KDE programuotojų komandos vadovas George Straikos, lapkričio pabaigoje surengė susitikimą populiariausių naršyklių kūrėjams (t.y Internet Explorer, Mozilla/Firefox, Opera ir Konqueror) saugumo tema.

Tokio susitikimo tikslas – kova su sukčiavimu Internete (phishing), SSL sertifikatų kodavimų tobulinimas ir t.t. Norima palengvinti ir padaryti saugesni vartotojų gyvenimą naudojantis elektroniniais bankais, mokėjimais, aukcionais ir panašiai, taip pat suteikiant galimybę turėti SSL sertifikatus mažoms kompanijoms.

Susitikimas vyko Toronto mieste, kur dalyviai pasidalijo mintimis apie tikslus, kelių pastarųjų mėnesių darbus, problemas ir pasiekimus. Pats George Straikos savo „bloge“ pasakoja „Mes visi nustebome pamate, kad tai ką sugalvojome mes – sugalvojo ir kiti savo programinėje įrangoje. O tai parodo, koks stiprus galėtų būti mūsų bendradarbiavimas.“
Išskirstytų skaičiavimų naudingumo dėka, dabartiniai šifravimo metodai paseno. Visi diskusijos dalyviai sutiko, kad nesaugių standartų (tokių kaip SSLv2 ar 40, 56 bitų šifras) pašalinimas iš naujesnių naršyklių būtų didelis žingsnis saugumo srityje. Toliau, būtų siekiama padrąsinti Sertifikavimo Struktūras/Įstaigas priimti saugesnius, tikriausiai 2048-bitų šifrus. Kalbant apie dabartinius pasiekimus, tai IE panaikins SSLv2 jau 7 versijoje, Opera ir FF juda ta linkme, o KDE – jau pašalino.

Stipresni šifrai ir kriptografijos taisyklės padėtu apsaugoti vartotojus. Žiūrint ne iš techninės pusės – diskusijos dalyviai siekia skatinti, padrąsinti ir net gi priversti – visus (ne tik populiariausių naršyklių kūrėjus) dalyvauti saugumo didiname kreipiantis į CA, o kalbant paprastai – tinklapio turimas arba neturimas sertifikatas būtų vaizduojamas visiems vienodai, naudojant bet kokią naršyklę. Tam reiktų sukurti naują – vaizdavimo mechanizmą, bet tai – jau smulkmenos.

Visiems gerai žinomos kompanijos Microsoft atstovai pasiūlė tam naudoti žalią spalvą – aukšto lygio saugumui, raudoną spalvą – tinklapiams, kurie nori jūs apgauti ir išvilioti jūsų slaptažodžius, korteles ir panašiai. O geltoną – įtartiniems tinklapiams, o visą tai realizuoti – įtaisant apsauginius filtrus (anti-phishing filters).

Frank Hecker iš Mozilla programuotojų grupės taip pat pasidalino savo mintimis apie vartotojo sąsają, taip pat apie Sertifikavimo Struktūrų įtaką saugumui.

„Mes tikimės, kad tai – dėl ko visi šiandien susirinkome padės geriau apsisaugoti paprastam vartotojui nuo įvairiausio plauko sukčių Internete“.