleidus, jis čiuoš tiesiai, kol į ką nors neatsimuš.
„Triple Green Koopa Shells“ – Tai tas pats, kas ir paprastas „Green Shell“, tik vietoj vieno, jų gausite net 3 (beje, šis „aitemas“ yra 3 kartus retesnis, nei paprastasis „Shell’as“).
„Red Koopa Shell“ – „Paleisk ir atsipalaiduok“, maždaug taip daugelis jūsų įvardintų šį daikčiuką. Jį paleidus, jis suseka ir lekia paskui oponentą, kol į jį nepataiko.
„Triple Red Koopa Shells“ – Turbūt jau spėjote suprasti, kad tai – trigubas „Red Shell’as“.
„Spiny Koopa Shell“ – Vienas iš geriausių (tuo pačiu ir rečiausių) daiktų. Tai „Shell’as“, kuris veikia principu „surask ir sunaikink“. Kuo jis skiriasi nuo „Red Shell“? Ogi tuo, kad skrenda oru, ir atakuoja tik tuo metu važiuojantį pirmojoje vietoje. Visai nemielas dalykėlis, kai esi pirmas…
„Fake Item Box“ – Ir iš pavadinimo galima suprasti, jog tai – netikra daiktų dėžė, į kurią galima atsitrenkti.
„Mushroom“ – Tai grybas, kurį suvalgius… Ne, nesulėtėjate. Netgi atvirkščiai – gaunate trumpalaikį „Turbo“.
„Triple Mushrooms“ – 3 grybai vienoje „pakuotėje“.
„Super Mushroom“ – Dar žinomas kaip „Queen Mushroom“ ar „Golden Mushroom“. Tai „Super Turbo“, nes neilgam laikui įgaunate begalinį „Turbo“ efektą. tačiau reiktų elgtis atsargiau, nes kartus su prastu sukibimu bus sunkoka suvaldyti.
„Bob-omb“ – Tai bomba, kurią galite mesti į priekį, ar palikti už savęs. Ji sprogsta tik po tam tikro laiko, taigi norint ją gerai panaudoti, reikia viską apgalvoti.
„Bullet Bill“ – Tai daiktas, kelioms sekundėms paverčiantis jūsų kartą į kulką, kuri lekia nesustodama ir „baladodama“ priešininkus į šalį.
„Blooper“ – Tai gyvūnėlis, apspjaunantis jūsų priešininko ekraną kelioms sekundėms. Tačiau kartais ir labai trukdantis jums…
„Boo Hoo“ – Šis vaiduoklis pavers jus nematomu, tad galėsite važiuoti per bet kurią trasos dalį ir nesulėtėti. Negana to, jis iš priešininkų nušvilps jums kokį gerą daikčiuką.
„ThunderBolt“ – Tai žaibas, sumažinantis jūsų priešininkų kartus į mažas mašinėles, be to, visi priešininkai pames savo daiktus. Tuo atveju, jei užvažiuosite ant išmesto grybo – pagreitėsite, o jei ant „Koopa Shell’o“ – apsisuksite…
„Star“ – Su šia žvaigžde trumpam laikui jūs tapsite greitesnis ir nepažeidžiamas. Beje – jei pasiėmę šią žvaigždę atsitrenksite į priešininką – jis apsisuks.


Kas čia per žvaigždutės?

Kaip ir kiti „Mario Kart“ serijos žaidimai, ir šis turi vertinimo sistemą. Ji gana paprasta, prasčiausias įvertinimas yra E, o geriausias – 3 žvaigždutės, taigi, jeigu gausite B, reiškia jūsų įvertinimas yra vidutinis.

Žiū, ką atrakinau!

Įspėju, jog šis skyrelis bus apie visus atsirakinamus „sykretus“ žaidime. Todėl jį patarčiau praleisti tiems, kurie ruošiasi šį žaidimą pirkti, ar jo dar neperėjo. Tiesiog nenoriu sugadinti „siurprizo“.

Pradėkime nuo atrakinamų taurių:

„Nitro Grand Prix“:

Norint atrakinti „Star Cup“ (sudaro „DK Pass“, „Tick-Tock Clock“, „Mario Circuit“, „Airship Fortress“ lenktynių trasos), reikės laimėti „Mushroom Cup“ ir „Flower Cup“.
O dėl „Special Cup“ (sudaro „Wario Stadium“, „Peach Gardens“, „Bowser Castle“, „Rainbow Road“ lenktynių trasos), teks paplušėti prie „Star Cup“ lenktynių.

