Kūrėjas : Rogue Entertainment
Leidėjas : Electronic Arts
Prologas
Nesate skaitęs (skaičiusi) šauniosios Luiso Kerolio (toliau – L.K.) apysakos? Tada būtinai tai padarykite. Juk būtų neadekvatu pasinerti į interpretaciją, prieš tai nesusipažinus su originalu. Nebent, žinoma, jus tenkina vidutinė žaidimo patirtis.
Aš pats Alisą Stebuklų Šalyje skaičiau sąlyginai seniai (prieš kokius gerus 7 metelius), tačiau esminiai dalykai atmintyje, vis gi, išliko. Amžinai kažkur vėluojantis triušis su didžiuliu laikrodžiu, išmintingas, kaljaną rūkantis vikšras, paslaptingasis Češyro katinas, Raudonoji Širdžių Karalienė… Ëch, šauni knyga buvo. Smagu, kad ji neliko dulkėti bibliotekose, o jos pasakojama istorija blėsti mūsų atmintyje.
Siužetas
Žaidimo fabulą Makdžį (originaliai – American McGee) mums pateikia tarsi knygos tęsinį. Gaisre žūva Alisos tėvai, o pati Alisa išlieka gyva. Negalėdama susitaikyti su praradimu, mergina paprasčiausiai palūžta ir patenka į Ratledžo psichiatrinę ligoninę. Ten ji praleidžia nevienerius metus, bandydama susitaikyti su sielvartu bei graužatimi, ir, košmarų dėka, vis giliau ir giliau klimpdama į beprotybės liūną.
Tačiau, vieną kartą ją aplanko tas pats, L.K. apysakoje sutiktas triušis, kviesdamas dar kartą nerti į olą. Ka gi, juk prarasti ko nėra… Greitai paaiškėja, kad dėl Alisos sielvarto visa Stebuklų Šalis pasikeitė, atrofavosi ir tapo pragarui gimininga vieta. Viską sustayti atgal į savo vietas gali tik pati Alisa – virsmo kaltininė.
Geimplėjus
Žaidimo veiksmas prasideda po vaizdo intarpo, Alisai atsidūrus Pasmerktųjų Kaimelyje (angl. Village of the Doomed). Čia mus tuojau pat pasitinka ištikimasis Češyro katinas. Arba, kitaip tariant – tai, kas iš jo liko. Paliegęs, nušiurusiu kailiu ir taip sulysęs, kad pro pilkus gaurus aiškiai matyti skeletas. Tačiau, kaip sakoma, nespręsk apie knygą pagal viršęlį.
Mūsų keturkojis padaras atlieka mentoriaus vaidmenį ir rafinuota bei išdidžia šneka nuolat žarsto sąmojį, keistas metaforas bei filosofinių apmąstymų vaisius. Jį, bet kuriuo metu, galite iškviesti nuspaudę c klavišą (pagal nutylėjimą). Tačiau nesitikėkite, nei užuominų, nei patarimų – mūsų katinėlis tiesiog atsiras iš oro ir kartos išankstines frazes.
Pirmasis į akį kritęs dalykas pradėjus žaisti yra aplinkos niūrumas, bei ore tvyrote tvyrantis blogis. Užtenka pažvelgti vien į pačią Alisą – mėlynai balta, krauju sutepta suknutė, surišta raiščiu ant kurio puikuojasi išsišiepusi kaukolė, ilgi, tvirtai suvarstyti auliniai batai, bejausmė kalba, peilis kišenėje… Kraupokas vaizdelis. Tačiau be viso to – mergina nesibodi net žudymo (štai jums ir raudonų plėmų ant sunknelės kilmė…).
O žudyti tikrai yra ką. Tai: Raudonosios Širdžių Karalienės gvardiečiai, neitin geranoriškai nusiteikusios skruzdės, vaiduokliai ir daugybė kitų mums priešiškų sutvėrimų. Kiekviena blogiukų rūšis
dažniausiai yra būdinga tam tikrai aplinkai, ar, kitaip tariant, lygiui. Tarkime uždarose patalpose dažniausiai susidursite su kariaisi-kortomis, robotais, bei vaiduokliais. O lauke jus paprastai puls skruzdės, peraugę driežai, nedideli, šakėmis apsiginklavę, velniukai ir t.t.
Taip pat egzistuoja proginiai priešai (tokie kaip atgijusios šachmatų figūrėlės) bei bosai. Kovos su priešais yra ganėtinai dinamiškos ir tikrai neuobodžios, net žaidžiant easy režimu. Oponento lankstumas bei manevravimas, bandant išvengti jūsų atakų tiesiogiai priklauso nuo jo rūšies. Tarkime kariai-kortos nuolat juda, bėgioja, keičia dislokacijos vietą, šokčioja ir kitaip stengiasi išvengti mirtį nešančios Alisos rankos. O štai minėtieji velniai tiesiog stačiai bėga į jus ir žūna po pirmo kirčio į tarpuakį. Kovos su bosais yra vidutinio sudėtingumo. Vieniems dičkiams
pakanka gerai įkalti, o kitų žūtį sąlygoja achilo kulno atradimas.
