Čilėje suimti hakeriai, kurie kaltinami įsilaužimais į viso pasaulio valstybinių institucijų bei kitų svarbių įstaigų tinklus. „Byond“ pasivadinusi komanda dažniausiai į tinklus lauždavosi be konkretaus tikslo. Anot Čilės policijos, jos veiklos tyrimas truko aštuonis mėnesius.

Manoma, kad viena iš priežasčių kodėl „Byond“ staiga taip parūpo teisėsaugai galėjo būti įsilaužimas NASA tarnybines stotis. Nors nebūtinai jis – manoma, kad per savo veiklos laikotarpį grupė įvykdė per 8000 išpuolių.

Grupei vadovaujantis Leonardo Hernandez, žinomas Nettoxic pseudonimu, šiuo metu ieškomas net keliose pasaulio valstybėse. Sulaikytas ir jo bendražygis Carlos Amigo, žinomas SSH-2 pseudonimu, kaltinimai jam bus pareikšti artimiausiu metu. Kitiems dviem sulaikytiesiems – broliams dvyniams – dar nėra 18 metų, tad kol kas jie paleisti į laisvę.

„Byond“ narių sulaikymo operacija atlikta vienu metu Santjago, Rancagua ir Buino miestuose. Renkiantis jai Čilės policija bendradarbiavo su Interpolu, Izraelio bei JAV žvalgybomis.

Na, panašu, kad sučiupo šįsyk tikrai ne neturinčius ką veikti mokinukus. Bent jau iš teisėsaugos pastangų taip atrodo, o ir „Byond“ darbelių apimtys tikrai įspūdingos. Sunkoka tik patikėti, jog sėkmingai lauždamiesi į bene geriausiai pasaulyje apsaugotas tarnybines stotis jie neturėjo jokių rimtesnių tikslų…