„Classic Grand Prix“:

„Leaf Cup“ (sudaro „Koopa Beach 2“, „Choco Mountain“, „Luigi Circuit“ (yra 2 trasos tokiu pavadinimu, beje ši versija yra iš „GBA“ žaidimo, o pirmoji – iš „GC“), „Mushroom Bridge“ lenktynių trasos) atrakinamas tuo atveju, jei laimėsite „Shell Cup“ ir „Banana Cup“.
Norite „Lightning Cup“ (sudaro „Choco Island 2“, „Banshee Boardwalk, „Sky Garden“, „Yoshi Circuit“ lenktynių trasos)? Tada teks laimėti „Leaf Cup“.

Toliau – atrakinami vairuotojai:

Norint atrakinti Dry Bones, reikės laimėti „Nitro Grand Prix“ 50cc klasėje.
Jeigu norite Daisy, tada laimėkite „Retro Grand Prix“ 50cc variklių klasėje.
Wailuigi atsirakinsite laimėję „Retro Grand Prix“ 100cc variklių klasėje.
R.O.B.’as bus atrakintas jums laimėjus bet kurį 150cc MIRROR „Grand Prix“.

Dabar – atrakinami kartai vairuotojams:

Po 3 kartą visiems vairuotojams atrakinsite laimėję „Nitro Grand Prix“ 100cc variklių klasėje.
7 kartus visiems vairuotojams atrakinsite laimėję „Nitro Grand Prix“ 150cc variklių klasėje.
Visus kartus visiems vairuotojams atrakinsite perėję visą „Grand Prix“ rėžimą.

Kitos atrakinamos gerybės:

150cc MIRROR variklių klasę atrakinsite perėję „Retro Grand Prix“ 150cc variklių klasėje.
7 misijų lygis bus atrakintas, kai gausite bent po 1 žvaigždutę iš kiekvieno misijų lygio.
Pagrindinio meniu ir žaidimo pabaigos paveikslėlis pasikeis kai pereisite visą „Grand Prix“ rėžimą.
Žvaigždutę prie savo vardo gausite tada, kai kiekvienos taurės „Grand Prix“ rėžime įvertinimas bus 1 žvaigždutė.

Aš greičiausias, aš geriausias!

Na jei jau taip manote, tada griebkite draugą už parankės ir pirmyn į „Multiplayer“ rėžimą. Kadangi DS turi integruotą Wi-Fi adapterį, ir „DS Download Play“ funkciją jūs galite tarpusavy kovoti ir su tais, kurie turi patį žaidimą, ir su tais, kurie – ne.
„Multiplayer“ rėžimas palaiko iki 8 žmonių, ir nereikalauja jokios interneto prieigos, nes žaidimas vyksta „Direct IP“ būdu.

Neturite draugo šalia? Ne bėda! Galite jungtis į „Nintendo WFC“ („Nintendo Wi-Fi Connection“) tinklą ir kovoti su žmonėmis iš viso pasaulio.

Atsibodo tiesiog važinėtis? Tada galite sudalyvauti viename iš turnyrų, kur galite susidurti net su žaidimo kūrėjais. Įdomu, tiesa?

Verdiktas

Geimplėjus. 9 iš 10. Nors geimplėjus ir vienas iš geriausių, kokie tik gali būti, tačiau pats žaidimas galėtų būti truputį ilgesnis.
Grafika. 10 iš 10. „SkrynŠotai“ kalba patys už save (beje jų kokybė ne pati geriausia).
Garsai. Taip pat 9 iš 10. Kiekviena trasa turi po atskirą „Theme Song’ą“, kiekvienas vairuotojas turi atskirus garsus. Tačiau būtent jie truputį dažnokai kartojasi, galėjo būti ir daugiau.
Sunkumas. Vidutinis. Po keliolikos gerų treniruočių galima įvaldyti visą žaidimą, nors iki tol žaidimas gali atrodyti sunkus.
Tinklo galimybės. 10 iš 10. Nors žaidimas tobulas „LAN“ rėžime, tačiau Wi-Fi rėžime nėra galimybės žaisti „Battle Mode“, o ir paprastos Wi-Fi lenktynės leidžia grumtis tik 4 žaidėjams. Tačiau pagalvojus, jog tai pirmasis žaidimas, išnaudojantis Wi-Fi, tai galima atleisti.
Bendras įvertinimas. 9.5. Kaip „Gran Turismo 4“ skirtas „PS2“, „Mario Kart: DS“ yra žaidimas, kurį privalo turėti kiekvienas DS savininkas.