Kiekvienas nukautas oponentas palieka tam tikrą kiekį meta esencijos, kuri yra visos Stebuklų Šalies gyvybės pagrindas. Meta esencija esti trijų pavidalų: rombo (atstato apie 25% energijos), širdies (apie 80%), bei taisyklingo daugiakampio. Priešų eliminacijai iš pradžių teturėsite virtuvinį peilį, kurio visiškai pakaks kovoms su paprasčiausia alebarda apsiginklavusiais kariais. Laikui bėgant, sutiksite vis galingesnių priešų, tad jėgoms išlyginti rasite ir naujų ginklų. Visi jie originalųs ir netradiciniai: svaidomos kortos, aštriais kraštais, kriketo lazda ir taip toliau.
Keliaujant per lygius teks daug šokčioti nuo platformos ant platformos ir spręsti
elementarius galvosūkius. Dėl to žaidimas kiek primena 3D platformerį. Alisa gali netik šokinėti, bet ir karstytis virvėmis, plaukti po vandeniu, bei… ribotam laikui virsti galinga bababaisa, šoklia kaip svirplys arba nematoma. Kuris pavidalas pasireikš priklauso nuo aptikto objekto: svirplys – šoklumas, veidrodėlis – nematomumas, o velniai žino koks raudonas agregatas lemia virsmą į monstrą. Išleidusi skausmo, nevilties ir pykčio kupiną aimaną, Alisa tampa pabaisa ir priešus doroja darydama dvigubą žalą. Po kurio laiko ši anomalija dingsta.
Atmosfera – svarbiausia
Kaip jau minėjau – šis žaidimas yra originaliojo kūrinio interpretacija. Sakyčiau, jo išsigimimas. Niūrumą, bei ekstravaganciją lemia netik techninė žaidimo pusė, bet ir įgarsinimas bei muzikinis fonas. Kiekvienas lygis – originalus, tamsus ir paslaptingas. Mistika ir nežinomybės jausmas jaučiami viso žaidimo metu. Turbūt vienas iš įsimintiniausių žaidimo lygių – mokykla. O tiksliau – paralelinis mokyklos pasaulis, kuriame vyrauja nerimas ir baimė. Mokyklos pastatas senas ir sutręšęs. Jo koridoriai siauri ir vingiuojantys.
Grindys kreivos ir braškančios. Laiptų aikštelėse stovintys laikrodžiai tiksi kaip pašėlę ir krypuoja į visas puses. Tačiau pats šiurpiausias dalykas – mokiniai. Jie lyg zombiai slankioja po visą pastatą, ištiesę rankas, išplėstomis, baimės ir psichozės kupinomis akimis, velniai žino kokiais padargais suveržtomis galvomis, dejuojantys, kažką šnabždantys sau po nosimi ir sprunkantys nelyginant šunyčiai. Tai ne mokykla, o tik ja pridengtas beprotnamis, psichologinių eksperimentų poligonas… Mes vis dar kalbame apie Alisą Stebuklų Šalyje?
Žaidime pabuvosite įvairiausiose vietovėse, nuo minėtosios mokyklos iki šachmatų aikštelės ir psichiatrinės ligoninės, kurioje kadaise gydėsi pati Alisa. Visos vietovės kraupios (Raudonosios karalienės pilis juk apvarvėjusi raudonais DAŽAIS… tiesa?) ir skirtos sužlugdyti Alisą ne fiziškai, o dvasiškai. Priversti ją pasiduoti, palaidoti visas viltis ir iki mirties gyventi vidiniame sielvarto pasaulėlyje. Būtent to siekia ir bosai. Jie netik bando jus sužaloti, bet ir priekaištauja, niekšiškai stengia primesti kaltę dėl tėvų žūties (kol jie liepsnojo pragariškame skausme, tu gulėjai, nugrimzdusi į savo sapnų pasaulėlį…) ir taip nugalabyti anksčiau oficialios mirties datos.
Epilogas
Žaidimas išties puikus, ekstravagantiškas ir originalus. Nusispjovus ant vos keletu nedidelių trūkumų rekomenduoju jį išbandyti kiekvienam, sulaukusiam bent jau 16 metų…
16 Komentarai
no-name
Šiaip šis žaidimas prieš kokius 3-4 metus išėjo.Keista, kad tik dabar apžvalga išėjo…Bet nebloga.
