Vos pasirodžiusiu mažuoju „iPod nano“ grotuvu netruko susižavėti daugelis. Nedidukas, patogus ir palyginti talpus daikčiukas tiesiog prašyte prašosi nuperkamas. Bene vienintelis dalykas, dėl ko „iPod nano“ susilaukė priekaištų buvo jo menkas atsparumas įbrėžimams.

Apie juos net ėmė sklisti legendos – esą norint „iPod nano“ įspūdingai apibraižyti, visiškai nebūtina grotuvo nešioti vienoje kišenėje su raktais, pakanka tik neatsargiai su juo stuktelėti į džinsų sąsagą ar kitą bent kiek kietesnį paviršių.

Į pagalba dėl sparčiai blėstančios „iPod nano“ prekinės išvaizdos susirūpinusiems vartotojams skuba moderniausios technologijos – viena JAV bendrovė pasiūlė nuo subraižymų grotuvą saugoti apipurškiant jį specialiu apsauginiu skysčiu. Jis turėti suformuoti nematomą plėvelę, kuri apsaugos įrenginį nuo įbrėžimų, dėvėjimosi. Priemonė siūloma ir mobiliųjų telefonų bei kitų nešiojamų daikčiukų vartotojams. Ji visiškai atspari vandeniui.

Apsauginio „purškalo“ kurėjai „Ecology Coatings“ teigia, kad kuriant jį teko net tris metus negrinėti nanotechnologijas bei dalelių tarpusavio sąveikas. Preparato bandymo metu buvo dirbama su mikroskopinėmis kelių nanometrų dydžio dalelėmis.

Na ką gi, įdomus sprendimas ir kiek komiška situacija – nanotechnologijos MP3 grotuvo apsaugai nuo subraižymo. Pati idėja man patinka, bet kiek teko rasti užuominų internete, apsauginė priemonė kol kas nesaugo įrenginių tiek patikimai, kiek norėtųsi, kartais tenka juos papildomai apipurkšti. Ar ne paprasčiau būtų naudoti gal kiek ir brangesnes, bet tvirtesnes medžiagas įrenginių ekranams ir korpusams gaminti?