Domiz
Tamsus, niūrus ir aptraukiantis protą kaip Silent Hill. Šaunumėlis
mcpunky
Turiu pripažinti, kad malonu buvo skaityti šią apžvalgą. Pats žaidžiau Alisą stebuklų šalyje, tačiau ne iki pačios pabaigos, bet perėjau daugiau nei pusę žaidimo. Iš tiesų, aplinka buvo šokiruojanti, bet man kažkaip pasirodė, kad kartais tarsi nušokstama nuo tos klaikios nuotaikos. Pvz, epizodas kada reikia plaukti ant lapų, žudyti visokias rožes ir „karininkus“ skruzdėliukus. T.y., kruvina suknelė, skerdiko peilis ir… „karininkas“ skruzdėliukas? WTF? Žinoma, tai nebūtinai reikia vertinti neigiamai, kadangi žiūrint iš tam tikro taško, toks atmosferos kaitaliojimas tarp klasikinės pasakos ir košmaro yra gan novatoriškas. Šioj apžvalgoj nepastebėjau ginklų aptarimo, kurie man ypač patiko. Nors kaikurie ne tokie efektyvus, tačiau juos norisi naudoti vien dėl jų … „veikimo principo“. ( Pvz, prisukama dėžutė, kuri numesta ant grindų atsidaro ir spjaudo ugnį visomis kryptimis kol galiausiai sprogsta. Išties gražus reginys 🙂 ) Tačiau visgi mečiau šį žaidimą ir palikau tik save’us nes žaidžiant visą laiką neapleido jausmas jog žaidžiu platformerį „in 3D“. Nepaisant to, manau, kad 8.9 įvertinimas yra teisingas.
BloodRayneGirl2
zaidimas tikrai idomus. Tragiskai „idomus“. Keista sita zaidima zaisti, tiek neiprastu dalyku buna.
Nindzia
labai labai noriu sito zaidimo!!! kazkada demo zaidziau, labai patiko 😀
gal kas turit?
WarCraftas
Tikrai cool zaidimas man jis labai patiko. Kai ji zaidziau man jis tikrai labai patiko< toks baisus ir liudnas, atmosferos tokios ispudingos. Zaidziau tada dar ant easy, nes buvau kaip sakant pradedantysis ant kompiuteriniu zaidimu, o paemus vienu lygiu sunkiau tiesiok buvo kosmaras tuos kriziu silpniausius kareivius budavo sunku uzmust. Labai liudna pasidare kai is tu vaiku dare robotus kuriuos as zudydavau ir dar labiau nuliudino pabaiga kurios as nelabai supratau( turbut kad dar gerai anglu kalbos nemokejau) kai reikejo cirvu karaliene nuzudyt o ja nuziudzius atsirado kazkoks kitas monstras su alisos veidu ir tipo sake "jai tu mane nuzudysi tai mirsi pati" tai kas psaidaro kai ja nuzudai. As tada zaidziau piratine to zaidimo versija gal ten ant pabaigos buvo koks paaiskinantis filmukas kuris pasako kas atsitinka alisai kai ji nuzudo ta blogi kuris valde ta visa stebuklu sali.
Vegetunks13
Zaidimas yra geras, bet kaip Alisai manu yra nelabai tinkamas darbas zudytiB)B)B)
Bartikai_ByBaRuKiS
joa jau seniai maximoj ……
FiZzo
Jo as turejau shita zaida man jis patiko perejau visa tik db neatsimenu pabaigos bet seip geriausia yra tai, kad pachioje zhaidimo pradzhioje gauni virtuviny peily su kuriuo ishpjaustai tas kortas arba zhiauriai kai ishgeri kazhkokio geralo pvz. raudono ir (ten kazkoks mutacinis geralas) Alisai ishauga ragai kaip kalnu ozhio ir ji pradeda spinduliuot raudonai…
MODeris
Pagal siuos ivertinimus ir komentarus, sprendziu, kad tai geras zaidas, todel labai noreciau isbandyti.
P.S. pirma karta apie ji isgirdau cia 🙂
Inkvizitorius
Labai geras ir originalus žaidimas. Tiesą sakant, man žaidimas net priimtinesnis nei knyga, ir siužetu ir pateikimu. Girdėjau, jog filmą ruošiasi kurti pagal šį žaidimą. Ir nepatikėsit, kas vaidins Širdžių karalienę… Marilyn Manson:-)
w0x
As tavim netikiu 😀
Cosmic
Vaikams?! Gal ponas nežino, ką žaidimų vertinime reikšia raidė M?
Pritariu, didžiausias žaidimo pliusas – atmosfera. Kai įsijungi jį, net nesinori pasitraukt. O ir pats lyginimas knygos ir žaidimo – labai smagus dalykas, kūrėjai turėjo vaizduotės gražų pasaulį sudarkyti taip mielai baisai…
P.S. Puiki recenzija.
Jubasic
geras grajus… Alisa smogikes vaidmeni…:-]
ir jos draugeliai neblogesni:N
JellyFish
Tai gal dar galetu sukurti „Ozo Salies Burtininka“? 😀
WUA
geras zaidimelis:-)